Maski antysmogowe - co warto o nich wiedzieć?

07.10.2020
Maski antysmogowe - co warto o nich wiedzieć?W naszym życiu pojawia się coraz więcej zagrożeń, związanych z zanieczyszczonym powietrzem zarówno przez to czym pali się w piecach, z rozwojem miast ale także przeróżnymi wirusami jak i bakteriami, które otaczają nas na co dzień. Maski antysmogowe mają swoich przeciwników, jak i zwolenników. Są to produkty, których zadaniem jest chronić właśnie ludzkie życie przed czynnikami z zewnątrz. Wydaje się, że w naszych czasach są one niestety koniecznością. Niektórzy uważają, że maski to pogoń za modą i może dla poszczególnych osób tak. Jednak w przypadku większości ludzi są one po prostu skuteczną ochroną.

Czy wiesz, czym jest smog? 

O zjawisku zwanym smogiem uczono nas już w najmłodszych latach. Jednak wówczas jeszcze dokładnie nie wiedzieliśmy, jakie ma działanie i wpływ na nasze zdrowie. Aż do dzisiejszych czasów, kiedy smog jest w większości miast, a nawet małych miasteczek, na co dzień wśród nas. Ważnym zadaniem jest zrozumienie, dlaczego zjawisko to jest dla człowieka aż tak groźne. Smog to nic innego jak związek azotu, węgla, dwutlenku siarki, pyłów PM 2.5 oraz PM 10. a także benzopirenu. Są to zdecydowanie toksyczne substancje, które mogą wywoływać wiele różnych stanów chorobowych np. zapalenie spojówek czy zapalenie płuc. Szczególnie powinno się przed nim chronić osoby starsze, jak i dzieci, które mają znacznie obniżoną odporność. Osoby, które chorują na astmę, również powinny się przestrzegać przed smogiem, ponieważ nie ułatwia on oddychania, a dodatkowo jego nadmiar może prowadzić nawet do śmierci.  

Oprócz tego należy zdawać sobie sprawę, że przez smog odkłada się w organizmie wiele metali ciężkich, które nasilają zjawisko nowotworów. Osoby, które uważają, że nie palą i nie mają powodów do zmartwień, ponieważ ich ryzyko raka nie dotknie, są w głębokim błędzie. Smog wprowadza takie same zmiany w organizmie co palenie papierosów. Na ratunek wychodzą wysokiej jakości maski antysmogowe, które dzięki konkretnym filtrom, nieprzepuszczającym zanieczyszczonego powietrza do organizmu. Zaopatrzenie się w ten produkt zmniejsza ryzyko wystąpienia przeróżnych jednostek chorobowych. 

Jak działają maski antysmogowe? 

Na temat masek antysmogowych przeprowadzono wiele badań, których zadaniem było potwierdzenie skuteczności tych produktów. Okazywało się, że grupa badanych, która przechadzała się w mieście, w którym występował smog bez masek, miała bardziej podwyższone ciśnienie krwi, w porównaniu do dni, kiedy chodzili w maskach. Udowadnia to, jak bardzo nasz układ krążenia nie radzi sobie z wszechogarniającymi nas szkodliwymi substancjami.

Maski antysmogowe firmy Safe Mask są stworzone specjalnie po to, aby każda osoba mogła poczuć się bezpiecznie, nosząc ten produkt. Wykonane są z wysokiej jakości bawełny, która wyścieła wnętrze maski, oraz z poliestru, który znajduje się po jej zewnętrznej stronie. Dodatkowo maski te posiadają specjalną kieszonkę na filtr, którego zadaniem jest skuteczne zatrzymanie pyłków PM 2.5, które są jednymi z bardziej niebezpiecznych substancji dla zdrowia i życia człowieka, oraz chronią one przed innymi zanieczyszczeniami. Zamawiając maski antysmogowe z firmy Safe Mask, otrzymamy trzy dodatkowe filtry PM 2.5. Później na stronie można dokupić je osobno.

Dlaczego powinniśmy nosić maski antysmogowe?

Jakość powietrza w Polsce jest coraz gorsza. Wpływa na to duże uprzemysłowienie miast oraz brak świadomości ludzkiej na temat surowców, którymi można palić w piecach. Wszystko to wynika albo z ludzkiej niewiedzy, albo z braku skrupułów w osiąganiu swoich celów finansowych. Dopóki myślenie ludzi się nie zmieni, nie powinniśmy brać pod uwagę, że maski antysmogowe nie będą nam potrzebne. Jest to jeden z kluczowych produktów, który pomaga nam w walce o zachowanie zdrowia. Maska antysmogowa powinna być wykonana z lekkiego materiału i może posiadać zawory lub obejść się bez nich. Ważnym aspektem jest odpowiednie dopasowanie maski do twarzy, ponieważ jeśli nie będzie to zachowane, to wówczas zanieczyszczone powietrze, będzie dostawało się bez inne szczeliny pomiędzy twarzą a maską.

Jakie więc są najważniejsze korzyści z noszenia masek antysmogowych?

●      zdrowy układ sercowo-naczyniowego,

●      ochronią one płuca przez szkodliwymi substancjami, takimi jak gazy czy pył;

●      nie będziemy czuli spalin;

●      zabezpieczymy się przed bakteriami i wirusami;

●      dzięki zaworowi można uprawiać sport lub nawet pójść w takiej masce do pracy.

Inwestowanie w maski antysmogowe stało się niezaprzeczalnym faktem. Dodatkowo w dobie koronawirusa aż strach wychodzić w miejsca publiczne bez tego dodatku. Dla niektórych noszenie masek jest niesatysfakcjonujące, ponieważ zasłania pół twarzy i może zepsuć makijaż. Jednak po pierwsze, najważniejsze jest ludzkie życie, a po drugie firma Safe Mask oferuje czarny kolor produktów, a ten odcień pasuje właściwie do każdej stylizacji. Dodatkowo materiał, z której jest stworzona, nie pozwala na zniszczenie makijażu. Warto zainwestować w produkt, który nie dość, że świetnie zabezpiecza nas przed wirusami i zanieczyszczeniami, to jeszcze pozwala nam się dobrze prezentować.
Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel