Leki i suplementy diety na stawy i kości

( ilość produktów: 483 )

Szeroki wybór suplementów diety i leków wpływających korzystnie na układ kostny, łagodzących dolegliwości bólowe, działających przeciwzapalnie oraz wspomagających sprawność stawów i leczenie osteoporozy, reumatyzmu. Specjalistyczne kosmetyki i preparaty do pielęgnacji nóg: działające przeciwobrzękowo, łagodzące skutki stłuczeń, wpływające na komfort nóg obciążonych żylakami i bolesnymi krwiakami. Preparaty w postaci żeli i spray, które działają chłodząco i relaksująco na spuchnięte, przemęczone nogi.

Preparaty na zdrowe kości i stawy

Producenci preparatów na kości i stawy zdają sobie sprawę, że nasza mobilność i ruchomość uzależniona jest od kondycji kości i stawów. Wśród ich produktów znajdziemy więc produkty na bolące nogi, leki na stawy, suplementy wzmacniające układ kostny oraz żele, które chłodzą i przynoszą doraźną ulgę w bolącym miejscu.

Kiedy warto zacząć suplementację na wzmocnienie kości i stawów?

Niestety po około 30 roku życia, nasze kości i stawy zaczynają coraz bardziej się „zużywać”. Różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, dieta, tryb życia i pracy sprawia, że najbardziej odczuwa to nasz układ kostno-szkieletowy. Warto więc zacząć o niego dbać profilaktycznie, jeszcze nim wystąpią dolegliwości bólowe i wdrożyć w codzienną dietę niezbędne suplementy na stawy.

Czego unikać, aby nie osłabiać kości i stawów?

Jednym z ważniejszych czynników osłabiającym nasze kości i stawy jest brak zbilansowanej diety. Tłuszcze trans, cukry, kofeina i przetworzone produkty wpływają na nasz organizm destrukcyjnie. Jeśli nie będziemy zwracać uwagę na to, co jemy, możemy bardzo szybko odczuć to w problemach kostnych.

Kolejną rzeczą o jakiej zapominamy, jest ruch. Siedzący tryb pracy albo wyczerpująca praca fizyczna mogą przynieść dla naszych nóg i kości katastrofalne skutki. Dostosuj aktywność fizyczną do swojej wagi, schorzeń i wieku. Spokojny spacer czy pływanie zdecydowanie rozluźni nasze mięśnie i stawy, dając im możliwość regeneracji.

Trzecim czynnikiem wpływającym na zły stan naszego szkieletu jest zła albo zerowa suplementacja. Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie zadbać o idealny poziom witamin i minerałów naszego organizmu codzienną żywnością. By mieć zdrowe kości i stawy w takich sytuacjach regularnie stosuj suplementy i tabletki uzupełniające braki potrzebnych związków i substancji.

Jakie składniki znajdują się w lekach i suplementach na kości i stawy?

Zarówno maści, żele, kremy czy suplementy na kości i stawy zawierają szereg składników oddziałujących przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz wzmacniających strukturę kostną. Należą do nich witaminy z grupy B, A, D, C i K, a także minerały takie jak magnez, fosfor czy wapń. W wielu preparatach (np. takich jak 4Flex czy Collaflex) znajduje się glukozamina, kwas hialuronowy i kolagen poprawiające elastyczność stawów oraz naturalne wyciągi z ziół. W zależności od potrzeb i braków każdy ze środków jest tak skomponowany pod względem składu, by przynieść jak najszybszą ulgę i poprawić stan naszych kości.

Po jakie środki na kości i stawy warto sięgnąć?

Częstym problemem w codziennym funkcjonowaniu sprawiają nam nogi. Kości i stawy w nogach niejednokrotnie podlegają wcześniejszej degradacji, co jest zależne od naszej wagi, postawy czy nawet wykonywanego sportu. Jeśli odczuwamy dolegliwości bólowe, warto sięgnąć po maści i suplementy, które regenerują przemęczone nogi, a także tabletki na ból nóg, które mogą nieść natychmiastową ulgę.

pixel