Nutridrink - doustne preparaty odżywcze stosowane w chorobach

( ilość produktów: 19 )

Seria Nutridrink - to dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, które pomogą dostarczyć organizmowi witamin, minerałów oraz dodatkowej porcji białka, tłuszczy i węglowodanów niezbędnych dla zachowania wysokiego poziomu energii. Preparaty odżywcze Nutridrink stanowią uzupełnienie codziennej diety w składniki odżywcze, szczególnie potrzebne osobom starszym - cierpiącym na brak apetytu, ciężko chorującym - u których z powodu złego samopoczucia mogą wystąpić groźne stany niedożywienia organizmu oraz dla wszystkich, którzy potrzebują kompleksowego wsparcia w okresie rekonwalescencji i wartościowego odżywiana w chorobie.

Co zawierają nutridrinki?

Napoje odżywcze różnią się między sobą składem w zależności od przeznaczenia, diety i potrzeb chorego. W poszczególnych wersjach produktu znajdziemy wiele niezbędnych minerałów takich jak cynk, żelazo, mangan, magnez, selen oraz kompleks witamin m.in. z grupy B, A, K, C. Drinki odżywcze zawierają także w sobie niezbędne białko, tłuszcze i węglowodany, a wszystko to ujęte jest w zbilansowanym poziomie kalorycznym. Prócz tego, na rynku dostępnych jest wiele wariantów smakowych, co jest atrakcyjnym walorem przy diecie uzupełniającej dla najmłodszych i seniorów.

Nutridrink dla seniorów - kiedy warto włączyć go do diety?

Nutridrink dla osób starszych jest dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy pojawia się zagrożenie osłabienia lub utraty masy ciała wynikające z przebytych chorób i słabego wchłaniania przez organizm wartości odżywczych. Nutridrink dla osób starszych należy także wprowadzić, gdy pacjent odmawia spożywania konkretnych grup pokarmu z powodu m.in. demencji starczej, choroby Alzheimera. Osoby w podeszłym wieku szczególnie potrzebują zbilansowanej diety, która będzie dbać o ich prawidłową kondycję, a w przypadku osób z chorobami neurodegeneracyjnymi może nastąpić niechęć do spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze bądź węglowodany. Ponadto z powodu spowolnionego metabolizmu wśród seniorów, niezbędne jest zapewnienie im wszystkich mikroelementów i witamin, by mogli zachować jak najdłużej sprawność ruchową czy mięśniową, a Nutridrink pomaga w wyrównaniu istniejących braków.

Nutridrink dla osób ciężko chorych na wzmocnienie organizmu

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego swoje praktyczne zastosowanie znajdzie także wśród ciężko chorych pacjentów, szczególnie cierpiących na problemy z przeżuwaniem i połykaniem. Nutridrink jest niezbędny przy rekonwalescencji po chorobie lub operacji z powodu swojej bogatej kaloryczności i zawartości potrzebnych mikroelementów. Stanowi uzupełnienie diety, a w skrajnych przypadkach i pod kontrolą lekarza może zastąpić standardowe produkty żywieniowe.

Pacjenci nowotworowi dzięki wprowadzeniu do swojego codziennego żywienia drinków odżywczych mogą szybko wzmocnić swój organizm pomiędzy kolejnymi zabiegami chemio- i radioterapii, dzięki czemu odżywianie w onkologii będzie wartościowe. 

Napój uzupełniający dietę dla osób starszych i ciężko chorych

Nutridrinki są często polecane i wskazane w diecie osób cierpiących na nowotwory - zwłaszcza w okresie przed oraz po chemio i radio terapii.

      pixel