Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Nutridrink - doustne preparaty odżywcze stosowane w chorobach

( ilość produktów: 20 )

Seria Nutridrink - to dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, które pomogą dostarczyć organizmowi witamin, minerałów oraz dodatkowej porcji białka, tłuszczy i węglowodanów niezbędnych dla zachowania wysokiego poziomu energii. Preparaty odżywcze Nutridrink stanowią uzupełnienie codziennej diety w składniki odżywcze, szczególnie potrzebne osobom starszym - cierpiącym na brak apetytu, ciężko chorującym - u których z powodu złego samopoczucia mogą wystąpić groźne stany niedożywienia organizmu oraz dla wszystkich, którzy potrzebują kompleksowego wsparcia w okresie rekonwalescencji i wartościowego odżywiana w chorobie.

Co zawierają nutridrinki?

Napoje odżywcze Nutridrink różnią się między sobą składem w zależności od przeznaczenia, diety i potrzeb chorego. W poszczególnych wersjach produktu znajdziemy wiele niezbędnych minerałów takich jak cynk, żelazo, mangan, magnez, selen oraz kompleks witamin m.in. z grupy B, A, K, C. Drinki odżywcze Nutridrink zawierają także w sobie niezbędne białko, tłuszcze i węglowodany, a wszystko to ujęte jest w zbilansowanym poziomie kalorycznym. Prócz tego, na rynku dostępnych jest wiele wariantów smakowych, co jest atrakcyjnym walorem przy diecie uzupełniającej dla najmłodszych i seniorów.

Nutridrink dla seniorów - kiedy warto włączyć go do diety?

Nutridrink dla osób starszych jest dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy pojawia się zagrożenie osłabienia lub utraty masy ciała wynikające z przebytych chorób i słabego wchłaniania przez organizm wartości odżywczych. Nutridrink dla osób starszych należy także wprowadzić, gdy pacjent odmawia spożywania konkretnych grup pokarmu z powodu m.in. demencji starczej, choroby Alzheimera. Osoby w podeszłym wieku szczególnie potrzebują zbilansowanej diety, która będzie dbać o ich prawidłową kondycję, a w przypadku osób z chorobami neurodegeneracyjnymi może nastąpić niechęć do spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze bądź węglowodany. Ponadto z powodu spowolnionego metabolizmu wśród seniorów, niezbędne jest zapewnienie im wszystkich mikroelementów i witamin, by mogli zachować jak najdłużej sprawność ruchową czy mięśniową, a Nutridrink pomaga w wyrównaniu istniejących braków.

Nutridrink dla osób ciężko chorych na wzmocnienie organizmu

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego swoje praktyczne zastosowanie znajdzie także wśród ciężko chorych pacjentów, szczególnie cierpiących na problemy z przeżuwaniem i połykaniem. Nutridrink jest niezbędny przy rekonwalescencji po chorobie lub operacji z powodu swojej bogatej kaloryczności i zawartości potrzebnych mikroelementów. Stanowi uzupełnienie diety, a w skrajnych przypadkach i pod kontrolą lekarza może zastąpić standardowe produkty żywieniowe.

Pacjenci nowotworowi dzięki wprowadzeniu do swojego codziennego żywienia drinków odżywczych Nutridrink mogą szybko wzmocnić swój organizm pomiędzy kolejnymi zabiegami chemio- i radioterapii, dzięki czemu odżywianie w onkologii będzie wartościowe. 

Napój uzupełniający dietę dla osób starszych i ciężko chorych

Nutridrinki są często polecane i wskazane w diecie osób cierpiących na nowotwory - zwłaszcza w okresie przed oraz po chemio i radio terapii.
 

Nutridrink Juicy Style

Jeśli wybieramy produkt Nutridrink Juicy Stye możemy spodziewać się obniżonej wartości białka w produkcie. Ponadto ten Nutridrink nie zawiera tłuszczu i jest bezglutenowy. Jest szczególnie dedykowany dla pacjentów cierpiących na marskość wątroby, zespół zaburzenia wchłaniania (minerałów, wartości odżywczych i witamin), zapalenie trzustki i przy chorobie Parkinsona, gdzie zachowane szczególnych wytycznych dotyczących diety jest kluczowym aspektem funkcjonowania pacjenta.
 

Nutridrink Multi Fibre

Nutridrink Multi Fibre to produkt „napakowany” dużą ilością błonnika, skompletowany odżywczo z przeznaczeniem dla pacjentów: z zapaleniem jelit, oraz przy nasilonych biegunkach lub zaparciach. Nutridrink można przyjmować w dwóch formach: jako uzupełnienie diety lub jako jedyne źródło pożywienia przez określony czas. Jest to dobre rozwiązanie dla osób u których przyjmowanie pokarmu stałego jest niemożliwe, ze względu na stan zapalny jelit.
 

Nutridrink Skin Repair

Posiada niski indeks glikemiczny, a dzięki argininie oraz innym składnikom odżywczym, wspiera i przyspiesza procesy gojenia się ran, w tym szczególnie trudnych do regeneracji np. odleżyn. Nutridrink Skin Repair zawiera dużą ilość białka i przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na rany odleżynowe, rany cukrzycowe oraz owrzodzenie goleni wywołane czynnikami mieszanymi, tętniczymi i żylnymi. Producent zaleca picie od 1 do 3 butelek dziennie przez okres 21 dni. Oczywiście wszystkie preparaty Nutridrink należy stosować pod okiem lekarza prowadzącego, który skróci lub wydłuży terapię konkretnym produktem.
 

Nutridrink Yoghurt Style

Nutridrink Yoghurt Style to wersja bezglutenowego drinku o jogurtowej nucie. Przeznaczony jest dla pacjentów po operacji jak i przed nią, podczas rekonwalescencji, z zaburzeniami połykania i cierpiących na chorobę Parkinsona, Alzheimera, po udarach mózgu oraz z silnymi zapotrzebowaniami białkowo- energetycznymi. Należy pamiętać, że Nutridrink po otwarciu jest przydatny do spożycia do 24 godzin i należy przechowywać go w lodówce.
 

Nutridrink Protein

Główną przyczyną powstania Nutridrink Protein jest chęć pomocy pacjentom onkologicznym. Zawiera kompleksową i dużą dawkę skoncentrowanego białka, które niezbędne jest, by pacjent mógł odzyskać w pełni siły. Jego wysoka kaloryczność oraz inne minerały i witaminy są niezbędne jako dieta uzupełniająca, podczas przygotowań do radio- i chemioterapii, w tracie ich trwania jak i zakończenia. Jest też stosowany w przerwach pomiędzy seriami leczenia oraz w opiece paliatywnej.
 

Nutridrink - jak długo stosować?

Nutridrink może być spożywany od 1 do 3 butelek dziennie, jednak okres trwania kuracji uzupełniającej wartości odżywcze zależy od zaleceń lekarza i stanu pacjenta. Zazwyczaj trwa ona około 14 dni, lub do momentu, gdy pacjent jest w stanie przyjmować odpowiednią ilość niezbędnych składników w postaci stałych pokarmów.
 

Dlaczego Nutridrink należy pić wolno?

Nutridrink ma dużą osmolarność, dlatego zaleca się jego powolne spożywanie. Dzięki temu wszystkie składniki zawarte w nutridrinku mogą być wchłonięte przez organizm i prawidłowo spożytkowane. W przeciwnym razie może dojść do biegunki osmotycznej. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiedni sposób kuracji uzupełniającej wartości odżywcze.
 

Czy Nutridrink może być podawany dzieciom?

Nutridrink można podawać dzieciom powyżej 3 roku życia jako uzupełnienie diety. Niektóre warianty produktu mogą być przeznaczone dla młodszych dzieci, jednak każde ich użycie powinno być skonsultowane z pediatrą i stanowić doraźne uzupełnienie witamin.
 

Przeciwwskazania do stosowania preparatu Nutridrink

Nutridrink nie powinien być stosowany przez osoby mające alergię na białka mleka krowiego, fruktozemię oraz galaktozemię. Nie powinno się go podawać dzieciom poniżej 3 roku życia, a u dzieci do 6 lat bacznie analizować ewentualne odczyny niepożądane. Przed kuracją warto również skonsultować się z lekarzem, który dodatkowo oceni indywidualny stan i choroby współistniejące pacjenta, a także przeanalizuje ewentualne nietolerancje i alergie pokarmowe.

    pixel