Kremy i balsamy na rozstępy

( ilość produktów: 10 )

Rozstępy to problem, z którym boryka się wiele kobiet w różnym wieku. Ta nieestetyczna zmiana może pojawiać się w różnych miejscach na ciele i skutecznie obniżać samoocenę. Najczęściej narażona jest na nią skóra na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach. Przyczyną jest nadmierne rozciąganie włókien odpowiedzialnych za sprężystość skóry, co często pojawia się jako efekt ciąży lub szybkiego albo nadmiernego przybierania na wadze.

Jak radzić sobie z rozstępami?

Rozstępy to nieduże, podłużne blizny, które powstają na skutek rozciągania się skóry i pękania włókien kolagenowych. Ich powstawanie może być związane z predyspozycjami genetycznymi. W skutecznej walce może pomóc dobrej jakości preparat na rozstępy. Dostępne w tej kategorii produkty, w zależności od przeznaczenia, mogą być stosowane w zapobieganiu albo zwalczaniu już istniejących rozstępów. Dużą skutecznością charakteryzuje się serum na rozstępy oraz żel z ekstraktem ze śluzu ślimaka. Popularnością cieszy się też balsam i krem na rozstępy, a także produkty marki Bio-Oil.
 

Od kiedy stosować kremy na rozstępy w ciąży?

Rozstępy to problem, z którym walczy niejedna kobieta w ciąży. A to dlatego, że znaczny i nagły wzrost masy ciała przyczynia się do nadmiernego rozciągnięcia skóry. Do tego dochodzą zmiany hormonalne sprzyjające powstawaniu rozstępów w okresie ciąży. W związku z tym przyszłe mamy często zastanawiają się, od kiedy stosować kremy na rozstępy. Jak brzmi odpowiedź na to pytanie? Czy w kremy przeciw rozstępom trzeba zaopatrzyć się na początku ciąży, czy lepiej poczekać kilka tygodni?
 

Z reguły problem z rozstępami pojawia się w II trymestrze. Jednak jeśli chcesz, możesz stosować balsamy na rozstępy już od pierwszych dni ciąży. Pamiętaj, aby wcześniej zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu. Niektórzy producenci podają, od którego miesiąca można stosować ich kosmetyk.
 

Co powinny zawierać w składzie skuteczne kremy i balsamy na rozstępy?

Należy zacząć od tego, że warto przede wszystkim szukać kosmetyków naturalnych, mających działanie nawilżające i ochronne. Tego rodzaju produkty mają za zadanie stymulować syntezę kolagenu, a także sprawić, że skóra jest bardziej jędrna oraz elastyczna. Składniki w nich zawarte, cechujące się właśnie takim działaniem to:
 

  • skwalen (którego źródłem jest np. oliwa z oliwek),
  • witaminy (A, E, B5),
  • olejki roślinne (np. z awokado, orzechów makadamia),
  • bioaktywna centella azjatycka,
  • ekstrakt ze śluzu ślimaka,
  • hydroksyprolina.
     

Na koniec warto dodać, że nawet kosmetyk o dobrze dobranym składzie nie pomoże, jeśli nie będzie stosowany regularnie. Dlatego pamiętaj o tym, aby używać go codziennie. Najlepiej, jeśli połączysz aplikację kosmetyku przeciw rozstępom z delikatnym masażem skóry pobudzającym jej ukrwienie.
 

Poza tym warto podjąć inne kroki niezbędne w walce z rozstępami w ciąży. Chodzi tu o odpowiednie nawadnianie organizmu, zdrowe odżywianie, a także regularne złuszczanie martwego naskórka.

    pixel