Krople do nosa na alergię

( ilość produktów: 21 )

Katar alergiczny wcale nie musi pojawiać się sezonowo w okresie pylenia kwiatów i drzew. Niestety alergie mają to do siebie, że potrafią nam towarzyszyć cały rok, a czynnik alergiczny może pojawiać się dosłownie wszędzie. Uczulenie na kurz i roztocza, sierść zwierząt czy detergenty może uprzykrzyć codziennie funkcjonowanie wodnistym katarem, kichaniem lub niedrożnością nosa utrudniając oddychanie w każdym z powyższych wariantów. Prócz leków histaminowych o działaniu przeciwalergicznym mamy jeszcze inny preparaty działające miejscowo. Są to skuteczne krople do nosa na alergię.

Krople do nosa na alergię - dla kogo?

Ponieważ alergia nie dotyczy konkretnej grupy społecznej i wiekowej, krople do nosa na alergię tworzone i opracowywane są dla każdej z nich. Część może mieć uniwersalne zastosowanie, ale producenci oferują warianty produktów dla dzieci, a nawet niemowląt. Oczywiście tego rodzaju leki na alergię różnią się składem i formą wkraplania. W przypadku najmłodszych alergików substancje czynne mogą mieć delikatniejsze działanie i przyjmować formę kropli do wkraplania, a nie w formie rozpylającego aerozolu czy sprayu. Warto zatem zapoznać się z produktem przed dokonaniem zakupu, by jak najbardziej trafnie wybrać potrzebny preparat dostosowany do potrzeb.
 

Jak działają krople do nosa na alergię?

Krople na alergię do nosa nie mają skomplikowanego mechanizmu działania. Prócz aktywnych składników, często krople do nosa na alergię mają formę aerozoli i sprayu, które rozpylają równomiernie lek wewnątrz nosa i ułatwiają jego wchłanianie. Składniki zawarte w roztworze mają na celu obkurczenie naczyń krwionośnych nosa, co w efekcie skutkuje zmniejszeniem obrzęku błony śluzowej i ułatwia oddychanie. Niektóre z kropli zawierają środek nawilżający i powlekający śluzówkę od wewnątrz ograniczając jej dostęp do czynników drażniących i alergenów. Krople do nosa na alergię mają za zadanie działać kompleksowo także w wypadku uciążliwej, gęstej wydzieliny - rozrzedzają ją i ułatwiają jej pozbycie się.
 

Skuteczne krople do nosa na alergię – co powinny mieć w składzie?

Masz alergię i szukasz czegoś, co pomoże w walce z wodnistym katarem? Ulgę przyniosą Ci krople do nosa na alergię, które mają w składzie substancje czynne zmniejszające ilość wodnistej wydzieliny i obrzęk błony śluzowej nosa, a także obkurczające rozszerzone naczynia krwionośne. Przykładem substancji o takim działaniu jest azotan nafazoliny.
 

Nieocenioną pomocą w walce z katarem alergicznym jest także spray do nosa na alergię. Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu ilości wodnistej wydzieliny z nosa, złagodzeniu podrażnień błony śluzowej i pozbyciu się uczucia zatkanego nosa szukaj w jego składzie m.in. mometazonu.

    pixel