Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 60 dawek

  • Momester Nasal aerozol do nosa to lek należący do grupy kortykosteroidów. Zawiera w składzie Mometazonu furoinian, który niweluje obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa, a także zmniejsza ilość wydzieliny, świąd i odruch kichania w przebiegu alergii.
  • Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 60 dawek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 36928
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
27,43 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Momester Nasal aerozol do nosa:

Substancją czynną leku Momester Nasal aerozol do nosa jest:

mometazonu furoinian. Każdadawka leku zawiera mometazonu furoinian jednowodnyodpowiadający 50 mikrogramom mometazonu furoinianu.

Pozostałe składniki leku Momester Nasal aerozol do nosa to:

benzalkoniowy chlorek,roztwór,glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna,karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Działanie Momester Nasal aerozol do nosa:

Momester Nasal to lek stosowany w przebiegu stanów zapalnych błony śluzowej nosa w przebiegu alergii - katar sienny (całoroczne sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa) u osób dorosłych, a także w zdiagnozowanym całorocznym zapaleniu błony śluzowej nosa. Ponadto lek ten może być także stosowany w leczeniu polipów nosa u osób dorosłych. Momester Nasal należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami, a substancją czynną leku jest mometazonu furoinian w dawce 0,05mg. Stosowanie leku ogranicza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa wywołane stanem zapalnym lub alergią oraz pomaga ograniczyć ilość wydzieliny z nosa, dokuczliwy świąd oraz odruch kichania.

Przeciwwskazania do stosowania Momester Nasal:

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników leku oraz gdy pacjent ma niewyleczone zakażenie nosa. Stosowanie leku Momester Nasal  w czasie niewyleczonego zakażenia w obrębie jamy nosowej, np. opryszczki, może spowodować zaostrzenie objawów zakażenia. Jeśli pacjent niedawno miał zabieg chirurgiczny w obrębie nosa lub uraz nosa, wówczas nie należy stosować aerozolu do nosa, aż do czasu zagojenia się ran.

Ostrzeżenia i środki ostrożności przed rozpoczęciem stosowania leku MomesterNasal:

Przed zastosowaniem leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli u pacjenta występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica. Jeśli u pacjenta występuje jakiekolwiek inne zakażenie. Jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków. Jeśli u pacjenta występuje mukowiscydoza. Podczas stosowania leku Momester Nasalnależy omówić to z lekarzem: Jeśli układ odpornościowy pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo (występują trudności w zwalczaniu zakażenia) i pacjent miał kontakt z osobą chorą na odrę lub ospę wietrzną. Należy unikać kontaktu z osobami, u których występują te zakażenia. Jeśli u pacjenta występuje zakażenie nosa lub gardła. Jeśli lek jest stosowany kilka miesięcy lub dłużej. Jeśli pacjent ma długotrwałe podrażnienie nosa lub gardła. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia. Jeśli kortykosteroidy w postaci aerozolu do nosa przyjmuje się w dużych dawkach przez długi czas, mogą wystąpić działania niepożądane z powodu wchłaniania się leku w organizmie. Dzieci Jeśli kortykosteroidy w postaci aerozolu do nosa stosuje się w dużych dawkach przez długi czas, mogą one powodować pewne działania niepożądane, takie jak spowolnienie tempa wzrostu u dzieci. Zaleca się, aby regularnie kontrolować wzrost dzieci otrzymujących długotrwałe leczenie kortykosteroidami donosowymi, i jeśli zauważone zostaną jakiekolwiek zmiany, należy poinformować lekarza.

Dawkowanie Momester Nasal aerozol do nosa:

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Aerozolu do nosa nie należy stosować częściej ani przez dłuższy czas lub w większych dawkach niż zalecił to lekarz.

Leczenie kataru siennego i całorocznego zapalenia błony śluzowej nosa:

Stosowanie Momester Nasal aerozol do nosa u osób dorosłych:

Zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy lekarz prowadzący może zalecić zmniejszenie dawki. Jeżeli pacjent nie odczuwa poprawy, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który może zalecić zwiększenie dawki: maksymalna dawka dobowa to cztery dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.

Sposób użycia Momester Nasal aerozol do nosa:

Przed podaniem pierwszej dawki należy dokładnie wstrząsnąć butelką i nacisnąć pompkę 10 razy (do rozpylenia jednorodnej mgiełki):
Należy delikatnie wstrząsnąć butelką. Umieścić palec wskazujący i środkowy po obydwu stronach pompki oraz kciuk pod spodem butelki. Nie przekłuwać dozownika aerozolu do nosa. Jeśli aerozol nie był stosowany przez 14 dni lub więcej, przed kolejnym użyciem należy nacisnąć pompkę 2 razy, aż do uzyskania jednolitej mgiełki. Zamknąć jeden otwór nosowy i włożyć końcówkę dozownika do drugiego otworu nosowego. Przechylić głowę lekko do przodu, trzymając butelkę pionowo do góry. Delikatnie rozpocząć powolny wdech przez nos, w trakcie którego należy rozpylić aerozol do nosa, naciskając RAZ w dół palcami. Wykonać wydech przez usta. Następnie powtórzyć czynności, aby podać drugą dawkę aerozolu do tego samego otworu nosowego, jeżeli potrzeba. Wyjąć końcówkę dozownika z otworu nosowego i zrobić wydech przez usta. Po użyciu aerozolu, należy ostrożnie wytrzeć końcówkę dozownika czystą chusteczką lub ściereczką i założyć nasadkę, aby zapobiec dostawaniu się kurzu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 60 dawek

2023-03-05

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!
Przewlekły nieżyt nosa to stan zapalny błony śluzowej nosa utrzymujący się ponad 12 tygodni. Charakterystycznym objawem jest obfita, śluzowa wydzielina.
2020-04-22

Leki bez recepty, które pomogą uporać się z alergicznym katarem

Leki bez recepty, które pomogą uporać się z alergicznym katarem
Wiosna większości z nas kojarzy się szczególnie przyjemnie. Ładna, słoneczna pogoda i kwitnące powoli drzewa i krzewy działają pozytywnie zarówno na nasze ciało, jak i ducha. Innego zdania są alergicy, dla których budząca się do życia przyroda oznacza poważne kłopoty zdrowotne. Na szczęście od niedawna dwa leki w aerozolu – Nasometin Control i Momester Nasal – są dostępne w aptekach bez recepty! Kto może je stosować? Jak działają sterydy donosowe?
2020-02-04

Jaki aerozol do nosa dla dorosłych wybrać?

Jaki aerozol do nosa dla dorosłych wybrać?
Codzienna higiena nosa powinna być rutyną, podobnie jak mycie zębów. Niestety zamiast pielęgnować i tym samym zapobiegać wielu chorobom – jak wiemy w nosie zaczyna się preludium do chorób układu oddechowego – wolimy nie zawraca sobie nosa takimi zabiegami. Zatem jaki aerozol do nosa wybrać do codziennej pielęgnacji, a jaki w razie infekcji? Sprawdź koniecznie!
2019-12-18

Steryd donosowy bez recepty już w sprzedaży!

Steryd donosowy bez recepty już w sprzedaży!
Zmiana kategorii dostępności leków zawierających mometazonu furoinian – z wydawanych wyłącznie z przepisu lekarza na dostępne w sprzedażny odręcznej (OTC) – stała się faktem, a w polskich aptekach już można nabyć preparaty Momoster Nasal i Nasometin Control bez recepty!
pixel