Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki i suplementy diety na pamięć i koncentrację

( ilość produktów: 224 )

Cała gama preparatów - tabletek, kapsułek, płynów, syropów, opartych na sile jednego składnika lub zawierające innowacyjne połączenia wieloskładnikowe, wpływające korzystnie na pamięć i witalność ludzkiego organizmu. Bogata oferta suplementów na pamięć i witalność, łączy w sobie znane i cenione w medycynie naturalnej surowce, wśród których znajdują się: Acai Berry, Maca, Lecytyna, Żeń-Szeń, Zielona herbata, Arktyczny korzeń, Miłorząb japoński, zawierające dobroczynne substancje aktywne wpływające na: lepsze krążenie, sprawną pracę mózgu oraz redukcję uczucia zmęczenia fizycznego i psychicznego. Suplementy diety dostosowane do potrzeb dzieci w wieku szkolnym oraz osób dorosłych - zwłaszcza dla osób aktywnych, ciężko pracujących fizycznie i umysłowo oraz dla osób w podeszłym wieku i w okresie rekonwalescencji.

Suplementy diety poprawiające pamięć

Stres, zmęczenie, nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej – to główne czynniki, które mogą obniżać naszą koncentrację i prowadzić do zaburzeń w procesach poznawczych oraz zapamiętywaniu. W przypadku takich objawów można stosować suplementy poprawiające pamięć i koncentrację.

 

Suplementy diety poprawiające pamięć mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku. W i-aptece dostępne są tabletki na pamięć dla osób starszych oraz preparaty dla dzieci. W przypadku najmłodszych suplementy mają często postać zdecydowanie łatwiejszych do podania syropów.

 

Witalność i lepsza koncentracja

Przyjmując tabletki na koncentrację, należy pamiętać, że stosowane suplementy przyniosą najlepsze efekty, jeśli równocześnie z ich przyjmowaniem pacjent będzie dbał o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Nie powinno w niej zabraknąć witamin i mikroelementów. Niezwykle istotna jest też odpowiednia porcja snu, ruch na świeżym powietrzu oraz stałe trenowanie mózgu poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.

 

Kiedy warto sięgnąć po tabletki na pamięć i koncentrację?

Kłopoty z pamięcią i koncentracją mogą wynikać z różnych czynników. Podeszły wiek, niezdrowy styl życia czy choroby to tylko niektóre z możliwych powodów. Podstawą diagnostyki ukierunkowanej na tego rodzaju problemy jest szybkie znalezienie przyczyny uciążliwych dolegliwości i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Suplementy diety na pamięć to środki, po które warto sięgnąć, kiedy niemożność skupienia i kłopoty z pamięcią zaczynają utrudniać codzienne funkcjonowanie. Warto na nie postawić, gdy zaplanowanie zbilansowanego jadłospisu jest niemożliwe (np. ze względu na nietolerancje pokarmowe czy restrykcyjne diety). Z tego rodzaju środków korzystać mogą również osoby cierpiące na zaburzenia wchłaniania (m.in. w przebiegu chorób zapalnych jelit).

 

Po suplementy diety na koncentrację i pamięć warto sięgnąć również wtedy, gdy posiłki są urozmaicone, nie cierpisz na zaburzenia wchłaniania, ale mimo wszystko Twój układ nerwowy nie funkcjonuje sprawnie. Może wynikać to z podeszłego wieku, nadmiaru obowiązków prowadzących do długotrwałego stresu i przewlekłego zmęczenia. W takim przypadku zwróć uwagę na preparaty na witalność, które mają nie tylko pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację, ale również mogą ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków.

 

Co powinny zawierać dobre suplementy na pamięć i koncentrację?

Wybór tabletek na pamięć jest naprawdę duży. Czym więc się kierować przy zakupie suplementów diety na koncentrację i pamięć? Jakie składniki powinny one zawierać?

 

Przede wszystkim kwasy omega-3, witaminy z grupy B oraz magnez (dobrze, aby tabletki na pamięć, które go zawierają, miały też witaminę B6). Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ekstrakty roślinne. Szczególne znaczenie dla sprawnej pracy układu nerwowego ma m.in. żeń-szeń, różeniec górski, miłorząb japoński.

 

Jakie preparaty poprawiające pamięć i koncentrację będą najlepsze dla seniora?

W przypadku osób w podeszłym wieku dostarczenie wszystkich niezbędnych składników w pożywieniu staje się trudniejsze. Wynika to m.in. z zaburzeń smaku i węchu czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dlatego seniorom polecane są tabletki na koncentrację i pamięć z kwasami omega-3, witaminami z grupy B (szczególnie B1, B6, B12) oraz składnikami mineralnymi. Jeśli chodzi o ostatnie z wymienionych, warto szukać preparatów zawierających magnez. Usprawnia on pracę ośrodkowego układu nerwowego, pomaga w walce z ogólnym osłabieniem, a także jest polecany w przypadku nadciśnienia tętniczego.

 

Poza tym dobrym rozwiązaniem w przypadku seniorów mogą być suplementy zawierające ekstrakty roślinne. Te, które mają w składzie adaptogeny (np. różeniec górski, ashwaganda, wąkrotka azjatycka), wykazują pozytywny wpływ zarówno na układ nerwowy, jak i układ krążenia oraz odpornościowy.

pixel