Pasty do zębów na paradontozę i próchnicę

( ilość produktów: 23 )

Właściwa i systematyczna higiena jamy ustnej, to najlepszy sposób na zdrowe zęby i silne dziąsła. Dysponujemy wieloma produktami, które pomogą zachować zdrowy, piękny uśmiech i to niezależnie od tego, ile masz lat. W ofercie naszej apteki znajdują się specjalistyczne leki na paradontozę oraz pasty do zębów, które redukują ryzyko rozwoju próchnicy zębów. Paradontoza i próchnica to jedne z najczęstszych chorób atakujących nasze dziąsła i zęby. Dzięki stosowaniu nowoczesnych środków leczniczych, w tym specjalistycznych past do zębów, zmniejsza się ryzyko rozwoju tych chorób, a także minimalizuje się ich skutki.

Jak skutecznie zapobiegać próchnicy?

Próchnica zębów powstaje w wyniku odkładania się na ich powierzchni oraz w przestrzeniach międzyzębowych jedzenia zawierającego węglowodany. Sprzyja temu nieodpowiednia higiena jamy ustnej, podczas której resztki pokarmu nie zostaną dokładnie usunięte. W efekcie tego na powierzchni zębów powstaje płytka nazębna, która stanowi główną przyczynę ubytków próchnicowych oraz chorób dziąseł. Obecne w niej bakterie wytwarzają kwasy, które niszczą szkliwo.

Co przyczynia się do powstawania płytki nazębnej?

Do powstawania płytki nazębnej w największym stopniu przyczyniają się słodkie napoje oraz pokarmy. W jej zapobieganiu pomaga pasta przeciw próchnicy i właściwa technika szczotkowania oraz nitkowania zębów. W asortymencie i-apteki dostępne są też żele oraz płyny przeznaczone do intensywnej profilaktyki próchnicy.

Właściwa higiena jamy ustnej i odpowiednia pasta na próchnicę pomaga skutecznie zapobiegać odkładaniu się płytki nazębnej oraz chorobom zębów i dziąseł.

Co robić, aby uniknąć paradontozy?

Pasta na próchnicę może też chronić przed paradontozą. Niekiedy jednak jej stosowanie to za mało, dlatego pacjenci zagrożeni tą chorobą sięgają po inne, specjalistyczne pasty, które zostały dostosowane do ich potrzeb.

Paradontoza to wywoływana najczęściej przez bakterie choroba tkanek przyzębia. Jej przyczyną jest zazwyczaj nieodpowiednia higiena jamy ustnej, co – podobnie jak w przypadku próchnicy – prowadzi do powstawania płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Nieleczona paradontoza może doprowadzić do utraty zębów.

Kluczowym czynnikiem w zapobieganiu tej chorobie jest właściwa higiena jamy ustnej. Leczenie paradontozy wymaga wizyty w gabinecie stomatologicznym. Pasta do zębów przeciw paradontozie nie jest w stanie wyleczyć pacjenta, ale pomaga w skutecznej pielęgnacji zębów i jamy ustnej podczas prowadzonego leczenia stomatologicznego. Co więcej, przyczynia się do redukcji stanów zapalnych dziąseł, co odgrywa ważną rolę w profilaktyce choroby. Dlatego pasta na parodontozę powinna być stosowana już wtedy, gdy pojawią się stany zapalne tkanek przyzębia.

Płyny i żele skuteczne w walce z paradontozą i próchnicą

Wybierając lek na paradontozę lub próchnicę, można zdecydować się na prostą w aplikacji, specjalistyczną pastę do zębów, która wspomaga leczenie tego typu schorzeń, można sięgnąć również po płyn stomatologiczny lub po żel, który pomaga remineralizować zęby. Pasty do zębów i inne preparaty pomagające zapobiegać paradontozie i próchnicy zębów, to m.in. pasty Elmex, Fluormex czy Lacalut.

    pixel