Beta karoten - witamina A w tabletkach

( ilość produktów: 25 )

Szeroki wybór suplementów diety, których formuła zawiera cenny dla organizmu człowieka Beta-karoten o właściwościach antyoksydacyjnych i wspomagających prawidłowe funkcje komórek. Uzupełnianie diety w Beta-karoten, wpływa na zachowanie zdrowia i urody skóry, wpływa na zdrowie układu nerwowego i immunologicznego oraz chroni wzrok i skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. W ofercie znajdziemy także suplementy zawierające połączenie witamin A+E.

Beta karoten - co to jest?

Beta karoten, czyli prowitamina A odgrywa w organizmie człowieka niezwykle istotną rolę. Jej obecność warunkuje między innymi zdrowie i dobrą kondycję naszej skóry. Wspomaga też naturalną odporność organizmu i wpływa na prawidłowe widzenie. W organizmie człowieka przy udziale nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz enzymów wątrobowych powstaje z niego witamina A. Ze względu na pełnione przez te składnik funkcje, nie powinno zabraknąć go w naszej codziennej diecie. Dostarczenie go w odpowiedniej ilość wraz z pożywieniem może być jednak trudne. Dlatego w i-aptece dostępny jest suplement beta karoten tabletki.

Właściwości beta karotenu

Najbardziej znaną właściwością beta karotenu jest przyspieszenie opalania. Jego zaletą jest to, że zachowuje się jak filtr przeciwsłoneczny, zmniejszając wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne i chroniąc przed oparzeniami. Poza tym chroni przed powstawaniem plam i przebarwień na skutek opalania. Opóźnia też efekty fotostarzenia się skóry i działa wspomagająco w leczeniu zmian trądzikowych. Prowitamina A przyczynia się również do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca oraz udaru mózgu.

Beta karoten tabletki - kiedy po nie sięgnąć?

Beta karoten stanowi dla człowieka ważne źródło witaminy A. Dlatego, jeżeli nie może być dostarczany w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem, warto rozpocząć jego suplementację. Decyduje się na to wiele osób, które marzą o zdrowej i trwałej opaleniźnie. Zdolność tego związku do kumulowania się w naskórku skutecznie wspiera proces opalania, nadając przy tym skórze piękny koloryt. Karoten w tabletkach ogranicza też ryzyko wystąpienia chorób oczu u osób w starszym wieku. Chroni między innymi przed zaćmą oraz wystąpieniem zespołu suchego oka.

Witamina A tabletki - dla kogo?

W i-aptece dostępna jest też witamina A w tabletkach. Może występować jako samodzielny składnik lub jako kompleksowy zestaw z witaminą E. Stosowanie tego suplementu zaleca się w celu uzupełnienia niedoborów witaminy. Warto stosować ją również wtedy, gdy pojawią się problemy ze skórą, na przykład łuszczenie, przesuszenie lub nadmierne rogowacenie oraz u pacjentów, którzy mają problemy ze wzrokiem.

    pixel