Syrop na kaszel suchy i mokry, tabletki

( ilość produktów: 172 )

W przypadku, gdy nie potrafimy rozpoznać, czy przyczyną choroby górnych dróg oddechowych jest kaszel suchy, czy mokry najlepszym wyborem będzie lek na kaszel o podwójnym działaniu. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo syrop na kaszel suchy i mokry, czyli najbardziej uniwersalny lek na kaszel w tej kategorii. Mimo wszystko, jeżeli uda nam się rozpoznać rodzaj schorzenia, dobrze wybrać syrop na mokry kaszel lub syropy wykrztuśne na kaszel suchy.

Kaszel jest jednym z najczęstszych objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Zazwyczaj jest spowodowany infekcją bakteryjną lub wirusową. Niekiedy może być uciążliwy, męczący i skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Czasem towarzyszą mu inne objawy, takie jak katar, ból głowy, ogólne osłabienie oraz podwyższona ciepłota ciała.

Tabletki czy syrop - co wybrać na kaszel suchy i mokry?

Syrop to niejedyny wariant – istnieją także tabletki na kaszel suchy oraz różnego rodzaju leki na kaszel w sprayu. Podsumowując, wybór leku na kaszel, powinien być uzależniony od tego, czy dręczy nas kaszel suchy, czy mokry oraz wariantu, który bardziej nam odpowiada – syrop lub tabletki na kaszel. W tej kategorii znajdzie się także syrop na kaszel suchy i mokry dla dzieci. To szczególnie ważne, by odpowiednio dobierać leki na kaszel, ponieważ syrop na suchy kaszel dla dorosłych różni się swoim składem (np. zawiera większą dawkę substancji czynnych).

Rodzaje kaszlu

Należy pamiętać, że syrop na kaszel powinien mieć działanie dopasowane do rodzaju występującego kaszlu. Dlatego w asortymencie i-Apteka.pl można znaleźć szeroką ofertę syropów zróżnicowanych pod względem przeznaczenia. Wśród nich dostępne są zarówno syropy na kaszel suchy, jak i na kaszel mokry.

Jak stosować syrop na kaszel?

W leczeniu tej dolegliwości skutecznie pomaga syrop na kaszel. Jego rodzaj należy dostosować do rodzaju kaszlu, a także do wieku pacjenta. Jego przyjmowanie powinno być zgodne ze wskazaniami zawartymi na dołączonej do preparatu leczniczego ulotce albo z zaleceniami udzielonymi przez lekarza.

Jak działa wykrztuśny syrop na kaszel?

Syropy wykrztuśne mają działanie rozpuszczające. Należy je podawać wtedy, gdy infekcji towarzyszy zalegająca w gardle gęsta wydzielina. Syrop wykrztuśny rozpuszcza flegmę i ułatwia odkrztuszanie zalegającego śluzu. Działa więc przeciwnie od syropów stosowanych przy kaszlu suchym. Jego przyjmowanie nasila odruch kaszlu, co sprzyja pozbywaniu się śluzu z dróg oddechowych. Syrop na kaszel mokry poprzez swoje skuteczne działanie zapobiega spływaniu wydzieliny do dolnych dróg oddechowych, a tym samym przeciwdziała przekształceniu się infekcji w poważniejszą chorobę, jak zapalenie oskrzeli, czy zapalenie płuc.

pixel