Bronchostop Duo na kaszel syrop 200ml

  • Bronchostop Duo na kaszel syrop to produkt leczniczy zawierający wyciągi z ziela tymianku i korzenia prawoślazu. Lek jest wskazany jako środek wspomagający odkrztuszanie zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu w przebiegu przeziębienia.
  • Bronchostop Duo na kaszel syrop 200ml
Producent: Kwizda Pharma
Kod produktu: 43103
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,90 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Bronchostop Duo na kaszel syrop:

Substancje czynne: wyciąg suchy z Thymus vulgaris L. i/ lub Thymus zygis L. herba (ziele tymianku) (7-13: 1), wyciąg płynny z Althaea officinalis L. radix (korzeń prawoślazu) (1: 12-14). 15ml syropu (co odpowiada 16,7g) zawiera: 120mg wyciągu suchego z Thymus vulgaris L. i/lub Thymus zygis L, herba, (ziele tymianku) (7-13: 1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oraz 830mg wyciągu z Althaea officinalis L., radix (korzeń prawoślazu) (1: 12-14), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda. Substancje pomocnicze: koncentrat soku malinowego (zawierający sacharozę, glukozę i fruktozę), ksylitol (E967), guma ksantan, kwas cytrynowy jednowodny (E330), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), aromat malinowy (skład: substancje aromatyzujące identyczne z naturalnymi i substancje aromatyzujące naturalne, glikol propylenowy (E1520)), neohesperydyno-dichydrochalkon, sacharyna sodowa (E954), glicerol bezwodny (E422), maltodekstryna, guma arabska, woda oczyszczona.

Działanie Bronchostop Duo na kaszel syrop:

Tradycyjny roślinny produkt leczniczy Bronchostop Duo na kaszel syrop jest przeznaczony do stosowania w celu pobudzania odkrztuszania zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu w przebiegu przeziębienia, a także w celu uśmierzania podrażnienia gardła i związanego z tym suchego kaszlu. Zawiera dwie substancje czynne – wyciąg z ziela tymianku i wyciąg z korzenia prawoślazu. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Bronchostop Duo na kaszel syrop wskazany do stosowania w celu pobudzania odkrztuszania zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu związanego z przeziębieniem oraz do uśmierzania podrażnienia gardła i związanego z tym suchego kaszlu.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Syrop może być mętny, może zawierać osa – nie ma to wpływu na jakość preparatu. Syrop ma charakterystyczny zapach tymianku. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 4 tygodni. W przypadku wystąpienia duszności, wysokiej temperatury (gorączki), flegmy (ropnej plwociny) o kolorze żółto-zielonym lub brązowym należy skonsultować się z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku, jeśli pacjent ma astmę lub skłonności do występowania reakcji alergicznych – lek ten może nasilać objawy astmy. Istnieje ryzyko, że ten lek może wywołać reakcje alergiczne, w bardzo rzadkich przypadkach anafilkasję, w tym wstrząs anafilaktyczny, u osób ze skłonnością do reakcji alergicznych. Stosowanie u dzieci: ze względu na brak dostępnych danych nie jest zalecane stosowanie leku u dzieci do 3. roku życia. Przed zastosowaniem u dzieci powyżej 3. roku życia należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Wchłanianie tego leku podczas jednoczesnego podawania innych leków może być opóźnione, dlatego nie należy przyjmować tego leku na 30-60 minut przed lub po przyjęciu innych leków. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym ze względu na brak wystarczających danych nie jest zalecane stosowania tego leku w czasie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: badania nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn nie zostały przeprowadzone. Lek nie zawiera składników, o których wiadomo, że powodują senność. Lek zawiera substancje konserwujące: parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne, także reakcje typu późnego. Lek zawiera koncentrat soku malinowego zawierający sacharozę, glukozę i fruktozę – lek zawiera 66mg fruktozy w każdej pojedynczej dawce o objętości 15ml. Jeżeli stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancję fruktozy, przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem. Lek zawiera ksylitol – 4,61g ksylitolu w każdej pojedynczej dawce o objętości 15ml, może on działać przeczyszczająco. Lek zawiera glikol propylenowy – 38,9mg glikolu propylenowego w każdej pojedynczej dawce o objętości 15ml. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na 15ml dawki, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, w tym na tymianek, korzeń prawoślazu, a także na inne rośliny należące do rodziny Lamiaceae.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstotliwość występowania działań niepożądanych jest nieznana. Ten lek może powodować następujące poważne reakcje alergiczne – jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i pilnie zgłosić się do lekarza: objawy, które mogą obejmować uczucie oszołomienia lub omdlenia, trudności w oddychaniu lub świszczący oddech, szybkie bicie serca, wysypka skórna, dezorientacja i niepokój lub utrata przytomności (reakcja anafilaktyczna), obrzęk twarzy, warg, języka, jamy ustnej lub gardła (obrzęk naczynioruchowy), pęcherze w jamie ustnej i gardle, pogorszenie objawów astmy, trudności w oddychaniu (w tym duszności). Inne działania niepożądane: skórne reakcje alergiczne, w tym pokrzywka (czerwone grudki na skórze) i swędzenie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak ból lub dyskomfort w jamie brzusznej, biegunka, wymioty i nudności. W przypadku wystąpienia lub nasilenia się tych działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie syropu Bronchostop Duo na kaszel:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dawkowanie – osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: stosować 15ml co 3-4 godzin – 4 razy na dobę. W razie konieczności do 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 90ml. Dawkowanie – dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować 7,5ml co 3-4 godzin – 4 razy na dobę. W razie konieczności do 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 45ml. Dawkowanie – dzieci od. 3 do 6. roku życia: wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Stosowanie u dzieci do 3. roku życia – nie stosować. Sposób podawania: stosować doustnie, najlepiej bez rozcieńczania. W razie potrzeby syrop można rozcieńczyć w wodzie lub ciepłej herbacie. Syrop odmierzać za pomocą dołączonej miarki i wypić. Czas leczenia: bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli w ciągu 7 dni nie nastąpiła poprawa, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Kwizda Pharma

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel