Testy ciążowe strumieniowe, płytkowe i z krwi z nakłucia palca

( ilość produktów: 21 )

Nowoczesne testy ciążowe - strumieniowe i płytkowe, do szybkiego, domowego i wiarygodnego badania. Test oparty jest na badaniu próbki moczu w której może zostać wykryta gonadotropina kosmówkowa - hormon wykrywany w moczu kobiety ciężarnej już po 6-7 dniach od zapłodnienia. Testy ciążowe tego rodzaju pozwalają na wykrycie bardzo wczesnej ciąży i dają wysoką, bo aż 99% skuteczność porównywalną z profesjonalnymi badaniami laboratoryjnymi. Użycie testu, nie wymaga wizyty u specjalisty oraz udziału osób trzecich, samo jego wykonanie jest niekłopotliwe i bardzo dyskretne.

Testy ciążowe strumieniowe - jak zrobić?

Dostępne w naszej aptece testy ciążowe pozwalają potwierdzić, że doszło do zapłodnienia, zanim zostanie to potwierdzone badaniami lekarskimi w gabinecie ginekologicznym. Przeznaczony do samodzielnego stosowania strumieniowy test ciążowy umożliwia odczytanie wyniku już po kilku minutach od jego wykonania. Wystarczy po zdjęciu nasadki z testu skierować go pod strumień moczu lub zanurzyć w sterylnym pojemniku z moczem. Pojawienie się dwóch prążków (w strefie C i strefie T) oznacza wynik pozytywny.

Testy ciążowe płytkowe - jak zrobić?

Test płytkowy ma kształt prostokąta z dwoma okienkami. Za pomocą pipety do mniejszego z nich należy nanieść kilka kropli moczu. Wynik testu odczytuje się w drugim okienku. Należy pamiętać, że przy jego wykonywaniu test powinien leżeć na równej powierzchni. O wyniku pozytywnym świadczy pojawienie się dwóch kresek. Płytkowy wczesny test ciążowy jest bardzo prosty do wykonania. Stanowi najczęściej wybierany test spośród dostępnych na rynku.

Domowe testy ciążowe z krwi

Coraz częściej dużą popularnością cieszą się testy ciążowe z krwi, które można zakupić w aptekach stacjonarnych, internetowych, a nawet w drogeriach. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Hormon hCG w czasie ciąży w pierwszej kolejności uwalniany jest do krwioobiegu a dopiero później do moczu. Dzięki temu można bardzo szybko dowiedzieć się, czy kobieta zostanie mamą. Szacuje się, że jego wysoka czułość pozwala na wykrycie ciąży już tydzień po zapłodnieniu. Do wykonania testu niezbędne jest pobranie krwi z palca, a cała procedura jest dołączona do ulotki produktu przez producenta. Testy ciążowe z krwi są wygodną alternatywą dla bliźniaczych produktów, gdyż można je wykonać w dowolnej porze dnia.

Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?

Ponieważ zapłodnione jajeczko zazwyczaj zagnieżdża się w macicy po 6 dniach, dopiero wtedy zostaje uwalniany hormon hCG, który daje znak o ciąży. Mimo że coraz więcej producentów testów ciążowych chwali się wysoką czułością swoich produktów, szacuje się, że aby test był miarodajny i wiarygodny, najwcześniej warto zrobić go po 8 dniach od zbliżenia. Oczywiście nauka idzie ciągle z postępem i testy ciążowe z krwi określa się jako bardzo czułe, które wykryją ciąże już po 6-7 dniach.

Jak prawidłowo odczytać wynik testu ciążowego?

Wszystko zależy od rodzaju produktu. Producent szczegółowo opisuje w ulotce jak odczytać wynik testu i zgodnie z tą instrukcją należy zinterpretować wynik. Oczywiście warto powtórzyć test lub udać się do najbliższej poradni, która laboratoryjnie potwierdzi ostateczny wynik testów domowych.

    pixel