Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Krople do oczu na alergię

( ilość produktów: 18 )

Alergia objawia się na różne sposoby - katar, suchość w ustach lub zapchany nos i kichanie. Innym często bardzo utrudniającym normalne funkcjonowanie objawem jest łzawienie, pieczenie i szczypanie oczu. Niektórzy pacjenci skarżą się, że mają stałe uczucie „piasku w oczach”, a suchość oka uniemożliwia prawidłowe widzenie lub noszenie szkieł kontaktowych. Czy można coś na to poradzić? Oczywiście. Prócz leków przeciwalergicznych warto zaopatrzyć się w dobre krople do oczu na alergię.

Kto powinien sięgnąć po krople do oczu na alergię?

Gdy tylko zauważymy objawy alergii w postaci łzawienia lub suchości oka koniecznie powinniśmy udać się do lekarza okulisty, który zleci odpowiednie krople do oczu na alergię. Ale nie musisz czekać bezradnie na termin konsultacji lekarskiej. Nasza apteka oferuje bezpieczne krople do oczu na alergię bez recepty, które pełnią często funkcję „pierwszego ratunku”, a w innych, łagodniejszych przypadkach alergicznych, mogą być całkowicie wystarczające. Każda osoba cierpiąca na alergie objawiające się dolegliwościami oka powinna sięgnąć po krople. Musi jednak pamiętać, że producenci oferują wiele wariantów swoich preparatów przeznaczonych dla konkretnych grup wiekowych lub o konkretnym podłożu objawowym. By nasze krople do oczu na alergię mogły w pełni zadziałać, muszą być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.
 

Jeśli chodzi o krople do oczu dla dzieci należy szczególnie prześledzić zalecenia producenta, lekarza lub farmaceuty. Niektóre leki na alergię tego rodzaju zawierają sterydy, które w przypadku najmłodszych pacjentów nie są koniecznością i można wybrać równie skuteczny, ale łagodniejszy wariant składu.
 

Działanie kropli do oczu na alergię

Krople do oczu na alergię obkurczają naczynia krwionośne, działają nawilżająco na powierzchnie oka i niejednokrotnie „powlekają substancją ochronną, która chroni ekspansję oka na ponowną styczność z alergenami. Wspólną substancją czynną dla wielu kropli jest hamujący działanie histaminy kromoglikan i tetryzolina, która odpowiada za likwidację obrzęku.
 

Co najczęściej zawierają krople do oczu na alergię?

Krople do oczu na alergię zawierają substancje czynne, które łagodzą objawy takie jak łzawienie, szczypanie, pieczenie, a także uczucie „piasku w oczach”.
 

W składzie kropli do oczu występuje m.in. kromoglikan sodowy będący związkiem o działaniu przeciwalergicznym. Na liście składników może pojawić się również kwas hialuronowy, który zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i pomaga pozbyć się dyskomfortu.
 

Krople do oczu stosowane w przebiegu alergii mogą zawierać również olopatadynę, hialuronian sodu oraz składniki roślinne (np. ekstrakt z pachnotki zwyczajnej).

    pixel