Starazolin Alergia krople do oczu 5ml x 2 sztuki

  • Starazolin Alergia krople do oczu to produkt leczniczy wskazany do stosowania w leczeniu objawów ocznych u osób z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Lek zawiera jako substancję czynną olopatadynę (1mg/1ml). Lek dla osób dorosłych.
  • Starazolin Alergia krople do oczu 5ml x 2 sztuki
Producent: Polfa Warszawa
Kod produktu: 42502
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
52,46 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Starazolin Alergia krople do oczu:

Substancja czynna: olopatadyna (Olopatadinum) (w postaci olopatadyny chlorowodorku). Każdy ml roztworu zawiera 1mg olopatadyny (w postaci olopatadyny chlorowodorku) oraz substancje pomocnicze: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, polisorbat 80, kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pH), woda wysokooczyszczona.

Działanie Starazolin Alergia krople do oczu:

Produkt leczniczy Starazolin Alergia krople do oczu to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest olopatadyna. Lek zmniejsza nasilenie reakcji uczuleniowych. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie objawów ocznych u osób dorosłych z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Alergenami, które mogą powodować reakcję alergiczną i występowanie takich objawów jak świąd, zaczerwienienie, łzawienie i obrzęk, są pyłki roślin, sierść zwierząt i kurz. Objawy pojawiają się nagle, mają ostry, przemijający przebieg, towarzyszą im zwykle objawy ze strony nosa jak wodnisty katar i kichanie lub swędzenie w nosie i w uszach. Podanie tego leku pomaga także zmniejszyć nasilenie kataru, świądu i kichania. Jest to sterylny roztwór bez konserwantów.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Starazolin Alergia krople do oczu wskazany do stosowania w leczeniu objawów ocznych tj. świąd, łzawienie, zaczerwienienie, obrzęk powiek i spojówek u osób z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Tylko dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 90 dni. Należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji nadwrażliwości, w tym problemy z oddychaniem, obrzęk gardła lub twarzy. W przypadku ciężkiej reakcji alergicznej konieczne może być natychmiastowe leczenie doraźne. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. W przypadku, gdy stosowane są inne krople lub maści podawane do oczu, należy zachować przynajmniej 5 minut przerwy pomiędzy podaniami kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym nie należy stosować tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: po aplikacji może pojawić się przejściowe niewyraźne widzenie. Nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn aż do poprawy stanu widzenia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub wezwać pogotowie, gdy pojawią się jakiekolwiek objawy reakcji nadwrażliwości – problemy z oddychaniem, obrzęk gardła lub twarzy. W przypadku ciężkiej reakcji alergicznej konieczne może być natychmiastowe leczenie doraźne. Inne działania niepożądane – często: działania dotyczące oka – ból oka, podrażnienie oka, suchość oka, nietypowe odczucia wewnątrz oka; objawy ogólne – bóle głowy, nieprzyjemny smak w ustach, suchość błony śluzowej nosa, zmęczenie; niezbyt często: działania dotyczące oka – zaburzenia rogówki, zapalenie powierzchni oka z uszkodzeniem jego powierzchni lub bez uszkodzenia, wydzielina z oka, nadwrażliwość na światło, niewyraźne lub ograniczone widzenie, kurcz powiek, uczucie dyskomfortu w oku, świąd oka, zaburzenia spojówek, uczucie obecności ciała obcego w oku, zwiększone wytwarzanie łez, zaczerwienienie lub obrzęk powiek, nieprawidłowości w obrębie powiek, zaczerwienienie oka; objawy ogólne – zapalenie błony śluzowej nosa, zawroty głowy, nieprawidłowe lub upośledzone czucie, zapalenie skóry (kontaktowe), uczucie pieczenia skóry, suchość skóry; częstość nieznana: działania dotyczące oka – obrzęk rogówki, obrzęk oka, zapalenie spojówek, zmiana wielkości źrenicy, zaburzenia widzenia, strupki na brzegach powiek; objawy ogólne – nadwrażliwość, obrzęk twarzy, senność, duszność, zapalenie zatok, nudności, wymioty, zapalenie skóry i jej zaczerwienienie, ogólne osłabienie, złe samopoczucie. U osób ze znacznie uszkodzoną przednią, przezroczystą warstwą oka (rogówką), bardzo rzadko obserwowano mętne plamy na rogówce spowodowane przez odkładanie się wapnia w trakcie leczenia.

Dawkowanie kropli do oczu Starazolin Alergia:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek stosuje się miejscowo do worka spojówkowego. Osoby, które noszą soczewki kontaktowe muszą je zdjąć, a po aplikacji zaczekać przynajmniej 15 minut z ich ponownym założeniem. Zalecana dawka dla osób dorosłych (o ile lekarz nie zaleci inaczej): aplikować jedną kroplę do oka lub oczu, stosować dwa razy na dobę – rano i wieczorem. Między dawkami należy zachować przynajmniej 8 godzin przerwy. Jeśli po trzech dniach leczenia objawy nie ustępują lub stan się pogarsza, należy się skonsultować z lekarzem. Czas leczenia: do dwóch tygodni, po konsultacji z lekarzem można przedłużyć do 4 miesięcy. Nie stosować dłużej niż 4 miesiące. Sposób użycia: przed pierwszym użyciem należy sprawdzić, jak działa kroplomierz, ściskając powoli buteleczkę w celu wypuszczenia jednej kropli. Przed aplikacją umyć dokładnie ręce. Przyjąć wygodną pozycję, głowę lekko odchylić do tyłu, powiekę odciągnąć ku dołowi. Wkroplić jedną kroplę do worka spojówkowego. Nie dotykać końcówką kroplomierza oka i innych powierzchni. Jeśli jest taka konieczność, czynność powtórzyć z drugim okiem. Po użyciu wstrząsnąć butelkę w dół, aby usunąć pozostałości roztworu z końcówki. Następnie zamknąć butelkę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel