Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Bandaże elastyczne i opatrunkowe

( ilość produktów: 72 )

Bandaż jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej apteczki. Nie może go zabraknąć w placówce medycznej, ale także w domu oraz w samochodzie. Znajduje zastosowanie przy wielu różnych urazach. Służy do wykonywania opatrunków ran otwartych, jak również do unieruchamiania i stabilizowania w przypadku złamań i zwichnięć. Tak szerokie spektrum zastosowań wymusza różnorodność dostępnych na rynku bandaży, dzięki czemu te w optymalny sposób spełniają swoje zadanie.

Jakie są rodzaje bandaży i opasek? 

W naszej aptece dostępny jest zarówno bandaż opatrunkowy, jak i elastyczny. Bandaż opatrunkowy (inaczej dziana opaska podtrzymująca) służy do podtrzymywania umieszczonych na ranie opatrunków. Wykonany jest z tkaniny, która nie blokuje dostępu powietrza do uszkodzonej tkanki, co przyspiesza jej gojenie. Bandaż elastyczny lub inaczej opaska elastyczna umożliwia unieruchamianie i usztywnianie kończyn i innych części ciała, które uległy urazom, np. złamaniom lub zwichnięciom.
 

Jak zakładać bandaż elastyczny?

Bandaż elastyczny to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domowej apteczki. Służy do usztywnienia kończyny, gdy dojdzie do urazu. Jak używać go w prawidłowy sposób?
 

Zakładanie bandaża elastycznego zacznij od prawidłowego ustawienia kończyny. Gdy już to zrobisz, owijaj go delikatnie wokół miejsca, które wymaga usztywnienia (tak, aby kolejne warstwy nakładały się na siebie). Wbrew pozorom, celem nie jest wywieranie intensywnego ucisku – bandaż powinien być lekko luźny.
 

Jak zakładać opaskę dzianą podtrzymującą?

W apteczce warto znaleźć miejsce również dla opaski dzianej podtrzymującej. Jej zadaniem jest utrzymanie opatrunku w jednym miejscu, co pozwala na zabezpieczenie rany przez cały czas.
 

Przy jej zakładaniu pamiętaj, że opaska dziana podtrzymująca powinna zostać umieszczona na opatrunku. Nie zakładaj jej bezpośrednio na ranę. Jest to produkt jednorazowego użytku, więc nie używaj tej samej opaski kilka razy!

pixel