Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Maseczki antywirusowe, jednorazowe, rękawice lateksowe i vinylowe

( ilość produktów: 28 )

Maseczka antywirusowa na koronawirusa - do czego służy i przed czym chroni?

Wysokiej jakości maseczki antywirusowe mają za zadanie zabezpieczać użytkownika przed zanieczyszczeniami oraz drobnoustrojami zawieszonymi w chmurze wydychanego powietrza. W przypadku osób zakażonych wirusem maseczki przeciwwirusowe na usta i nos chronią innych przed zarazkami roznoszonymi przez zarażonego podczas kichania, kaszlu albo mówienia.
Aby zwiększyć poziom ochrony osobistej, warto stosować również rękawiczki jednorazowe. Dobrej jakości rękawiczki nitrylowe, winylowe albo lateksowe zabezpieczają ciało przed wirusami i drobnoustrojami. Kupując rękawiczki lateksowe lub innego rodzaju, należy pamiętać, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Ważne jest, aby ściśle przylegały one do dłoni. Rodzaj materiału, z którego są wykonane, nie ma dużego znaczenia, chyba że nosząca osoba cierpi na alergie. W takiej sytuacji polecane są rękawiczki nitrylowe oraz winylowe, które nie wywołują podrażnień. Nosząc rękawiczki jednorazowe, należy unikać dotykania dłońmi twarzy.

Jaka jest najlepsza maseczka na koronawirusa?

Największą skutecznością cechują się profesjonalne maseczki ochronne z filtrami. Ich zadaniem jest zatrzymywanie zawieszonych w powietrzu pyłów, a także aerozoli. Składają się z materiału o gęstym splocie oraz specjalistycznego filtra oczyszczającego. Wyróżnia się maseczki antywirusowe z filtrem jednokrotnego (z oznaczeniem NR) i wielorazowego (symbol R) użytku. Dostępne są półmaski o trzech klasach: FFP3 (najwyższy poziom ochrony), FFP2 (średnia skuteczność) oraz FFP1 (najniższa ochrona).
Poza modelami z filtrami, ogromną popularnością cieszą się maseczki jednorazowe chirurgiczne wykonywane z trzech warstw włókniny propylenowej. Nie filtrują one powietrza, ale tworzą fizyczną barierę pomiędzy potencjalnym zanieczyszczeniem a błonami śluzowymi. Stanowią skuteczną barierę dla aerozoli, w których mogą znajdować się wirusy, w tym koronawirus Covid 19. Wyróżnia się trzy rodzaje masek filtracyjnych: typu I (o skuteczności filtracji ≥ 95), typu II (≥ 98) oraz IIR (również ≥ 98). Modele typu II i IIR są dodatkowo odporne na przesiąkanie.
Trzecim rodzajem popularnych masek są maseczki bawełniane. Modele te, podobnie jak maski chirurgiczne, tworzą skuteczną barierę dla aerozoli. Ich zaletą jest możliwość wielokrotnego używania po wcześniejszym wypraniu w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

Zalety stosowania maseczek antywirusowych

Wysokiej jakości maseczki ochronne zabezpieczają nos i usta przed wirusami (m.in. Covid 19), drobnoustrojami, pyłami i innego rodzaju zanieczyszczeniami, chroniąc tym samym przed poważnymi chorobami. Zmniejszają ryzyko zakażenia i występowania poważnych infekcji wirusowych. Zwiększają poziom bezpieczeństwa osób noszących maski, a także ludzi w otoczeniu.
Maseczki są łatwe w nakładaniu i wygodne w noszeniu. Nie utrudniają oddychania. Modele wielorazowe, zwłaszcza wersje wykonane z bawełny, stanowią ponadto ekonomiczny wybór. Szeroki wybór maseczek ochronnych sprawia, że każdy może wybrać spośród nich model dopasowany do potrzeb.
Zapraszamy do przejrzenia asortymentu naszej e-apteki oraz wyboru maseczki antywirusowej i rękawiczek jednorazowych.

    pixel