Wapń w tabletkach - suplementy diety z wapniem

( ilość produktów: 58 )

Szeroki wybór preparatów, suplementów diety zawierających kluczowy dla naszego zdrowia składnik - Wapń. Pierwiastek ten jest cenny dla organizmu, przede wszystkim ze względu na oddziaływanie na prawidłowe działanie komórek, bierze udział w procesie przemiany materii oraz ma znaczenia dla sprawnej pracy mięśni i ich prawidłowej kurczliwości. Suplementy diety z Wapniem, wpływają także na prawidłowe krzepnięcie krwi oraz pomagają zmniejszać przepuszczalność naczyń krwionośnych, co ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Wapń jest także niezbędnym składnikiem dla zdrowia kości i zębów - szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Objawy niedoboru wapnia

Wapń stanowi jeden z podstawowych pierwiastków budujących ludzki organizm. Pod względem zawartości zajmuje piąte miejsce, zaraz po węglu, azocie, tlenie i wodorze. Jego prawidłowy poziom zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu i dobre samopoczucie. Niedobory natomiast mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Wapń stanowi ważny składnik budujący tkankę kości i zębów. Dostarczany do organizmu w odpowiedniej ilości wpływa na sprawną pracę mięśni i stawów. Jest ważnym czynnikiem wpływającym na krzepnięcie krwi. Reguluje pracę mięśnia sercowego i wpływa na ogólne samopoczucie człowieka. Co więcej, odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej i chroni przed nowotworami.

W przypadku niedostatecznej zawartości tego pierwiastka w pożywieniu warto stosować suplement wapnia. Jego niedobór może objawiać się bólami mięśni i stawów, chorobami kości, wadami postawy, a także nieprawidłowościami ze strony układu sercowo-naczyniowego i nadpobudliwością nerwową. Przyczynia się też do występowania próchnicy i zaburzeń krzepliwości krwi, a u osób starszych do rozwoju osteoporozy. Przyjmując wapno w tabletkach, można zapobiegać wielu chorobom.

Suplementacja wapnia - kiedy ją stosować?

W niektórych przypadkach preparaty wapnia nie są zalecane, ponieważ ich przyjmowanie może prowadzić do nadmiaru tego pierwiastka w organizmie i poważnych konsekwencji. Wymienia się tu między innymi zmniejszone napięcie mięśniowe, bóle kostne, problemy z koncentracją. Ponadto może dochodzić do powstawania kamieni moczowych, niewydolności nerek i zaburzeń rytmu serca. Istnieje jednak taka grupa pacjentów, dla których wapń w tabletkach potrzebny jest to uzupełnienia ilości tego pierwiastka dostarczanej wraz z pożywieniem. Suplementację najczęściej prowadzi się w okresie ciąży oraz laktacji, a także u dzieci i młodzieży w okresie dorastania. Niezbędna staje się też dla wielu kobiet w czasie menopauzy.

Wapń w tabletkach - na co pomaga?

W przypadku osób z niedoborami wapno w tabletkach może wpływać istotnie na poprawę stanu zdrowia pacjenta. Pozytywny skutek odnosi między innymi w leczeniu osteoporozy. Pozwala też na uzupełnienie niedoborów powstałych na skutek normalnego procesu starzenia. Jak wskazują badania, odpowiednio prowadzona suplementacja obniża również ryzyko wystąpienia raka jelita grubego lub odbytu.

pixel