Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Multiwitamina - zestaw witamin i minerałów

( ilość produktów: 172 )

Suplementy diety i preparaty wielowitaminowe dla osób dorosłych, wśród których znajdziemy specjalistycznie opracowane produkty skomponowane z myślą o diabetykach, stworzone dla kobiet i dla mężczyzn w różnym wieku na przykład: Bodymax, Vitrum, Zdrovit, Centrum. W ofercie znajdziemy także suplementy diety Nephrocomplex dla osób dializowanych i z chorobą nerek.

Dla kogo multiwitamina?

O suplementację witaminami i minerałami warto zadbać w okresie występowania ryzyka niedoborów, na przykład w okresie większej podatności na przeziębienia (sezon grypowy), przy obniżonej odporności, przemęczeniu albo intensywnej pracy. Wtedy w organizmie może wystąpić zwiększone zapotrzebowanie na niektóre składniki. Warto wybrać zestaw witamin, który ułatwi kompleksową suplementację i pozwoli na szybki powrót dobrego samopoczucia. Dodatkowo można stosować zestaw minerałów ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Preparatem, który łączy jedne i drugie jest multiwitamina – zestaw witamin i minerałów, który można stosować jako uzupełnienie codziennej diety. Przy wyborze odpowiedniego preparatu warto pamiętać, by sprawdzić, dla jakiej grupy wiekowej został przeznaczony konkretny produkt. Niektóre zestawy minerałów oraz witamin zaleca się kobietom w ciąży, inne seniorom, diabetykom, osobom aktywnym itd.
 

Zestawy witamin i minerałów dla dorosłych

W celu wsparcia organizmu w codziennym, prawidłowym funkcjonowaniu warto stosować witaminy dla dorosłych. Unikalne pod względem składu kompozycje opracowywane są z myślą o określonej grupie odbiorców. Dzięki temu w i-aptece dostępne są preparaty przeznaczone dla kobiet i dostosowane do ich potrzeb. W podobny sposób przygotowywane są suplementy dla mężczyzn oraz osób z określonymi jednostkami chorobowymi albo zwiększonym zapotrzebowaniem na określony składnik. Zapotrzebowanie takie może wynikać z długotrwałego przemęczenia, intensywnej pracy fizycznej, wytężonego wysiłku psychicznego, wyczerpującego treningu lub wielu innych czynników, które na co dzień w istotny sposób oddziałują na nasz organizm. Multiwitamina to połączenie wielu ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składników. Suplementacja takim preparatem pozwala na kompleksowe uzupełnianie niedoborów, co przyspiesza powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia.
 

Zestaw witamin dla mężczyzn – co powinien zawierać?

Przy wyborze odpowiedniego preparatu dla panów kluczowe znaczenie ma, w jakim celu będzie stosowany: stres, zwiększona aktywność fizyczna, przywrócenie optymalnego poziomu testosteronu lub poprawa płodności. Grupą najbardziej polecaną dla mężczyzn, są zestawy witamin, w których skład wchodzą: witamina B1, B2, B9, witamina A, D, E, C, a także kwasy tłuszczowe omega 3, żelazo, selen, magnez oraz cynk.
 

Zestaw witamin dla kobiet – które witaminy powinny się w nim znaleźć?

Miesiączka, ciąża, karmienie piersią, menopauza – w zależności od etapu, na jakim znajduje się kobieta w swoim życiu, jej zapotrzebowanie na witaminy i minerały będzie się różnić. Najkorzystniej jest wybrać kompleks witamin dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu w postaci multiwitaminy. Panie w ciąży i w okresie laktacji szczególnie będą potrzebować kwasu foliowego, jodu, witaminy D3, żelaza oraz kwasów omega. Natomiast kobiety w okresie menopauzy sięgać będą po preparaty zawierające wapń, witaminę E, D, witaminy z grupy B, magnez, potas i izoflawony.
 

Zestaw witamin dla seniora – co powinien zawierać?

Aby osoby starsze mogły cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną, ważna jest zarówno aktywność fizyczna, jak i odpowiednia dieta. Ponieważ wraz z wiekiem przyswajalność niektórych mikroelementów maleje, warto uzupełniać niedobory odpowiednimi suplementami diety. Doskonale sprawdzą się tu multiwitaminy, w których znajdziemy między innymi witaminy: A, E, D, C, B oraz minerały, np. magnez, wapń i fosfor.
 

Zestaw witamin dla wegan – które witaminy powinny się w nim znaleźć?

Wiele osób w obecnych czasach decyduje się przejść na dietę wegańską, chcąc postawić na zdrowy, bardziej ekologiczny i etyczny tryb życia. Wykluczając produkty odzwierzęce, należy pamiętać o konieczność suplementacji takich witamin i minerałów, które uzupełnią możliwe braki. Niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu będą: witamina B12, cynk, żelazo, jod, witamina D3, wapń oraz kwasy omega 3.

pixel