Aspiratory do nosa dla dzieci i niemowląt

( ilość produktów: 16 )

Aspiratory i odciągacze do nosa dla niemowląt, to niezbędne artykuły, pomocne od pierwszych dni życia maluchów. Aspiratory: Frida, Sopelek, Unimer Baby czy Odciągacze typu Katarek, w sposób precyzyjny, błyskawiczny i nieinwazyjny dla dziecka pomogą oczyścić nos z zalegającej wydzieliny (w przebiegu infekcji lub przeziębienia) oraz z wszelkich innych zanieczyszczeń i alergenów zasiedlających noski niemowląt i dzieci, przywracając w zamian niczym nieograniczoną swobodę oddychania.

Aspirator do nosa - jak używać?

Odciągacze kataru i aspiratory do nosa - czym się różnią i jak ich używać? Te dwa pytania to częsty dylemat młodych mam, które chcą ulżyć swojemu maleństwu i udrożnić mu zapchany nosek. Jednak sam proceder nie jest skomplikowany, ani trudny. Aspiratory do nosa dzielą się na ręczne i elektroniczne. Oba jednak działają na tej samej zasadzie. Ręczny aspirator składa się z ustnika, wężyka i końcówki, którą przykładamy do dziurek nosa maleństwa. Ustnik rodzic wkłada do ust i siłą płuc zasysa zalegającą wydzielinę w nosku, która trafia do zbiorniczka znajdującego się przy końcówce. Po użyciu należy aspirator umyć rozczłonkowując jego elementy, a następnie osuszyć i złożyć, by był gotowy do ponownego użycia. Wersja elektroniczna aspiratora używa do zasysu mocy baterii, a nie ludzkich płuc, więc jest dla wielu wygodniejszą formą użycia.
 

Jak często używać aspiratora do nosa?

A co można powiedzieć w kwestii częstotliwości stosowania aspiratora? Wszystko zależy od kilku czynników. Jeśli niemowlę czy małe dziecko nie ma kataru, czy podobnych dolegliwości, wystarczy oczyścić jego nosek za pomocą aspiratora raz dziennie. Najlepiej po kąpieli, przed snem. Jeśli jednak nasze maleństwo trapi katar, aspiratora używamy tak często, jak często wydzielina ponownie zapycha kanały nosowe i zatoki uniemożliwiając normalne oddychanie. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę także zdrowy rozsądek i rozwagę. Dzieci nie tylko nie przypadają za taką pomocą, ale w efekcie zbyt częstego zasysania możemy doprowadzić do nadwrażliwości noska. Poza tym nie chcemy dziecka przyzwyczaić do aspiratora na tyle, by w późniejszych etapach rozwoju nie potrafiło w naturalny sposób oczyścić nosa poprzez wydmuchanie w chusteczkę.

    pixel