Preparaty na wypadanie włosów

( ilość produktów: 191 )

Wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może pojawić się u osób w różnym wieku, różne mogą być też jego przyczyny. Niekiedy wynikają z niezdrowego stylu życia, innym razem mogą być uwarunkowane genetycznie lub stanowić następstwo choroby. W radzeniu sobie z tym problemem pomagają preparaty na wypadanie włosów, w tym specjalistyczne szampony oraz odżywki.

Co na wypadanie włosów?

Wpadanie włosów jest uciążliwym i często wstydliwym problemem, z którym można jednak skutecznie walczyć. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich preparatów. W naszej aptece oferujemy szeroki wybór produktów, które przy regularnym stosowaniu przynoszą zadowalające efekty. Przywracają włosom blask i świetny wygląd, a także wzmacniają ich strukturę oraz pobudzają do wzrostu. Dobrej jakości szampon na wypadanie włosów, odżywka, czy serum przeciwko ich wypadaniu dzięki odpowiednio dobranej formule wpisuje się w oczekiwania klientów i dodaje im pewności siebie. W tej kategorii dostępne są też nafty kosmetyczne z witaminami, żele do mycia włosów oraz roztwory do stosowania na skórę przeznaczone do leczenia łysienia androgenowego.
 

Co powinny zawierać dobre preparaty na wypadanie włosów?

Ostatnio Twoje włosy wypadają garściami? Nie są już tak gęste, jak kiedyś? To znak, że warto sięgnąć po preparaty na wypadanie włosów. Ich wybór jest bardzo duży, dlatego w tym miejscu pojawia się pytanie o to, co powinny mieć w składzie, aby przyniosły spodziewane efekty? Dobre preparaty na wypadanie włosów zawierają m.in.:
 

  • skrzyp polny będący źródłem krzemionki, która wzmacnia włosy i zapobiega ich nadmiernej utracie;
  • miętę pieprzową, która poprzez usprawnienie krążenia krwi w skórze głowy sprawia, że do cebulek włosowych trafia więcej cennych składników;
  • kofeinę, która - podobnie jak mięta pieprzowa - stymuluje krążenie krwi w skórze głowy;
  • pokrzywę zwyczajną, czyli naturalny składnik hamujący wypadanie włosów i stymulujący wzrost nowych;
  • cynk, czyli pierwiastek pobudzający wzrost włosów;
  • peptydy biomimetyczne zapobiegające wypadaniu włosów, a także odwracające proces miniaturyzacji mieszków włosowych (występujący w przebiegu łysienia androgenowego);
  • witaminy (A, E oraz te z grupy B m.in. B7, czyli biotyna).
     

Należy jednak podkreślić, że ważny jest nie tylko dobry oraz bogaty skład, ale i regularne stosowanie preparatów na wypadanie włosów. Aby pozbyć się problemu, warto sięgnąć nie tylko po szampon. Jego uzupełnieniem są dobrej jakości odżywki, maski, wcierki, a także ampułki o skoncentrowanej formule.
 

Poza tym warto zadbać o zdrowy styl życia, który powinien iść w parze z regularnym stosowaniem kosmetyków przeciw wypadaniu włosów. Dobrze zbilansowana dieta (zawierające produkty bogate w witaminy, składniki mineralne, białko ważne dla dobrej kondycji włosów), unikanie używek i stresu, ruch, odpowiednia ilość snu – to coś, o czym nie można zapomnieć w walce z nadmierną utratą włosów.
 

Czym się kierować wybierając szampon na wypadanie włosów?

W sprzedaży dostępne są nie tylko szampony do włosów suchych, farbowanych czy przetłuszczających się, ale także te dedykowane osobom z problemem nadmiernego wypadania włosów. Czym kierować się przy ich zakupie?
 

Przede wszystkim zwróć uwagę nie na opakowanie, czy hasła reklamowe, ale skład szamponu na wypadanie włosów. Najlepiej, jeśli pojawiają się w nim głównie naturalne składniki. Szukaj tych, które zostały wymienione wyżej.
 

Poza tym sprawdź, czy szampon na wypadanie włosów, zawiera alkohol, SLS, SLES. To składniki, które w preparacie dedykowanym włosom osłabionym zdecydowanie nie powinny się znajdować.
 

Co jeszcze jest ważne oprócz składu? Musisz pamiętać również o tym, aby myć i suszyć włosy we właściwy sposób. Choć nie jest to skomplikowana czynność, to częste popełnianie tych samych błędów ma negatywny wpływ na kondycję włosów i sprzyja ich wypadaniu. Mowa tu m.in. o mocnym pocieraniu włosów podczas mycia i suszenia czy używaniu bardzo gorącego nawiewu suszarki.

pixel