Preparaty do inhalacji na gardło, kaszel i zatoki
Dobrym sposobem na walkę z chorobami górnych dróg oddechowych są inhalacje na kaszel. W naszej internetowej aptece i-apteka.pl przyszykowaliśmy specjalnie dla Państwa całą kategorię poświęconą takim praktykom, a wśród produktów znajdą się preparaty do inhalacji, ziołowe balsamy udrażniające drogi oddechowe, olejek do inhalacji zatok, czy sól fizjologiczna do inhalacji.
Cena preparatów do inhalacji na kaszel pozostaje uzależniona od producenta, który również określił sposób stosowania oraz prognozowane działanie. Znajdą Państwo tutaj leki do inhalacji bez recepty, których skuteczności potwierdziły miliony klientów. My wybraliśmy tylko takie specyfiki, które pozwolą w profesjonalny sposób stworzyć inhalacje na kaszel, której działanie zostało potwierdzone przez specjalistów. Znajdą się tutaj także specjalne krople do inhalacji na katar, które dobrze stosować do wspomagania leczenia przeziębienia bądź w przypadku katarów alergicznych. W ofercie znajdą się także krople do inhalacji dla dzieci, które pozostają bezpieczne dla młodych organizmów. Należy pamiętać, aby dokładnie zapoznać się ze sposobem działania poszczególnych preparatów tak, aby inhalacje na kaszel przebiegały zgodnie z wytycznymi i były bezpieczne dla zdrowia.
Po co wykonuje się inhalację?
Prawidłowo wykonana inhalacja na zatoki lub katar przynosi skuteczne rezultaty w przypadku leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, czyli gardła oraz jamy nosowej. Zabieg ten, zwany również wziewaniem, jest stosowany podczas m.in. zapalenia oskrzeli, przeziębienia oraz zapalenia zatok. Inhalacja domowa przynosi także ulgę w przypadku alergii i astmy.
Rozrzedzenie śluzu i wydzieliny zalegającej w oskrzelach to główne zadanie, przed którym staje inhalacja, co daje w rezultacie możliwość łatwiejszego i mniej bolesnego odkrztuszania. Wart podkreślenia jest też fakt, że w odróżnieniu od leczenia farmakologicznego, inhalacje na zatoki czy katar nie obciążają przewodu pokarmowego i żołądka. Są ponadto ogólnodostępne, niedrogie i proste w wykonaniu.
Z czego wykonać inhalację na katar?
Od rodzaju zastosowanych środków zależy, na co inhalacje zadziałają. Aby wykonać inhalacje na katar, najlepiej zastosować profesjonalne preparaty dostępne w aptece. Można również wykorzystać odpowiednio dobrane zioła, takie jak rumianek, mięta czy macierzanka. Polecanym wyborem są też olejki eteryczne, przede wszystkim eukaliptusowy, tymiankowy i sosnowy.
Z czego wykonać inhalację na zatoki?
Podobnie jak w przypadku inhalacji na katar, do wykonania inhalacji na zatoki odpowiednie będą specjalne preparaty dostępne w aptece. Można również wykorzystać środki domowe, takie jak sól morska, kuchenna oraz mieszanki ziół i olejków eterycznych. W przypadku zapalenia zatok stosowane są m.in. olejki sosnowy, lawendowy, tymiankowy, kamforowy, eukaliptusowy, z mięty pieprzowej i majerankowy.
Inhalacja - ile powinna trwać i ile razy dziennie ją wykonywać?
Właściwie wykonana inhalacja na zatoki powinna trwać ok. 10 minut. Aby była skuteczna, należy ją regularnie powtarzać przez okres ok. 5-7 dni. Nie należy przekraczać 2-3 inhalacji dziennie. Podobnie wygląda inhalacja na kaszel lub katar – najlepiej wykonywać ją przez ok. 10 minut, 2 razy dziennie, powtarzając czynności przez ok. 5 dni.