Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Żele i pasty na nadwrażliwość zębów i dziąseł

( ilość produktów: 13 )

Specjalistyczne pasty, zawierające starannie opracowane formuły łagodzące nadwrażliwość zębów i dziąseł oraz uodporniające szkliwo na podrażnienia pojawiające się podczas szczotkowania. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie znane i obdarzone zaufaniem naszych klientów marki do których między innymi należą: Lacalut, Blanx BioRepair, Sensodyne.

Nadwrażliwość zębów i dziąseł - przyczyny

Nadwrażliwość zębów i dziąseł nie jest zjawiskiem rzadkim i wyodrębnionym. Okazuje się, że powyższą dolegliwość mogą cierpieć nawet dzieci. Co zatem wywołuje nadwrażliwość zębów? Przyczyn jest kilka:

  • Wada zgryzu - ta niezależna od nas przyczyna, należy do głównych czynników podrażniających. Przeciążone zęby nadmiernie ścierają szkliwo oraz w wyniku mechanicznych ruchów może dochodzić do odsłonięcia się zębiny.
  • Zła dieta - fani kwaśnych, słodkich i gazowanych napoi, są szczególnie narażeni na demineralizację szkliwa. Wynika to ze zmiany czynnika pH w ustach, zaburzonego przez nadmierną kwasotę.
  • Choroby układu pokarmowego i wymioty - w przypadku refluksu, gdzie dochodzi do cofania się zawartości żołądkowej, bulimii czy częstych wymiotów wynikających z ciąży lub inwazyjnych terapii farmakologicznych, może dojść do destrukcyjnego wpływu na szkliwo.
  • Bruksizm - mówiąc prościej chodzi o nocne zgrzytanie zębów. Mechaniczne i długotrwałe zgrzytanie doprowadza do uszkodzenia szkliwa.
  • Cofanie się dziąseł - w tym przypadku nerwy korzenia zęba są odsłonięte co daje efekt nadwrażliwości.
  • Zła higiena jamy ustnej - nie lubisz szczotkować, nitkować i czyścić zębów, a wizyta kontrolna u stomatologa jest dla ciebie najgorszym koszmarem? Takie podejście może doprowadzić do trwałego uszkodzenia szkliwa, które chroni nas przed nadwrażliwością zębów.

Objawy nadwrażliwości zębów i dziąseł

Wrażliwe dziąsła to nie zwykła niedogodność z którą idzie żyć i funkcjonować. To ciągły strach przed bólem, krwawieniem i nie tylko. Niektórzy pacjenci cierpiący na wrażliwe zęby skarżą się, że oddychanie ustami czy “zaczerpnięcie świeżego powietrza”, jest dla nich wręcz niemożliwe z powodu przeszywającego bólu, który towarzyszy niemal w każdym momencie: podczas posiłków, higieny jamy ustnej, czy zmian temperatury powietrza. Jak zatem złagodzić i wyeliminować powyższe objawy?

Co stosować na nadwrażliwość zębów i dziąseł?

Dobrym ratunkiem mogą okazać się żele na nadwrażliwość dziąseł i zębów. Ich łagodna, szybko wchłanialna forma przynosi ukojenie w bólu. Nie należy też zapominać o odpowiedniej codziennej higienie jamy ustnej. Pasty na nadwrażliwość zębów i dziąseł “zabezpieczą” nasze szkliwo przed postępującą degradacją, a bliźniacze w działaniu płyny do płukania tylko utrwalą efekt. Oczywiście w przypadku pogłębiających się dolegliwość lub gdy dedykowane do nadwrażliwości produkty nie przynoszą ulgi, konieczna jest konsultacja dentystyczna i zastosowanie się do ścisłych zaleceń specjalisty.

    pixel