Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki i suplementy diety na cukrzycę bez recepty

( ilość produktów: 78 )

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą ogólnoustrojową, objawiającą się podwyższona zawartością cukru (glukozy) we krwi – hiperglikemia. Jest to choroba metaboliczna, której przyczyną jest niedobór insuliny lub jej wadliwe działanie. Nieleczona prowadzi do tzw. powikłań cukrzycowych (uszkodzenia organów wewnętrznych), a w konsekwencji nawet do śmierci. W Polsce na cukrzycę choruje około 1,5 miliona osób.

Leki na cukrzycę bez recepty obniżające cukier

W tym miejscu prezentowane są różnorodne produkty dla cukrzyków. Są to przede wszystkim leki na cukrzycę dostępne bez recepty, leki regulujące poziom cukru we krwi oraz leki obniżające cukier. Preparaty tego typu mogą być stosowane przez osoby z podwyższonym poziomem cukru we krwi, a po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, także przez osoby chore na cukrzycę. Przykładowe leki obniżające poziom cukru we krwi, jakie mamy w swojej ofercie, to m.in. preparaty zawierające wyciąg z morwy, z kory cynamonowca czy z liści gurmaru. Tego typu leki dla cukrzyków są preparatami ogólnodostępnymi, pomagającymi utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i tym samym minimalizującymi ryzyko wystąpienia powikłań cukrzycowych. W naszym asortymencie można również znaleźć bezpieczne i precyzyjne glukometry do mierzenia cukru.
 

Bezpieczne suplementy dla diabetyków

Osoby z cukrzycą do końca życia będą musiały przestrzegać rygorystycznych zasad diety i pilnować, by lek na cukrzycę zawsze znajdował się w ich zasięgu ręki. Dlaczego? Bo wahania poziomu cukru dla diabetyka mogą skończyć się tragicznie. Ale to nie koniec. Diabetycy muszą również przykładać szczególną wagę do przyjmowanych leków oraz suplementów. Każdemu jest potrzebna dodatkowa partia witamin w codziennym funkcjonowaniu, ale diabetycy powinni przyjmować suplementy diety na cukrzycę. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim nie zawierają zabójczego cukru. Poza tym mają za zadanie chronić obszary organizmu, które stopniowo są degradowane przez cukrzycę np. układ krążenia i wzrok. Z tego powodu w suplementach diety na cukrzycę znajdziemy chrom, wyciąg z borówki, cynk, witamina B12, NNKT, kwas alfaliponowy.
 

Wczesne objawy cukrzycy

Często nim choroba całkowicie da o sobie znać, a leki na cukrzycę staną się naszą codziennością, nasz organizm wysyła sygnały, że dzieje się coś niedobrego. Warto zatem nie ignorować przesłanek naszego ciała i regularnie je analizować. Co zatem należy do wczesnych objawów cukrzycy?
 

 • Przewlekła senność i zmęczenie,
 • napady głodu (lub uczucie ciągłego nienajedzenia się, bez względu na ilość przyjętych pokarmów),
 • spadek wagi,
 • silne pragnienie,
 • ciągłe oddawanie moczu,
 • obrzęk dłoni i nóg,
 • powolne gojenie się ran,
 • drętwienie nóg i stóp,
 • swędzenie skóry,
 • problemy z krążeniem.
   

Objawy te mogą zwiastować rozwój cukrzycy I i II stopnia, dlatego ważna jest szybka konsultacja lekarska.

pixel