Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Testy na koronawirusa domowego użytku

( ilość produktów: 6 )

Aby m.in. jak najbardziej ułatwić i usprawnić proces diagnostyki osób, u których występują podejrzenia zakażenia koronawirusem, powstały testy na COVID do domowego użytku. Mogą one w bardzo szybki sposób upewnić nas co do naszego stanu zdrowia lub stanu zdrowia naszych bliskich. Testy na koronawirusa tego rodzaju są także wygodną alternatywą w przypadku osób często wyjeżdżających lub spotykających się z osobami spoza gospodarstwa domowego i niezaszczepionymi. Testy na koronawirusa dostępne w aptekach (w tym naszej) są wysokiej jakości, wytworzone przez renomowanych producentów, którzy dokładają wszelkich starań, by ich testy były jak najbardziej czułe. Domowe testy na koronawirusa nie wchodzą w reakcje krzyżowe z innymi antygenami wirusów typu: RSV, PIV czy wirusów grypy typu A i B.

Kiedy należy wykonać test na Covid-19?

Testy na koronawirusa najlepiej wykonać w kilku przypadkach:

  1. Gdy poczujemy objawy choroby tj., gorączka, złe samopoczucie, bóle mięśni i rozbicie. Oczywiście nie muszą to być objawy Covid, ale test pomoże nam szybciej ustalić, a właściwie wykluczyć zarażenie koronawirusem.
  2. Gdy mieliśmy styczność z osobą u której potwierdzono zarażenie Covid-19.
  3. Gdy ktoś z naszych bliskich, mieszkający w tym samym gospodarstwie domowym zachorował i ma potwierdzony Covid-19 lub istnieje prawdopodobieństwo jego zainfekowaniem.
  4. By upewnić się, że nie zachorowaliśmy na Covid-19, ale całą chorobę przechodzimy bezobjawowo.
  5. Test możesz wykonać dla własnej świadomości w dogodnej dla siebie chwili nawet bez konkretnego wskazania - niektórzy decydują się na wykonanie testu przed wyjazdem czy odwiedzinami u starszych krewnych lub osób z osłabioną odpornością.
     

Czy testy na Covid-19 wymagają specjalnego przygotowania?

Ponieważ domowe testy na covid potrzebują do diagnozy próbki krwi pacjenta, wymagana jest odpowiednia dezynfekcja rąk i sterylne miejsce wykonania, by nie zainfekować próbki użytej do testu. W przeciwnym razie test może wyjść niemiarodajny. Testy na koronawirusa można wykonać o każdej porze dnia, zarówno przed jak i po posiłku. Szczególne normy i wymagania jakie należy spełnić, zawarte są w ulotce dołączonej przez producenta, który jak najbardziej w przystępny sposób wyjaśni cechy swojego produktu oraz przedstawi jego mechanizm działania.
 

Rodzaje testów na koronawirusa - serologiczny i antygenowy

Obecnie mamy do dyspozycji kilka rodzajów testów na koronawirusa. Czym się różni serologiczny od antygenowego? Otóż test serologiczny wykonywany z próbki krwi wykrywa immunoglobuliny IgG oraz IgM, które pojawiają się, by przeciwdziałać SARS-CoV-2. Ich obecność potwierdza, że pacjent miał styczność z wirusem, ale niekoniecznie może potwierdzać, że w dalszym ciągu jest w trakcie choroby. Natomiast test antygenowy wykrywa obecnie trwającą infekcję koronawirusa, w materiale pobranym z nosogardzieli. Ich czułość oscyluje na poziomie 90% dlatego wynik negatywny nie zawsze będzie podstawą do postawienia tezy o pełnym zdrowiu pacjenta. Każdy test odpowiada zatem za coś innego i nim przystąpimy do badania powinniśmy określić co dokładnie chcemy sprawdzić. Ważny jest także czas inkubacji i rozwoju choroby.
 

Domowe testy na koronawirusa

Pojawiające się do swobodnego użycia testy na koronawirusa to dodatkowa i skuteczna pomoc w walce z pandemią. Mają one ułatwić diagnozę przesiewową, dając szybki wynik w zaciszu domu. To wygodny sposób, by określić procedury postępowania i upewnić się co jest ewentualną przyczyną naszego złego samopoczucia. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy panują przeziębienie i grypa, a objawy podobne są do zainfekowania koronawirusem, test na Covid domowego użytku może okazać się niezwykle przydatny i ułatwić prawidłowe leczenie.
 

Jak odczytać wyniki testu na koronawirusa?

Testy na koronawirusa zazwyczaj pokazują wynik już po 15 minutach od ich wykonania. By prawidłowo odczytać wynik testu, należy zapoznać się dokładnie z ulotką i instrukcją obsługi testu załączoną do opakowania przez producenta. Postępując zgodnie ze wskazówkami, prawidłowo zinterpretujemy wynik testu. Pamiętajmy jednak, że testy przesiewowe domowego użytku nie muszą pokazywać w pełni miarodajnego, 100% prawidłowego wyniku. By uzyskać większą pewność co do niego, warto powtórzyć test.

    pixel