Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Kosmetyki do pielęgnacji stóp

( ilość produktów: 67 )

Korzystanie z publicznych basenów, saun i solariów, a także nieodpowiednia higiena, czy nadmierna potliwość mogą przyczyniać się do powstawania przykrych zapachów i rozwoju chorób grzybiczych stóp. Rozwiązaniem kłopotliwego problemu są przeznaczone do pielęgnacji stóp preparaty, takie jak aerozole czy kremy do stóp.

Jak dbać o stopy przez cały rok?

W celu zapewnienia stopom właściwej ochrony dbałość o nie należy wykazywać przez cały rok. Doskonale sprawdzają się do tego celu kosmetyki do pielęgnacji stóp, które umożliwiają zachowanie właściwej higieny i chronią przed rozwojem grzybicy. Ich stosowanie pozwala neutralizować przykre zapachy i zabezpieczać stopy przed wilgocią oraz poceniem. Działanie antyperspiracyjne i antyseptyczne poprawia komfort i pozwala pozbyć się kłopotliwego problemu. Kosmetyki do stóp dzięki starannie dobranemu składowi skutecznie ograniczają rozwój chorobotwórczych bakterii oraz grzybów. Polecane są osobom ze skłonnościami do grzybic, korzystających z publicznych basenów, aktywnie uprawiających sport oraz noszących nieprzewiewne obuwie.
 

Po jakie preparaty sięgać, gdy stopy są suche?

Krem, maska-krem, regenerująca maska, maść – to tylko niektóre preparaty do stóp, które mają za zadanie nawilżyć skórę. Pytanie, po który z nich warto sięgnąć, gdy zauważysz, że stopy wymagają intensywnego nawilżenia?
 

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się takie produkty do pielęgnacji stóp jak tradycyjne kremy. Wyróżniają się one bowiem często bogactwem składników nawilżających oraz natłuszczających. Wśród nich znajdziesz np. mocznik, skwalen czy masło shea.
 

Cennym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, a także sposobem na to, aby zadbać o stopy przed wielkim wyjściem, będzie regenerująca maska do stóp. W naszej ofercie znajdziesz np. maskę firmy L'biotica, która zawiera m.in. wspomniane już masło shea, a także miętę i jabłko.
 

Jakie kosmetyki pozwolą pozbyć się martwego naskórka ze stóp?

Nie tylko regularne nawilżanie skóry, ale i złuszczanie martwego naskórka to sposób na to, aby skóra stóp była w dobrej kondycji. Zamiast używać peelingu do ciała, wybierz dedykowane kosmetyki do pielęgnacji stóp.
 

Skóra na stopach jest grubsza, więc wymaga zastosowania specjalnie dobranych peelingów. W naszej ofercie znajdziesz takie, które mają skuteczność pumeksu, ale nie przyczyniają się do uszkodzenia skóry. Wręcz przeciwnie – dzięki składnikom, takim jak mocznik czy skwalen, usuwają martwy naskórek, a jednocześnie nawilżają suche stopy. Przykładem takiego kosmetyku jest gruboziarnisty peeling do stóp marki L'biotica, dostępny w naszej ofercie.
 

Jakie produkty do pielęgnacji stóp wybierać, gdy są popękane?

Popękane pięty nie są wyłącznie problemem natury estetycznej. Mogą powodować ból i dyskomfort podczas chodzenia, dlatego warto zastanowić się, po jakie kosmetyki do pielęgnacji stóp sięgnąć, aby pozbyć się tego problemu?
 

Innowacyjnym rozwiązaniem są kosmetyki do pielęgnacji stóp w formie napiętków. Mają postać plastrów, które nasączone są składnikami o wyjątkowych właściwościach (np. ekstraktami z owoców, betainą). Dzięki temu rozwiązują problem zrogowaciałej skóry, a także złuszczają martwy naskórek.

pixel