Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na ból gardła i chrypę - tabletki, syropy, spraye

( ilość produktów: 282 )

W tej kategorii zebraliśmy najlepsze tabletki na gardło. Znajdą się tutaj m.in. leki na anginę, spray do gardła oraz klasyczne tabletki do ssania na gardło. Zawsze wtedy, gdy następuje pierwsze drapanie w krtani, dobrze jest od razu zacząć stosować leki na ból gardła. Bagatelizowanie takiego stanu, może prowadzić do zapalenia, anginy, lub innych poważnych schorzeń, które spowodują obrzęk gardła, infekcję bakteryjną, a nawet wpłyną na zdolność mówienia oraz przełykania.

Przyczyny chrypki

Chrypka nie tylko utrudnia nam normalne funkcjonowanie i mówienie. Może być oznaką drobnych zmian chorobowych lub czegoś poważniejszego, dlatego nie należy lekceważyć jej pojawienia się i skonsultować dolegliwość z lekarzem. Do przyczyn chrypki zaliczamy:

 

 • Porażenie lub przeciążenie strun głosowych,
 • Refluks żołądkowy,
 • Torbiele i polipy strun głosowych,
 • Wdychanie podrażniających substancji i aromatów,
 • Palenie papierosów,
 • Alergie,
 • Uraz strun głosowych,
 • Choroby nowotworowe krtani,
 • Udar i problemy natury neurologicznej.

 

Przyczyny bólu gardła

Gdy zaczyna boleć gardło, należy szybko znaleźć jego przyczynę, by pozbyć się nieprzyjemnego objawu. Co jest najczęstszą przyczyną bólu gardła?

 

 • Infekcje wirusowe,
 • Infekcje bakteryjne,
 • Infekcje grzybicze,
 • Suchość powietrza,
 • Alergie,
 • Drażniący dym i szkodliwe substancje wdychane przez drogi oddechowe,
 • Utknięcie ciała obcego,
 • Wysuszenie śluzówki gardła,
 • Uraz mechaniczny gardła.

 

Jeśli w naszym przypadku wystąpią powyższe przyczyny, koniecznie zgłośmy się po pomoc lekarską lub sięgnijmy po tabletki na gardło.

 

Czym charakteryzują się leki na chrypkę i ból gardła?

Ból gardła i chrypka często pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, a jedynie o czym wówczas marzymy to by zniknęły. Mogą w tym pomóc leki na ból gardła lub leki na chrypkę. Jeśli chodzi o leki na ból gardła, mają one na celu miejscowe złagodzenie infekcji, wspomaganie odporności organizmu i zawierają substancje hamujące namnażanie się patogenów, ułatwiając ich eliminację. W zależności od potrzeb nawilżają i powlekają błonę śluzową gardła.

 

Lek na chrypkę zazwyczaj ma charakter przeciwbólowy, nawilżający i odkażający. Przy chrypce nietrudno o infekcję, a stosowane leki pomogą nam przed nią ustrzec. W obydwu wersjach preparaty działają kojąco i umożliwiają szybszy powrót do pełni sił i komfortu.

 

Pastylki, syrop a może spray? Co wybrać na ból gardła?

Pastylki na gardło to najczęściej wybierany wariant, jednak trzeba wiedzieć, że istnieje także syrop na ból gardła lub spray do gardła. Zawsze dobrze przetestować kilka wariantów, by wybrać ten najodpowiedniejszy. Znajdą się tutaj również tabletki na gardło dla dzieci, które posiadają skład przystosowany dla młodych organizmów. W dodatku producenci dbają o to, aby tabletki na gardło dla dzieci były przyjemne w smaku. Takie rozwiązanie z pewnością wpłynie na to, że lek na gardło będzie chętniej stosowany. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty tabletek na gardło dostępnych w aptece internetowej i-apteka.pl.

 

Tabletki do ssania na ból gardła - jak działają?

Tabletki od bólu gardła (takie jak np. Cholinex) często przyjmują formę do ssania. Dlaczego? Bo skupiają się na miejscowym nawilżeniu gardła, dostarczają potrzebnych minerałów i witamin do leczenia infekcji i powlekają ścianki gardła, by nie dochodziło do ponownych podrażnień.

 

Skuteczne aerozole na ból gardła

Ból gardła to dolegliwość, która może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Aby pozbyć się uciążliwych dolegliwości i dyskomfortu, warto sięgnąć np. po aerozole na ból gardła, które w większości przypadków przyniosą szybką ulgę. Produkty tego rodzaju zawierają m.in. składniki takie jak lidokaina lub benzokaina, które szybko znieczulają gardło. Aerozole na ból gardła są wygodne w użyciu, a ich kompaktowe rozmiary umożliwiają łatwe przechowywanie w domowej apteczce, torbie lub kieszeni.

 

Łatwe w aplikacji spraye na ból gardła

Spraye na ból gardła to produkty, które wyróżniają się wyjątkowo łatwą aplikacją i dużą skutecznością. Niewątpliwą zaletą tych środków jest jednak nie tylko prosty mechanizm aplikacji, ale również spora gama smaków, takich jak m.in. miód, cytryna czy mięta. Rekomendowane są one najczęściej przede wszystkim tym pacjentom, którzy mają trudności lub problemy z przyjmowaniem tradycyjnych lekarstw w postaci tabletek.

 

Syropy łagodzące ból gardła

Syropy na ból gardła to grupa preparatów, które są popularne zwłaszcza wśród najmłodszych pacjentów. Podobnie jak spraye na ból gardła są one dostępne w różnych smakach, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie wariant.

 

Często zapominamy, jak ważne jest posiadanie skutecznych leków na ból gardła i chrypkę w domowej apteczce, dopóki nie pojawi się ból gardła. Wybór odpowiednich produktów jest kluczowy dla szybkiego powrotu do zdrowia i złagodzenia dyskomfortu. Właśnie dlatego warto zdecydować się na aerozole, spraye i syropy dostępne na i-Apteka.pl i zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanego bólu gardła.

pixel