AntyGrypin Complex x 10 saszetek

  • Produkt leczniczy AntyGrypin Complex zawiera w swoim składzie paracetamol, maleinian chlorofenaminy oraz kwas askorbowy. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.
  • AntyGrypin Complex x 10 saszetek
Kod produktu: 40253
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,97 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład AntyGrypin Complex:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum) i maleinian chlorofenaminy (Chlorphenamini maleas). Każda saszetka z granulatem musującym zawiera: 500mg paracetamolu, 200mg kwasu askorbowego i 4mg maleinianu chlorofenaminy oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sacharoza, magnezu cytrynian, sodu cyklaminian (E 952), sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy (Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma-terpinen, linalol), alfa tokoferol (E 307)).

Działanie AntyGrypin Complex:

Lek złożony do doraźnego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia, stanów grypopodobnych i grypy. Produkt leczniczy AntyGrypin Complex zawiera aż trzy substancje czynne – paracetamol, maleinian chlorofenaminy oraz kwas askorbowy. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Maleinian chlorofenaminy przyczynia się do zmniejszenia wycieku wydzieliny śluzowej z nosa, a także hamuje odruch kichania i zmniejsza łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy AntyGrypin Complex wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu objawów grypy, stanów grypopodobnych i przeziębienia m.in. bólu głowy, gorączki, bólu gardła, nieżytu nosa i gardła. Lek do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed zastosowaniem leku zaleca się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Należy skonsultować z lekarzem w przypadku wysokiej lub utrzymującej się gorączki, rozpoczynającego się nadkażenia bakteryjnego, utrzymywania się objawów dłużej niż 3 dni (gorączka) i 5 dni (ból). Stosowanie dawek większych niż zalecane lub długotrwałe leczenie niesie ryzyko uzależnienia – głównie psychicznego. Chcąc uniknąć ryzyka przedawkowania, nie należy stosować jednocześnie z innymi preparatami, które zawierają paracetamol. Ryzyko przedawkowania jest większe u osób z chorobami wątroby. Ostrożność trzeba zachować u osób w stanach obniżonego poziomu glutationu. Obserwowano przypadki wystąpienia niewydolności wątroby u osób z obniżonym poziomem glutationu (głównie osób ciężko niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, posiadających niski wskaźnik masy ciała (BMI), wyniszczonych, odwodnionych, regularnie pijących alkohol, z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby, z zespołem Gilberta, chorych z posocznicą). Paracetamol może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej. Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób z zaburzeniami czynności nerek, ostrym zapaleniem wątroby, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną i niedoborem reduktazy methemoglobinowej. Zagrożenie przedawkowania tego leku jest większe u osób z niewydolnością wątroby niewywołaną przez alkoholową marskość wątroby. Stosowanie paracetamolu w dawce powyżej 6-8g na dobę może uszkadzać wątrobę. Uszkodzenie wątroby może wystąpić nawet przy znacznie mniejszych dawkach, jeśli jednocześnie spożywany jest alkohol, induktory enzymów wątrobowych lub inne leki działające toksycznie na wątrobę np. inhibitory monoaminooksydazy. Należy pamiętać, że długotrwałe spożywanie alkoholu znacznie zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby przez paracetamol. Podczas stosowania leku należy unikać alkoholu, w tym leków zawierających alkohol. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Ostrożność należy zachować w przypadku osób z astmą oskrzelową lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, chorujących na choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy i niedrożność odźwiernikowo-dwunastniczą. Podczas stosowania leku nie należy przyjmować leków uspokajających (zwłaszcza barbituranów). Lek może wpływać na wyniki badań laboratoryjnych. Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie leku poniżej 15. roku życia jest przeciwwskazane. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek zawiera sacharozę (3156mg w jednej saszetce) – należy to wziąć pod uwagę w przypadku osób chorych na cukrzycę, ponadto osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek zawiera sód (88,8mg sodu w jednej saszetce, odpowiada to 4,5% maksymalnej dobowej dawki sodu w diecie osób dorosłych).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby (skala Childa i Pugha ˃9). Nie stosować jednocześnie z lekami wpływającymi na czynność wątroby. Nie stosować w przypadku nadużywania alkoholu. Nie stosować w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania. Nie stosować w przypadku osób z ryzykiem zatrzymania moczu, związanym z zaburzeniami odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy. Nie stosować w przypadku osób, które stosują inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub przyjmowały je w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Nie pojawią się one u każdego. Działania niepożądane związane z paracetamolem: jeśli pojawią się następujące objawy, należy przerwać stosowanie leku i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem: obrzęk krtani, który uniemożliwia oddychanie (pojedyncze przypadki); wstrząs anafilaktyczny – objawy: splątanie, bladość skóry, spadek ciśnienia krwi, pocenie się, wytwarzanie małej ilości moczu, przyspieszony oddech, osłabienie i omdlenie (pojedyncze przypadki); rumień wielopostaciowy (pojedyncze przypadki); ciężka reakcja skórna: toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyella), pęcherzowy rumień wielopostaciowy (zespół Stevensa-Johnsona), ostra uogólniona osutka krostkowa objawiająca się wysypką z krostami na całym ciele, nadżerkami w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze, czerwonymi plamkami na tułowiu, często z pęcherzami po środku, pękającymi olbrzymimi pęcherzami, złuszczaniem dużych płatów naskórka, osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi (bardzo rzadkie przypadki); uporczywe swędzenie skóry (świąd), wysypka na skórze, nadmierne pocenie się, pojawienie się na skórze wykwitów grudkowych, krwotocznych lub pęcherzykowych (plamica), reakcją alergiczną przypominającą powodująca obrzmienia tkanek znajdujących się pod skórą (obrzęk naczynioruchowy), reakcja alergiczna powodująca powstawanie pęcherzy na skórze (rzadko); ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, zaburzenie czynności (niewydolność) wątroby, nieodwracalne uszkodzenie (martwica) wątroby, zażółcenie skóry, błon śluzowych i białkówek oczu (rzadko). Inne działania niepożądane: rzadko – anemia spowodowana różnymi niedoborami, zahamowanie czynności szpiku kostnego, zmniejszenie liczby płytek krwi; gromadzenie płynu w tkankach (obrzęk); zaburzenie czynności nerek i upośledzenie wchłaniania lub wydzielania cewek nerkowych. Zwykle działania niepożądane paracetamolu są rzadkie i przede wszystkim związane z przedawkowaniem. Notowano pojedyncze przypadki zawrotów głowy. Działania niepożądane związane z chlorofenaminą: w przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem – reakcje nadwrażliwości (alergiczne), reakcje anafilaktyczne (ciężkie reakcje alergiczne, w przebiegu których może wystąpić kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, świąd, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, zmęczenie itp.); zahamowanie czynności ośrodkowego układu nerwowego w postaci senności, nudności i osłabienia mięśniowego, które u części pacjentów ustępują po 2-3 dniach leczenia (często); zablokowanie dróg żółciowych (cholestaza), zapalenie wątroby lub inne zaburzenia czynności wątroby łącznie z bólami w nadbrzuszu lub bólami brzucha, ciemnym zabarwieniem moczu (rzadko). Inne działania niepożądane: często – nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy mięśni w obrębie twarzy (dyskinezy), zaburzenia koordynacji ruchowej (sztywność), drżenia, drętwienie, mrowienie, pieczenie, uczucie jak kłucie igłami (parestezje); nieostre lub podwójne widzenie; odczuwanie suchości w nosie i gardle, wysychanie błon śluzowych; odczuwanie suchości w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany odczuwania smaków i zapachów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), które mogą ulec zmniejszeniu, jeśli lek jest stosowany podczas posiłku; nasilone pocenie się; zatrzymanie moczu i/lub trudności z oddawaniem moczu; rzadko – zmiany w badaniach krwi (brak granulocytów, zmniejszenie liczby leukocytów, anemia spowodowana zanikiem szpiku kostnego lub zmniejszenie liczby płytek krwi; niekiedy pobudzenie, szczególnie przy stosowaniu dużych dawek u dzieci lub osób w podeszłym wieku, charakteryzujące się niepokojem, bezsennością, nerwowością, majaczeniem, kołataniem serca, a także drgawkami; szumy uszne (przykre doznania dźwiękowe), ostre zapalenie błędnika; na ogół, w przypadku przedawkowania, mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca, kołatanie, szybkie bicie serca (tachykardia); niedociśnienie tętnicze (hipotensja), zwiększone ciśnienie tętnicze (nadciśnienie), gromadzenie płynu w tkankach (obrzęk); ucisk w klatce piersiowej, ciężki oddech; niezdolność do odbywania współżycia seksualnego u mężczyzn (impotencja), krwawienia międzymiesiączkowe.

Dawkowanie saszetek AntyGrypin Complex:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 15. roku życia oraz osoby w podeszłym wieku z prawidłową czynnością nerek: jeśli jest taka konieczność, zastosować jedną saszetkę na pół godziny przed snem. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki, która wynosi 3 saszetki w dawkach podzielonych stosowanych nie częściej niż co 4 godziny. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek: dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 500mg: współczynnik przesączania kłębuszkowego – 10-50ml/min 500mg nie częściej niż co 6 godzin. Stosowanie u osób z zaburzeniami wątroby: w przypadku zaburzeń wątroby lub zespołu Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Sposób użycia: zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody – zimnej lub ciepłej. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez okres 3 dni w przypadku gorączki lub 5 dni w przypadku bólu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel