Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Płyny do higieny intymnej, żele, pianki

( ilość produktów: 62 )

Specjalistyczne płyny do higieny intymnej i żele, działające ochronnie, nawilżająco, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Dostosowane do potrzeb kobiet w różnych okresach życia - w okresie dojrzewania, ciąży, połogu i menopauzy oraz pomocne w przypadku infekcji intymnych o różnym podłożu. Nowoczesne, jednorazowe aplikatory dopochwowe, płyny do higieny intymnej (m.in. dostępny w saszetkach Tantum Rosa), proszki i urządzenia do przygotowania irygacji, globulki, chusteczki nawilżane oraz probiotyczne suplementy diety dla kobiet, chroniące przed infekcjami intymnymi.

Jakie płyny do higieny intymnej wybrać?

Budowa i funkcja zewnętrznych narządów płciowych kobiet sprawiają, że wymagają one specjalnego traktowania. Niezwykle istotne jest utrzymanie ich prawidłowej higieny. Należy w tym celu stosować płyny do higieny intymnej. Zwykłe mydło może niszczyć kwaśne środowisko tych narządów oraz ich naturalną ochronę przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi. Dlatego tak ważny jest właściwy płyn do higieny intymnej, który pomoże zachować odpowiednie pH i zostanie dopasowany do potrzeb każdej kobiety. To może być płyn do higieny intymnej antybakteryjny, hipoalergiczny, nawilżający, przeznaczony dla kobiet w różnym przedziale wiekowym albo dziewczynek. W naszej aptece dostępny jest również płyn do higieny intymnej na częste infekcje.

Jak często można stosować płyny do higieny intymnej?

Zbyt częste mycie może być tak samo szkodliwe, jak jego brak. Może prowadzić do podrażnień i niszczyć naturalną barierę ochronną, a tym samym ułatwiać wnikanie chorobotwórczych drobnoustrojów. W celu utrzymania odpowiedniej higieny wystarczy mycie 1 – 2 razy dziennie.

Co powinny zawierać dobre płyny do higieny intymnej?

Płyny do higieny intymnej dostępne w sklepach czy aptekach różnią się nie tylko oprawą graficzną i producentem, ale przede wszystkim bogatym składem. Co zatem powinien zawierać dobry płyn do higieny intymnej, by nie podrażniał delikatnych miejsc i spełniał swoje przeznaczenie? Przede wszystkim powinniśmy szukać preparatów o hipoalergicznym i naturalnym składzie, w którym znajdziemy: kwas mlekowy, substancje nawilżające, substancje regenerujące i łagodzące (należą do nich gliceryna, aloes i d-pantenol). Prócz tego dobre płyny do higieny intymnej będą zawierały środki przeciwdrobnoustrojowe, utrzymujące naturalną florę bakteryjną oraz antyseptyczne. Należy unikać produktów perfumowanych i zabawianych, gdyż mogą podrażniać wrażliwe miejsca intymne.

Płyny do higieny intymnej w ciąży

Zachowanie odpowiedniej czystości i świeżości miejsc intymnych w czasie ciąży przyczynia się nie tylko do komfortu kobiety, ale zapobiega infekcjom, na które w czasie ciąży może być szczególnie podatna. Warto zaopatrzyć się w płyny do higieny intymnej przeznaczone szczególnie dla kobiet w ciąży, gdyż mamy pewność, że nie będą zawierały podrażniających substancji. Producenci oferują specjalną linię kosmetyków dla przyszłych matek, które zawierają kwas mlekowy, substancje bakteriobójcze i nawilżające, a przy tym bezpieczne i naturalne, dzięki czemu zostanie zachowany odpowiedni poziom pH miejsc intymnych.

Łagodzące płyny do higieny intymnej - kiedy warto po nie sięgnąć?

Łagodzące płyny do higieny intymnej sprawdzą się podczas infekcji, zakażeń oraz po porodzie. W czasie choroby czy uszkodzeń delikatnych miejsc intymnych każda substancja myjąca może podrażniać lub nasilać dolegliwości bólowe. By tego uniknąć, warto zastosować płyny łagodzące, które koją ból, przyspieszają gojenie i zapewniają pełne odświeżenie. Prócz tego nie dopuszczają do namnażania się bakterii i chronią przed nowymi infekcjami. Łagodzące płyny do higieny intymnej sprawdzą się też u osób bardzo delikatnych i nadwrażliwych, a także podatnych na drobne urazy.

pixel