Płyny i żele do higieny intymnej

( ilość produktów: 72 )

Specjalistyczne płyny i żele do higieny intymnej, działające ochronnie, nawilżająco, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Dostosowane do potrzeb kobiet w różnych okresach życia - w okresie dojrzewania, ciąży, połogu i menopauzy oraz pomocne w przypadku infekcji intymnych o różnym podłożu. Nowoczesne, jednorazowe aplikatory dopochwowe, płyny do higieny intymnej (m.in. dostępny w saszetkach Tantum Rosa), proszki i urządzenia do przygotowania irygacji, globulki, chusteczki nawilżane oraz probiotyczne suplementy diety dla kobiet, chroniące przed infekcjami intymnymi.

Jaki płyn do higieny intymnej wybrać?

Budowa i funkcja zewnętrznych narządów płciowych kobiet sprawiają, że wymagają one specjalnego traktowania. Niezwykle istotne jest utrzymanie ich prawidłowej higieny. Należy w tym celu stosować płyny do higieny intymnej. Zwykłe mydło może niszczyć kwaśne środowisko tych narządów oraz ich naturalną ochronę przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi. Dlatego tak ważny jest właściwy płyn do higieny intymnej, który pomoże zachować odpowiednie pH i zostanie dopasowany do potrzeb każdej kobiety. To może być płyn do higieny intymnej antybakteryjny, hipoalergiczny, nawilżający, przeznaczony dla kobiet w różnym przedziale wiekowym albo dziewczynek. W naszej aptece dostępny jest również płyn do higieny intymnej na częste infekcje.

Jak często można stosować płyny do higieny intymnej?

Zbyt częste mycie może być tak samo szkodliwe, jak jego brak. Może prowadzić do podrażnień i niszczyć naturalną barierę ochronną, a tym samym ułatwiać wnikanie chorobotwórczych drobnoustrojów. W celu utrzymania odpowiedniej higieny wystarczy mycie 1 – 2 razy dziennie.

pixel