Leki na przeziębienie i grypę - tabletki, saszetki do rozpuszczania w wodzie, syropy

( ilość produktów: 187 )

Wielu klientów pyta nas o skuteczny lek na przeziębienie? Trzeba pamiętać, że dobry lek na przeziębienie to taki, który będzie dobrany ze względu na typ choroby, która zakłóca prawidłowe działanie naszego organizmu. Decyzję dotyczącą tego, który lek na przeziębienie wybrać, warto skonsultować z lekarzem specjalistą lub dokładnie zapoznać się z ulotką i receptą. W tej kategorii zebraliśmy dla naszych klientów leki na przeziębienie w różnych wersjach. Dobrym sposobem na walkę z grypą i przeziębieniem są saszetki na przeziębienie przeznaczone do rozpuszczania w gorącej wodzie. Napój rozgrzeje organizm, dostarczając jednocześnie substancji, które wspomogą jego regenerację. Dodatkowo ludzki organizm podczas choroby bywa bardzo osłabiony, dlatego dobrym pomysłem będą różnego rodzaju witaminowe suplementy oraz tabletki na przeziębienie wspomagające regenerację organizmu. Zachęcamy do skorzystania z oferty laków na przeziębienie dostępnych w naszej internetowej aptece i-apteka.pl.

Przeziębienie - najczęstsze przyczyny i objawy

Przeziębienie to uciążliwa choroba wywołana przez wirusy. Najczęściej jest spowodowana rynowirusami, koronawirusami, enterowirusami, wirusem RSV oraz wirusem grypy. To choroba przenoszona przede wszystkim drogą kropelkową, ale również pokarmową. Niektóre wirusy mogą przetrwać przez kilka godzin na poręczach, słuchawkach telefonów, klamkach itp., dlatego tak ważna jest regularna higiena rąk, zwłaszcza w sezonie grypowym.

Do najczęstszych objawów przeziębienia należą: kichanie, katar lub zatkany nos, ból, drapanie gardła, złe samopoczucie, chrypka, kaszel suchy lub mokry. Ponadto u wielu pacjentów mogą również występować: bóle głowy, bóle mięśniowe, łagodne podrażnienie oczu, utrata zapachu i smaku, dreszcze i gorączka, zazwyczaj wynosząca maksymalnie 38 stopni Celsjusza.

Przeziębienie - jakie stosować leki?

Przeziębienie zwykle leczy się w domu, stosując odpowiednie leki na przeziębienie. Polecanym środkiem są saszetki na przeziębienie, takie jak np. Polopiryna Complex, Theraflu. Można wspomagać się, stosując kapsułki lub tabletki, m.in. ACC (ułatwiają odkrztuszanie) lub Coldrex Maxgrip (m.in. udrażniają nos i zatoki). W przypadku przeziębienia często pomocne są też syropy i zawiesiny, plastry naklejane na odzież (są szczególnie przydatne u dzieci), a także herbatki ziołowe. Wybierając silny lek na przeziębienie, warto skorzystać z porady farmaceuty.

W przypadku niemijającego przeziębienia bądź zaostrzenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi stosowne badania i przepisze leki na grypę na receptę, ewentualnie słabsze leki na grypę bez recepty.

Co pomaga na przeziębienie?

Poza przyjmowaniem odpowiednich lekarstw, podstawą leczenia chorób wirusowych infekcji dróg oddechowych jest odpoczynek oraz picie dużej (większej niż zazwyczaj) ilości płynów. Odpowiednie nawodnienie organizmu pomaga w walce z infekcją, a wypoczynek pozwala się zregenerować oraz zmniejszyć ryzyko powikłań. Ponadto należy regularnie wietrzyć pokój. Ważne jest także zachowanie odpowiedniej temperatury i wilgotności pomieszczenia. Najlepiej, aby temperatura w pokoju wynosiła ok. 20-21 stopni Celsjusza.
pixel