Apap przeziębienie junior x 6 saszetek

  • Produkt leczniczy Apap przeziębienie junior wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy (m.in. gorączka, ból, katar). Lek zawiera trzy substancje czynne – paracetamol, fenylefryny chlorowodorek, kwas askorbowy.
  • Apap przeziębienie junior x 6 saszetek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 37710
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,87 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apap przeziębienie junior:

Substancje czynne: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek. Jedna saszetka zawiera 300mg paracetamolu, 20mg kwasu askorbowego i 5mg fenylefryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: mannitol (E421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy (olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy, alkohol C-12, linalol, alkohol benzylowy, cytronelal, dekstroza, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, butylohydroksyanizol), aromat truskawkowy (cis-3-heksenol, furaneol, etylo-2-metylomaślan, kwas heksanowy, metylu cynamonian, maltol, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, krzemu dwutlenek), krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie Apap przeziębienie junior:

Lek złożony do stosowania w objawowym leczeniu grypy i przeziębienia. Produkt leczniczy Apap przeziębienie junior zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ponadto fenylefryna powoduje zmniejszenie obrzęku oraz przekrwienia śluzówki nosa. Skład uzupełnia kwas askorbowy (witamina C). Preparat w postaci proszku do przygotowywania roztworu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apap przeziębienie junior wskazany do stosowania (krótkotrwale) w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, które objawiają się gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólami mięśniowo-stawowymi, bólem gardła, niedrożnością przewodów nosowych i zatok (ból, nieżyt śluzówki nosa). Do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera dekstrozę (15mg w jednej saszetce) i syrop glukozowy (29,8mg w jednej saszetce) – należy omówić z lekarzem możliwość stosowania w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów; należy to również brać pod uwagę w przypadku osób chorych na cukrzycą. Lek zawiera sód (3,48mmol – 127,8mg w sześciu saszetkach (maksymalna dawka dobowa), co odpowiada 6,3% maksymalnej dawki dobowej sodu (według rekomendacji WHO). Lek zawiera alkohol benzylowy, który może wywoływać reakcje alergiczne. Podczas stosowania leku zaleca się zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze urządzeń mechanicznych. Nie spożywać alkoholu podczas leczenia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku: niestabilnej choroby wieńcowej, zaburzenia rytmu serca, wysokiego ciśnienia tętniczego, wrodzonego niedoboru niektórych enzymów: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, wirusowego zapalenia wątroby, choroby alkoholowej, jaskry z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąskiego kąta przesączania. Nie stosować podczas stosowania leków z grupy inhibitorów MAO, a także w okresie do 2 tygodni od zakończenia ich przyjmowania. Nie stosować równocześnie z zydowudyną. Nie stosować razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol lub innymi lekami przeciw grypie, przeziębieniu i lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej (tzw. sympatykomimetyki). Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane Apap przeziębienie junior:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie leku oraz skonsultować się z lekarzem: reakcje alergiczne – wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączone z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy (występują rzadko), ciężkie reakcje skórne – wysypka na całym ciele, nadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze, czerwone plamki na tułowiu, często z pęcherzami po środku, pękającymi olbrzymimi pęcherzami, złuszczaniem dużych płatów naskórka, osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi (bardzo rzadko), problemy z oddychaniem, jeśli podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (bardzo rzadko), utrata widzenia, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym szczególnie u osób z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania (rzadko), nietypowe szybkie tętno lub uczucie nieregularnego rytmu serca (częstość nieznana), trudności w oddawaniu moczu (częstość nieznana), żółtaczka, ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania, niewydolności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby), martwica wątroby (bardzo rzadko), hipoglikemia (bardzo rzadko), kwasica metaboliczna z wysoką luką anionową (obniżenie pH krwi spowodowane nagromadzeniem we krwi nadmiernych ilości substancji o charakterze kwaśnym z równoczesnymi zaburzeniami elektrolitowymi) (częstość nieznana), zawroty głowy, przyspieszenie akcji serca, skłonność do występowania siniaków (zahamowanie czynności szpiku kostnego-zmniejszenie liczby komórek szpiku wytwarzających krwinki) i zaburzenia krzepnięcia (rzadko). Inne działania niepożądane występujące: rzadko – depresja, splątanie; drżenie; rozszerzenie źrenic, obrzęki; biegunka, bóle brzucha; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, nieprawidłowa czynność wątroby; świąd, pocenie się; złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie; bardzo rzadko – niedokrwistość; leukopenia, neutropenia, agranulocytoza, trombocytopenia; plamica barwnikowa; jałowy ropomocz (mętny mocz); częstość nieznana – lęk, nerwowość, niepokój, omamy; zawroty głowy, ból głowy, bezsenność; podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi; bladość skóry; nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej, ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki.

Dawkowanie saszetek Apap przeziębienie junior:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Można stosować niezależnie od posiłków. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 100ml gorącej wody (dobrze wymieszać), wypić w ciągu 15 minut od przygotowania. Zalecana dawka dobowa: dzieci od 6. do 12. roku życia – stosować w razie konieczności jedną saszetkę co 4-6 godzin, maksymalnie do 4 saszetek na dobę. Maksymalna dobowa dawka paracetamolu u dzieci – 60mg/kg masy ciała na dobę podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15mg/kg may ciała. Zalecana dawka dobowa: dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia – stosować w razie konieczności 1-2 saszetki co 4-6 godzin, maksymalnie do 6 saszetek na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli po trzech dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub objawy się pogorszyły, należy skonsultować się z lekarzem. U osób z niewydolnością nerek, osób z klirensem kreatyniny 10-50ml/min, osób z niewydolnością wątroby lub zespołem Gilberta wymagana jest zmiana dawkowania. Nie należy stosować leku (powyżej 2g paracetamolu na dobę) bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem w przypadku osób o masie ciała poniżej 50kg, osób z chorobą alkoholową, osób odwodnionych lub niedożywionych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel