Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Opatrunki jałowe, hydrożelowe, z maścią

( ilość produktów: 79 )

Szeroki wybór opatrunków różniących się pod względem materiału oraz technologii produkcji umożliwia zabezpieczanie ran o różnym charakterze. Dzięki temu można dopasować rodzaj opatrunku do konkretnego przeznaczenia i stosować opatrunki odpowiednie dla oparzeń, otwartych ran i odleżyn.

Jak wybrać odpowiedni opatrunek? 

Szczególnie trudno gojące się rany wymagają stosowania specjalistycznych opatrunków, które przyspieszą regenerację uszkodzonej tkanki. Zwykłe kompresy w tym przypadku mogą nie wystarczyć. Opatrunek hydrożelowy jest skuteczny przy leczeniu owrzodzeń, otarć, oparzeń, odleżyn oraz ran przewlekłych. Jego zaletą jest sterylność, odporność na uszkodzenia oraz zdolność pochłaniania wysięku z rany wraz z obecnymi w nim drobnoustrojami.

Opatrunek z maścią zawierającą srebro pomaga w zwalczaniu bakterii gram-ujemnych i gram-dodatnich. Umożliwia też bezbolesną zmianę opatrunku, który nie przykleja się do rany. Natomiast opatrunek jałowy znajduje zastosowanie wtedy, gdy potrzebne jest zabezpieczenie rany sterylnym materiałem.

pixel