Aspirin C x 10 tabletek musujących IR (import równoległy)

  • Wskazaniem do stosowania leku Aspirin C jest objawowe leczenie bólu oraz gorączki. Produkt leczniczy zawiera kwas acetylosalicylowy oraz wzbogacony jest o witaminę C. Preparat pochodzi z importu równoległego.
  • Aspirin C x 10 tabletek musujących IR (import równoległy)
Kod produktu: 30949
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,89 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Jedna tabletka musująca zawiera substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum Acetylosalicylicum) – 400mg, witamina C (Acidum Ascorbicum) – 240mg oraz substancje dodatkowe: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie:
Jedna z substancji czynnych zawartych w leku Aspirin C to kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Skład uzupełnia witamina C. Składnik ten jest pożądany przy dolegliwościach związanych z infekcjami przeziębieniowymi, kiedy to zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta. Lek ma postać tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie. Substancje czynne przyjmowane w takiej formie są szybciej wchłaniane.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Aspirin C wskazany w krótkotrwałym leczeniu bólu o lekkim i umiarkowanym nasileniu (ból zębów, głowy, mięśni), a także gorączki i objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek nie jest wskazany u kobiet w ciąży oraz u matek karmiących. Lek zawiera sód.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne salicylany. Nie stosować w przypadku: skazy krwotocznej, ostrej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, ciężkiej niewydolności serca, nerek lub wątroby, występującego po podaniu salicylanów lub NLPZ napadu astmy oskrzelowej. Nie stosować równocześnie z metotreksatem (dawki tygodniowe przynajmniej 15mg). Nie stosować poniżej 12. roku życia oraz w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane: zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne lub utajone; choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko: przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz); zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania; zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki, krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hipoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych; zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i/lub jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu; zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadko: po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek; zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny; zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa. Długotrwałe przyjmowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym może przyczyniać się do występowania bólu głowy, który nasila się z każdą następną dawką. Długotrwałe przyjmowanie preparatów przeciwbólowych, szczególnie zawierających kilka substancji czynnych może przyczynić się do ciężkich zaburzeń czynności nerek i niewydolności nerek. W przypadku wystąpienia: fusowatych wymiotów lub czarnych, smolistych stolców, objawów ciężkiej reakcji nadwrażliwości należy natychmiast odstawić lek i zgłosić się do lekarza/szpitala.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazań lekarza. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody, pić jeszcze musujący płyn. Stosować po zjedzeniu posiłku. Dorośli: dawka jednorazowa: 1-2 tabletki musujące. Dawkę można powtarzać co 4-8 godzin, przy czym maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek. Młodzież powyżej 12. roku życia: wyłącznie z zalecenia lekarza, jednorazowa dawka to jedna tabletka musująca. Dawkę można powtarzać co 4-8 godziny, przy czym maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel