Aspirin C x 20 tabletek musujących IR (import równoległy)

  • Lek Aspirin C to preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, w jego skład wchodzi kwas acetylosalicylowy oraz witamina C. Produkt pochodzi z importu równoległego.
  • Aspirin C x 20 tabletek musujących IR (import równoległy)
Kod produktu: 30950
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,37 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Jedna tabletka musująca zawiera substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum Acetylosalicylicum) – 400mg, witamina C (Acidum Ascorbicum) – 240mg oraz substancje dodatkowe: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie:
Lek polecany jest w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu i gorączki. Za jego działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne odpowiada kwas acetylosalicylowy. Dodatkowo skład produktu leczniczego Aspirin C uzupełnia witamina C. Jest ona składnikiem wspierającym organizm przy infekcjach, w tym czasie zapotrzebowanie na nią znacznie wzrasta. Postać leku, czyli tabletki musujące do rozpuszczania w wodzie, sprzyja szybszemu wchłanianiu substancji czynnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Aspirin C wskazany do stosowania w ramach leczenia dolegliwości bólowych o lekkim i umiarkowanym nasileniu m.in. bólu zębów, głowy oraz mięśni, a także gorączki i objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Preparat nie jest wskazany do stosowania u kobiet w okresie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią. Lek zawiera sód.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne salicylany. Nie stosować w przypadku: skazy krwotocznej, ostrej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, ciężkiej niewydolności serca, nerek lub wątroby, występującego po podaniu salicylanów lub NLPZ napadu astmy oskrzelowej. Nie stosować równocześnie z metotreksatem (dawki tygodniowe przynajmniej 15mg). Nie stosować poniżej 12. roku życia oraz w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Stosowaniu leku mogą towarzyszyć działania niepożądane: zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne lub utajone; choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko: przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz); zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania; zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki, krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hipoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych; zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i/lub jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu; zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadko: po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek; zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny; zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa. Długotrwałe przyjmowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym może przyczyniać się do występowania bólu głowy, który nasila się z każdą następną dawką. Długotrwałe przyjmowanie preparatów przeciwbólowych, szczególnie zawierających kilka substancji czynnych może przyczynić się do ciężkich zaburzeń czynności nerek i niewydolności nerek. W przypadku wystąpienia: fusowatych wymiotów lub czarnych, smolistych stolców, objawów ciężkiej reakcji nadwrażliwości należy natychmiast odstawić lek i zgłosić się do lekarza lub szpitala.

Dawkowanie:
Należy przyjmować według zaleceń lekarza lub zgodnie z opisem na ulotce. W szklance wody należy rozpuścić tabletkę, płyn zaleca się wypijać natychmiast po rozpuszczeniu. Lek należy przyjmować po jedzeniu. Dorośli: dawka jednorazowa: 1-2 tabletki musujące. Dawkę można powtarzać co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek. Młodzież powyżej 12. roku życia: wyłącznie z zalecenia lekarza, jednorazowa dawka: 1 tabletka musująca. Dawkę można powtarzać co 4-8 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel