Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Apap Migrena x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Apap Migrena zawiera aż trzy substancje czynne – paracetamol, kwas acetylosalicylowy oraz kofeinę. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu głowy lub migreny u osób dorosłych. Preparat do krótkotrwałego stosowania.
  • Apap Migrena x 20 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 42628
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,01 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Apap Migrena:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), paracetamol (Paracetamolum) i kofeina (Coffeinum). Każda tabletka powlekana zawiera 250mg kwasu acetylosalicylowego, 250mg paracetamolu i 65mg kofeiny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, kwas stearynowy 50. Otoczka: Forcoat White W010 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy, kwas benzoesowy), wosk Carnauba.

Działanie Apap Migrena:

Za działanie leku odpowiadają trzy substancje czynne. Produkt leczniczy Apap Migrena zawiera kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeinę. Paracetamol wraz z kwasem acetylosalicylowym zmniejszają gorączkę i ból. Kofeina to łagodna substancja o działaniu pobudzającym, ponadto zwiększa działanie kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Lek wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny z takimi objawami jak ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk, zaburzenia codziennego funkcjonowania – z aurą lub bez aury. Lek można stosować u osób powyżej 18. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apap Migrena wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny (do jej objawów należą: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz zaburzenia codziennego funkcjonowania) z aurą lub bez aury. Lek dla osób dorosłych – powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera paracetamol. Nie należy przyjmować więcej niż zalecaną dawkę, może bowiem dojść do poważnego uszkodzenia wątroby. Kwas acetylosalicylowy może powodować krwawienie – jeśli wystąpi nietypowe krwawienie, należy poinformować o tym lekarza. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, jeśli: u pacjenta wcześniej nie zdiagnozowano migreny, gdyż w takim przypadku przed zastosowaniem leku należy wykluczyć inne potencjalnie poważne dolegliwości związane z mózgiem lub układem nerwowym; migrena jest tak ciężka, że konieczne jest położenie się do łóżka, lub z powodu bólu różniącego się od migren występujących zwykle, bólom migrenowym towarzyszą wymioty; występują bóle głowy po urazie lub spowodowane urazem głowy, przemęczeniem, kaszlem lub pochyloną pozycją; bóle głowy występują przewlekle (15 lub więcej dni w miesiącu przez dłużej niż 3 miesiące) lub bóle głowy wystąpiły po raz pierwszy po 50 roku życia; pacjent ma problemy z wątrobą lub nerkami, niedowagę, jest niedożywiony lub pacjent regularnie pije alkohol – może być konieczne całkowite odstawienie leku lub ograniczenie ilości przyjmowanego paracetamolu; pacjent ma ciężką infekcję, jest poważnie niedożywiony, ma dużą niedowagę lub przewlekle nadużywa alkoholu, może to zwiększyć ryzyko kwasicy metabolicznej, która objawia się m.in.: głębokim, szybkim, trudnym oddychaniem, złym samopoczuciem (nudności, wymioty), utratą apetytu. W przypadku jednoczesnego wystąpienia tych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem; występuje dziedziczny niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, który ma wpływ na czerwone krwinki – w wyniku tego, po spożyciu pewnego rodzaju żywności i zażyciu innych leków przeciwzapalnych (w tym kwasu acetylosalicylowego) może rozwinąć się niedokrwistość, żółtaczka, może dojść do powiększenia śledziony lub wystąpienia innych chorób; kiedykolwiek wystąpiły schorzenia układu pokarmowego, takie jak wrzody żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego lub czarne stolce. Jeśli u pacjenta w przeszłości występowało uczucie dyskomfortu w żołądku lub zgaga po zażyciu leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych; występują zaburzenia krwawienia lub nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych inne niż krwawienia miesięczne (np. nienaturalnie obfite i przedłużone krwawienia miesięczne); pacjent przeszedł niedawno zabieg chirurgiczny (także drobny jak np. chirurgiczny zabieg dentystyczny) albo w ciągu kolejnych 7 dni podda się zabiegowi chirurgicznemu; występuje astma oskrzelowa, katar sienny, polipy w nosie, przewlekła obturacyjna choroba płuc lub występują objawy wskazujące na alergię (reakcje skórne, swędzenie, pokrzywka); występuje skaza moczanowa, cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności nerek lub wątroby; występują problemy z nadużywaniem alkoholu; pacjent stosuje obecnie inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy lub paracetamol, albo zażywa inne leki, ponieważ część leków może whodzić w interakcję ze składnikami tego leku i powodować działania niepożądane; występuje ryzyko odwodnienia (np. z powodu wymiotów, biegunki, przed lub po poważnej operacji); pacjent ma poniżej 18 lat (możliwy jest związek pomiędzy kwasem acetylosalicylowym podawanym dzieciom i młodzieży a wystąpieniem zespołu Reye’a, dlatego bez zalecenia lekarza, nie powinien być podawany dzieciom i młodzieży poniżej 18. roku życia). Tak jak w przypadku innych leków stosowanych w leczeniu bólu głowy, zbyt częste stosowanie tego leku (przez 10 dni lub dłużej w ciągu miesiąca) w leczeniu przewlekłego bólu głowy (przez 15 dni lub dłużej w ciągu miesiąca) trwającego dłużej niż 3 miesiące może spowodować nasilenie bólu głowy lub migreny. Jeżeli pacjent ma wrażenie, że u niego do tego doszło, powinien skonsultować się z lekarzem. Po przerwaniu stosowania leku powinna nastąpić poprawa. Lek może zmniejszać nasilenie objawów zakażenia (np. bóle głowy, gorączkę), co może utrudniać jego rozpoznanie – dlatego w przypadku złego samopoczucia, należy poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku. Lek może mieć wpływ na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, dlatego jeżeli będzie wykonywane badanie krwi, moczu lub inne badanie laboratoryjne należy pamiętać o poinformowaniu lekarza o stosowaniu tego leku. Lek zawiera 0,24mg glikolu propylenowego oraz 0,05mg kwasu benzoesowego w jednej tabletce. Kwas benzoesowy może zwiększać ryzyko wystąpienia żółtaczki (zażółcenie skóry i oczu) u noworodków (do 4 tygodnia życia). Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem, jest to szczególnie ważne, gdy są stosowane takie leki jak: inne leki zawierające paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub jakiekolwiek inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe; leki przeciwzakrzepowe, np. doustne środki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna), heparyna, leki trombolityczne (np. streptokinaza), inne leki przeciwpłytkowe (np. tyklopidyna, kloprodogrel, cylostazol); kortykosteroidy (stosowane w leczeniu zapaleń); barbiturany i benzodiazepiny (leczenie stanów lękowych i bezsenności); lit, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub fluwoksamina (leczenie depresji); sulfonylomocznik lub insulina (leczenie cukrzycy); metotreksat (leczenia pewnego rodzaju nowotworów i zapalenia stawów); niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń (np. ryfampicyna, izoniazyd, chloramfenikol cyprofloksacyna, kwas pipemidowy); lewotyroksyna (leczenie niedoczynności tarczycy); metoklopramid (leczenie nudności i wymiotów); leki stosowane w leczeniu padaczki; leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i niewydolności serca; diuretyki (stosowane w celu zwiększenia produkcji moczu i odwadniające); leki stosowane w leczeniu skazy moczanowej; doustne środki antykoncepcyjne; zydowudyna (leczenie zakażenia HIV); leki opóźniające opróżnianie żołądka, np. propantelina; klozapina (leczenie schizofrenii); leki sympatykomimetyczne (podwyższanie niskiego ciśnienia tętniczego i leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa); leki przeciwalergiczne (zapobieganie lub leczenie alergii); teofilina (leczenie astmy); terbinafina (leczenie zakażeń grzybiczych); cymetydyna (leczenie zgagi i wrzodów układu trawiennego); disulfiram (leczenie uzależnienia od alkoholu); nikotyna (stosowana w celu rzucenia palenia tytoniu); kolestyramina (leczenie dużego stężenia cholesterolu we krwi); flukloksacylina (antybiotyk), ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie leczyć i które może wystąpić głównie u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, posocznicą, niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u pacjentów stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu. Stosowanie z jedzeniem i piciem: należy zapytać lekarza czy można przyjmować ten lek lub inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, przy spożywaniu 3 lub więcej napojów alkoholowych dziennie. Paracetamol i kwas acetylosalicylowy mogą powodować uszkodzenie wątroby i krwawienia z żołądka. Ze względu na zawartość kofeiny (w zalecanej dawce leku zawartość kofeiny odpowiada zawartości około jednej filiżanki kawy) podczas stosowania leku, należy ograniczyć spożycie leków, żywności lub napojów zawierających kofeinę, zbyt duża jej dawka może powodować nerwowość, drażliwość, bezsenność, a w niektórych przypadkach również podwyższenie tętna. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym stosowanie tego leku w okresie ciąży nie jest zalecane, a w trzecim trymestrze jest przeciwwskazane. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ może to być niebezpieczne dla niemowlęcia. Lek może zaburzać płodność, działanie to ustępuje po zaprzestaniu stosowania preparatu. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek nie ma wpływu, jeśli jednak wystąpią działania niepożądane takie jak zawroty głowy lub senność, należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, np. kwas acetylosalicylowy i salicylany lub inne leki przeciwzapalne, np. diklofenak lub ibuprofen (objawami reakcji alergicznej mogą być: astma, świszczący oddech lub skrócenie oddechu, wysypka lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka; katar; jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą). Nie stosować w przypadku osób z owrzodzeniem żołądka, jelit, lub jeśli w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego. Nie stosować w przypadku, gdy występuje krew w stolcu lub czarne stolce (objawy krwawienia lub perforacji żołądkowo-jelitowych). Nie stosować w przypadku hemofilii lub występowania innych chorób krwi. Nie stosować w ciężkich schorzeniach serca, wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku, gdy stosowany jest metotreksat w dawce ponad 15mg tygodniowo. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane: reakcje alergiczne – opuchnięcie twarzy, ust, jamy ustnej, języka lub gardła (objawy te mogą utrudniać połykanie, powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej (objaw astmy), może także pojawić się wysypka, swędzenie i omdlenia; zaczerwienienie skóry, pęcherze na wargach, spojówkach lub w jamie ustnej, łuszczenie się skóry lub owrzodzenie jamy ustnej; krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit, objawom tym może towarzyszyć ostry ból brzucha, krwawe lub czarne stolce lub krwawe wymioty, objawy te mogą nie być poprzedzone objawami ostrzegawczymi i mogą wystąpić podczas stosowania wszystkich niesteroidowych leków przeciwzapalnych, na każdym etapie leczenia i mogą prowadzić do śmierci. Ryzyko to jest szczególnie wysokie u osób starszych; zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby); zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi); nieregularne bicie serca – jeśli u pacjenta wystąpiły problemy z oddychaniem po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych i wystąpiła podobna reakcja po zastosowaniu tego produktu; siniaki lub krwawienie o nieznanej przyczynie; wzrost liczby krwawień z nosa lub zasinień; obrzęki lub zatrzymanie wody; dzwonienie w uszach lub chwilowy zanik słuchu; zmiany w zachowaniu, mdłości i wymioty (może to być oznaka zespołu Reye'a). Działania niepożądane odnotowane w badaniach klinicznych – często: nerwowość, zawroty głowy; nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej; niezbyt często: bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy; szum w uszach; uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty; zmęczenie, uczucie zaniepokojenia; przyspieszone bicie serca; rzadko: ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny; zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku; niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia; zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja; uczucie bólu w okolicy czoła i policzków; ból oczu, zaburzenia widzenia; uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach); krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar; wzdęcia, odbijanie się; nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry; sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, skurcze mięśni; osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej. Działania niepożądane obserwowane po wprowadzeniu leku do obrotu: niepokój, złe lub inne niż zwykle samopoczucie; senność, migrena; zaczerwienienie skóry, wysypka, notowywano bardzo rzadkie przypadki występowania poważnych reakcji skórnych; kołatanie serca, duszność, nagła trudność w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel (objawy astmy); ból brzucha, dolegliwości ze strony układu pokarmowego występujące po posiłkach; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; obrzęk i podrażnienie wewnątrz nosa; problemy z nerkami.

Dawkowanie tabletek Apap Migrena:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Osoby dorosłe (powyżej 18. roku życia): leczenie bólu głowy: w przypadku pojawienia się bólu głowy należy wziąć 1 tabletkę i popić ją pełną szklanką wody. Dawkę można powtórzyć w razie konieczności po upływie 4-6 godzin od zażycia pierwszej dawki. Przy intensywnym bólu głowy można wziąć jednorazowo 2 tabletki, w razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki po upływie 4-6 godzin od zażycia pierwszej dawki. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 4 dni. Leczenie migreny: w przypadku wystąpienia objawów migreny lub aury migrenowej należy przyjąć 2 tabletki leku, popić je szklanką wody, dawkę można powtarzać co 4-6 godziny, jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku migreny nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Maksymalna dawka dobowa (w leczeniu bólu głowy i migreny): 6 tabletek (1500mg kwasu acetylosalicylowego, 1500mg paracetamolu i 390mg kofeiny), nie przekraczać zalecanej dawki dobowej. Długotrwałe stosowanie leku bez nadzoru lekarza może być szkodliwe dla zdrowia. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia. Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności zmiany dawkowania, jedynie w przypadku osób z niską wagę dawkowanie należy omówić z lekarzem. Osoby z zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby: należy się skonsultować z lekarzem, nie stosować u osób z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby. W przypadku, gdy po upływie 3 dni w leczeniu migreny i 4 dni w leczeniu bólu głowy nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Producent: USP zdrowie

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel