Coldrex Complex Grip x 16 kapsułek

  • Coldrex Complex Grip to produkt leczniczy złożony. Zawiera trzy substancje pomocnicze – paracetamol, gwajafenezynę i fenylefryny chlorowodorek. Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia i grypy – m.in. bólu i gorączki.
  • Coldrex Complex Grip x 16 kapsułek
Producent: Perrigo Poland
Kod produktu: 42217
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,58 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Coldrex Complex Grip:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), gwajafenezyna (Guaifenesinum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum). Jedna kapsułka zawiera 500mg paracetamolu, 100mg gwajafenezyny i 6,1mg fenylefryny chlorowodorek (co odpowiada 5mg fenylefryny) oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, talk; kapsułka żelatynowa: żelatyna, sodu laurylosiarczan, żółcień chinolinowa (E104), indygotyna (E132), erytrozyna (E127), tytanu dwutlenek (E171), woda oczyszczona.

Działanie Coldrex Complex Grip:

W składzie produktu leczniczego Coldrex Complex Grip zawarto trzy substancje czynne – paracetamol, gwajafenezynę i chlorowodorek fenylefryny. Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy. Paracetamol działa przeciwbólowo – łagodzi m.in. ból głowy i ból gardła, a także działa przeciwgorączkowo. Gwajafenezyna działa wykrztuśnie, pomaga rozrzedzać wydzielinę przy mokrym kaszlu. Chlorowodorek fenylefryny działa obkurczająco na naczynia, zmniejsza obrzęk przewodów nosowych, tym samym ułatwia oddychanie. Lek należy stosować tylko wtedy, gdy jednocześnie występują takie objawy jak – ból lub gorączka, nieżyt nosa i mokry kaszel.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Coldrex Complex Grip wskazany do krótkotrwałego stosowania w przypadku objawów przeziębienia i grypy m.in. łagodnego i umiarkowanego bólu, bólu głowy, nieżytu nosa, bólu gardła, dreszczy i gorączki, kaszlu mokrego (produktywnego). Lek do stosowania u osób w podeszłym wieku, osób dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem w następujących przypadkach, gdy objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, nasilają się lub pojawiają się nowe, w tym wysoka gorączka. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach, jeśli: występują problemy z krążeniem (np. zespół Raynauda), pacjent przyjmuje leki, które wpływają na czynność wątroby, pacjent cierpi na niedobór enzymów lub zaburzenia metaboliczne (niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedobór glutationu lub rodzinna żółtaczka niehemolityczna), pacjent cierpi na zaburzenie, które powoduje szybsze niszczenie czerwonych krwinek niż ich wytworzenie (niedokrwistość hemolityczna), pacjent jest odwodniony, występują u niego trudności z oddawaniem moczu lub powiększona prostata, cierpi na przewlekły kaszel, astmę lub rozedmę płuc, występują u niego częste lub codzienne bóle głowy, pacjent ma astmę i jest wrażliwy na kwas acetylosalicylowy. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli pacjent ma problemy z wątrobą lub nerkami, ma niedowagę (<50 kg), jest niedożywiony lub regularnie pije alkohol, ponieważ może to zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby – może być konieczne zmniejszenie ilości przyjmowanego paracetamolu lub całkowicie unikanie stosowania tego produktu. Lek zawiera paracetamol, nie stosować jednocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. Stosowania u dzieci młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 16. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym stosowanie w ciąży jest przeciwwskazane (na podstawie doświadczeń u ludzi stwierdzono, że chlorowodorek fenylefryny podawany w okresie ciąży powoduje wrodzone wady rozwojowe). Bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie stosować tego leku w trakcie karmienia piersią. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą; nie należy przyjmować jednocześnie z takimi lekami jak: trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (imipramina, amitryptylina), inhibitory monoaminooksydazy (moklobemid, fenelzyna, izokarboksazyd i tranylcypromina), beta-blokery (metoprolol i atenolol), inne produkty zawierające aminy sympatykomimetyczne (np. fenylefryna); leki stosowane w celu obniżenia ciśnienia krwi (guanetydyna, rezerpina i metylodopa). Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli stosowane są takie leki jak: probenecid, leki stosowane w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu, które zmniejszają ilość tłuszczu we krwi (np. cholestyramina), leki kontrolujące nudności lub wymioty (metoklopramid lub domperidon), antykoagulanty (np. warfaryna lub inne kumaryny), antybiotyk chloramfenikol, leki stosowane w chorobach serca (np. digoksyna), leki stosowane w leczeniu migreny (np. ergotamina i metylosergid), inne leki na kaszel, inne leki na przeziębienie i grypę, flukloksacylina (antybiotyk). Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli są planowane badanie moczu, ponieważ lek ten może wpływać na wyniki. Należy unikać spożywania alkoholu podczas stosowania tego leku. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek może powodować zawroty głowy, jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol sodu (23mg) w jednej dawce (2 kapsułki), uznaje się go za wolny od sodu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób, które przyjmują leki przeciwdepresyjne zwane inhibitorami monoaminooksydazy (m.in. moklobemid, fenelzyna, izokarboksazyd, trancylpromina) lub przyjmowały je w ciągu ostatnich 14 dni. Nie stosować w przypadku nadciśnienia, choroby serca lub naczyń krwionośnych, nadczynności tarczycy, cukrzycy, rzadkiego guza nadnerczy (guz chromochłonny nadnerczy). Nie stosować u osób, które przyjmują trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (np. imipramina i amitryptylina), beta-adrenolityki lub inne leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, inne leki obkurczające naczynia zawierające aminy sympatykomimetyczne (np. fenylefrynę). Nie stosować w przypadku jaskry z zamkniętym kątem (wysokie ciśnienie wewnątrz oczu). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem (rzadko lub bardzo rzadko): poważne reakcje skórne; reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie (np. wysypka skórna, swędzenie, opuchnięte, czerwone plamy na skórze, którym czasem może towarzyszyć duszność lub obrzęk ust, warg, języka, gardła lub twarzy); zaburzenia związane z krwią, które mogą zwiększać skłonność do krwawień, siniaków, gorączki i infekcji, takich jak ból gardła i wrzody; problemy lub ból podczas oddawania moczu (częstość nieznana); zwiększone ciśnienie wewnątrz oka (jaskra zamkniętego kąta); rozszerzone źrenice; problemy z oddychaniem, które są bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent doświadczył ich wcześniej podczas przyjmowania innych leków przeciwbólowych, takich jak kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen; podwyższone ciśnienie krwi; szybsze, wolniejsze lub nieregularne bicie serca w spoczynku; problemy z wątrobą. Inne działania niepożądane: częstość nieznana – trudności ze snem (bezsenność), nerwowość, ból głowy, zawroty głowy, uczucie mrowienia lub chłodu na skórze; rzadko – ból brzucha lub uczucie dyskomfortu, biegunka, nudności, wymioty; bardzo rzadko – mocz o mętnym zabarwieniu (w związku z podwyższoną ilością białych krwinek w moczu).

Dawkowanie kapsułek Coldrex Complex Grip:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 16. roku życia o masie ciała powyżej 50kg: zalecana dawka to 2 kapsułki co 4 do 6 godzin – w zależności od potrzeby. Można stosować maksymalnie do 3 dawek na dobę. Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej. Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3g paracetamolu) na dobę. W następujących przypadkach nie należy stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę (chyba że lekarz zaleci inaczej): osoby niedożywione, osoby odwodnione, osoby z przewlekłym alkoholizmem. Stosowanie u osób w podeszłym wieku, osób z chorobami wątroby lub nerek: należy się skonsultować z lekarzem, gdyż może być konieczne zmniejszenie dawki lub zwiększenie odstępów miedzy dawkami. Leku nie należy stosować u dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży od 16. roku życia o masie ciała poniżej 50kg. Kapsułki stosować doustnie, połykać w całości, popijać wodą. Nie rozgryzać. W przypadku, gdy objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub się nasilają, bądź też pojawiają się nowe objawy, należy się zgłosić do lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel