Apap Przeziębienie Max x 8 saszetek

  • Produkt leczniczy Apap Przeziębienie Max to lek złożony, który zawiera aż trzy substancje czynne. Paracetamol działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo, jego działanie nasila kofeina, natomiast fenylefryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.
  • Apap Przeziębienie Max x 8 saszetek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 41333
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,60 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apap Przeziębienie Max:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), kofeina (Coffeinum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum). Jedna saszetka zawiera 1000mg paracetamolu, 50mg kofeiny, 12,2mg fenylefryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sacharoza, sodu cytrynian, kwas cytrynowy, acesulfam potasowy (E950), aspartam (E951), żółcień chinolinowa (E104), aromat cytrynowy 87A069 (substancje aromatyczne (w tym: koncentrat soku z cytryny (zawiera siarczyny), olejek cytrynowy, olejek limonkowy), naturalne substancje aromatyczne (zawiera m.in.: cytral, cytronelol, geraniol, limonen, linalol), odwodniony kukurydziany syrop glukozowy, modyfikowana skrobia kukurydziana (E1450), krzemu dwutlenek (E551)), aromat cytrynowy 875060 (substancje aromatyczne (w tym: olejek cytrynowy), naturalne substancje aromatyczne (zawiera m.in.: cytral, cytronelol, geraniol, limonen, linalol), odwodniony kukurydziany syrop glukozowy, guma akacjowa (E414), butylohydroksyanizol (E320)), aromat cytrynowy 501.476 AP0504 (mieszanina substancji aromatycznych i naturalnych substancji aromatycznych, maltodekstryna kukurydziana, sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego (E1450), trioctan glicerolu (E1518), alfa-tokoferol (E307)), aromat mentolowy 550469 TP0300 (naturalny aromat miętowy, guma akacjowa (E414)), aromat mięty pieprzowej SC447995 (naturalny aromat miętowy, maltodekstryna kukurydziana, guma akacjowa (E414), syrop sorbitolowy (E420)), żółcień pomarańczowa FCF (E110).

Działanie Apap Przeziębienie Max:

Lek złożony do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z przeziębieniem i grypą. Produkt leczniczy Apap Przeziębienie Max zawiera trzy substancje czynne – paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu. Fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek polecany jest do stosowania w przypadku takich objawów jak niedrożność nosa i zatok, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, uczucie zatkanego nosa, nieżyt błony śluzowej nosa, a także ból głowy, bóle związane z niedrożnością zatok, gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, zmęczenie. Lek w postaci proszku do przygotowywania roztworu o zapachu miętowo-cytrynowym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apap Przeziębienie Max wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek zawiera paracetamol, ze względu na ryzyko przedawkowania tego składnika należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki go nie zawierają. W czasie przyjmowania tego leku nie wolno pić alkoholu. Picie alkoholu podczas leczenia paracetamolem może doprowadzić do niewydolności wątroby. Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu lub głodzone stwarza ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Należy zachować ostrożność w przypadku osób: z niewydolnością wątroby lub nerek (należy monitorować aktywność enzymów wątrobowych i wydolność nerek), z zarostową chorobą naczyń, z zespołem Raynauda, ze stabilną chorobą wieńcową, z niewydolnością oddechową, z astmą oskrzelową, ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, osób stosujących leki przeciwlękowe, leki beta-adrenolityczne (leki stosowane np. w leczeniu nadciśnienia tętniczego), leki przeciwzakrzepowe. Należy skonsultować się z lekarzem nawet, jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Stosowanie u dzieci i młodzieży: poniżej 12. roku życia stosowanie jest przeciwwskazane. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: stosowanie jest przeciwwskazane. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą ze względu na ryzyko interakcji. Paracetamolu nie należy jednocześnie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol; leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np. metoklopramid) przyspieszają wchłanianie paracetamolu; leki opóźniające opróżnianie żołądka (np. propantelina) mogą opóźniać wchłanianie paracetamolu; stosowanie paracetamolu jednocześnie z lekami z grupy inhibitorów MAO oraz w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania, może wywołać stan pobudzenia i gorączkę; równoczesne stosowanie paracetamolu z zydowudyną może nasilać toksyczne działanie zydowudyny na szpik kostny; paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (pochodne kumaryny); równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, tj. niektórych leków nasennych lub leków przeciwpadaczkowych np. fenobarbital, fenytoina,karbamazepina, jak również ryfampicyna może prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu; cholestyramina zmniejsza wchłanianie paracetamolu i dlatego nie należy jej przyjmować w ciągu pierwszej godziny po podaniu paracetamolu; jednoczesne stosowanie probenecydu zmniejsza wydalanie paracetamolu i wydłuża jego czas działania. Ostrożność należy zachować, stosując kofeinę z lekami uspokajającymi i nasennymi (np. pochodne kwasu barbiturowego lub leki przeciwhistaminowe), kofeina hamuje ich działanie; lekami wywołującymi częstsze skurcze serca (np. tyroksyna), kofeina nasila ich działanie; teofiliną (lekiem stosowanym w leczeniu astmy i stanów alergicznych), kofeina hamuje wydalanie tego leku; doustnymi lekami antykoncepcyjnymi, cymetydyną i disulfiramem, hamują metabolizm kofeiny w wątrobie; pochodnymi kwasu barbiturowego (leki nasenne), przyspieszają metabolizm kofeiny; niektórymi antybiotykami, mogą opóźnić wydalanie kofeiny i jej metabolitu. Palenie tytoniu przyspiesza metabolizm kofeiny. Kofeina zwiększa możliwość uzależnienia od substancji o działaniu zbliżonym do efedryny (zawartej w lekach nasercowych). Fenylefryny nie należy stosować z inhibitorami monoaminooksygenazy MAO, mogą nasilać działanie fenylefryny, należy unikać ich jednoczesnego stosowania z fenylefryną lub podawać fenylefrynę co najmniej 14 dni od odstawienia trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, fenylefryna może nasilać działanie antycholinergiczne trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (leki stosowane w zaburzeniach psychicznych); fenylefryna może osłabiać działanie hipotensyjne guanetydyny, mekamylaminy, metyldopy, rezerpiny (leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia); fenylefryna stosowana równocześnie z indometacyną (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny stosowany w chorobach reumatycznych), antagonistami receptorów beta-adrenergicznych (leki stosowane np. w leczeniu nadciśnienia tętniczego) lub metyldopą (lek stosowany np. w leczeniu nadciśnienia tętniczego) może spowodować przełom nadciśnieniowy. Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodować uczucie napięcia i rozdrażnienia. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn. Lek zawiera 1,875g sacharozy w jednej saszetce oraz glukozę (składnik maltodekstryny oraz odwodnionego kukurydzianego syropu glukozowego). Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Możliwość stosowania u osób z nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Lek zawiera 33mg aspartamu (E951) w jednej saszetce – jest to źródło fenyloalaniny, może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera 2,5mg sorbitolu (składnik syropu sorbitolowego) w jednej saszetce, co odpowiada 10mg w maksymalnej dawce dobowej (4 saszetki). Lek zawiera 117,2mg sodu (głównego składnika soli kuchennej) w jednej saszetce, co odpowiada 5,9% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych. Lek zawiera barwnik – żółcień pomarańczowa (E110), który może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera siarczyny – dwutlenek siarki (E220), może rzadko powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne leki o podobnym działaniu. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek występowała choroba wrzodowa żołądka. Nie stosować w przypadku stwierdzonych zaburzeń sercowo-naczyniowych. Nie stosować w przypadku zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, guza chromochłonnego nadnercza, jaskry z zamkniętym kątem przesączania, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej. Nie stosować w przypadku stosowania inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowanych w leczeniu niedociśnienia tętniczego i w depresji) oraz w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania. Nie stosować w przypadku stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (leków stosowanych w zaburzeniach psychicznych) lub zydowudyny (AZT, leku stosowanego w zakażeniu wirusem HIV). Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych lub ich nasilenia należy się skonsultować z lekarzem. Działania niepożądane związane z obecnością paracetamolu: rzadko – niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, neutropenia, obrzęki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, nefropatie i tubulopatie (choroby nerek i dróg moczowych); bardzo rzadko – niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka. Obserwowano pojedyncze przypadki nekrolizy naskórka (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zespołu Stevensa-Johnsona, rumienia wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego i zawrotów głowy. Działania niepożądane związane z obecnością fenylefryny: działania nefrotoksyczne są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi, poza przypadkami przewlekłego stosowania leku; często – nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt; rzadko – świąd, pokrzywka, reakcje alergiczne i nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego i skurczu oskrzeli, podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, bladość skóry; bardzo rzadko – lęk, niepokój, drżenia, nerwowość, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i bóle głowy, omamy; częstość nieznana – zatrzymanie moczu. Po zastosowaniu kofeiny występowały takie objawy jak: kołatanie serca, nagłe zaczerwienienie, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, częstoskurcz.

Dawkowanie saszetek Apap Przeziębienie Max:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Stosować doustnie. Lek można stosować niezależnie od przyjmowanych posiłków. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody, wymieszać, wypić roztwór, gdy trochę ostygnie, ale nadal będzie ciepły. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: 1 saszetka, w razie konieczności dawkę można powtarzać – nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel