AntyGrypin Dzień x 10 tabletek musujących

  • Produkt leczniczy AntyGrypin Dzień to lek złożony – zawiera trzy substancje czynne – kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy oraz kofeinę. Preparat w postaci tabletek musujących przeznaczony do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.
  • AntyGrypin Dzień x 10 tabletek musujących
Kod produktu: 13807
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,09 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład AntyGrypin Dzień:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), witamina C (Acidum ascorbicum), kofeina (Coffeinum). Jedna tabletka musująca zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego, 150mg kwasu askorbowego, 50mg kofeiny oraz substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, skrobia kukurydziana, powidon, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, substancja poprawiająca smak i zapach cytrynowa, żółcień chinolinowa (E 104).

Działanie AntyGrypin Dzień:

Lek złożony wskazany do stosowania w leczeniu objawów grypy i przeziębienia – takich objawów jak ból głowy, gorączka, bóle mięśni i stawów. Produkt leczniczy AntyGrypin Dzień zawiera trzy substancje czynne. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Witamina C (kwas askorbowy) to składnik, który jest pomocny w okresie grypy i przeziębienia (w tym czasie rośnie zapotrzebowanie organizmu na ten składnik). Kofeina wzmacnia przeciwbólowe właściwości kwasu acetylosalicylowego. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy AntyGrypin Dzień wskazany do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy – bólu głowy, bólów stawów i mięśni oraz gorączki. Do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 16. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Długotrwałe stosowanie kwasu acetylosalicylowego może prowadzić do śródmiąższowego zapalenia nerek oraz trwałego zaburzenia czynności nerek. Ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego i zaburzeń czynności nerek nie należy jednocześnie przyjmować kwasu acetylosalicylowego z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku przez okres dłuższy niż 3 dni. Kwas acetylosalicylowy hamuje agregację płytek krwi, dlatego istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia krwawień, szczególnie przy równoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych. Kwas acetylosalicylowy zmniejsza wydalanie kwasu moczowego z organizmu, tym samym może wywołać napad dny moczanowej u osób ze zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: kłopotów z sercem, przebytego udaru (także podejrzenia, że występuje ryzyko rozwoju tych zaburzeń). Należy zachować ostrożność w przypadku: w przeszłości stwierdzonej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nadwrażliwości na leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne lub inne substancje alergizujące, nadciśnienia tętniczego, nietolerancji niektórych cukrów. Lek zawiera 460,1mg sodu na dawkę – jest to istotne w przypadku osób ze zmniejszoną czynnością nerek i u osób, które kontrolują zawartość sodu w diecie. Stosowanie u kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią: lek może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet (jest to działanie przemijające). Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane. Lek zawiera kofeinę, która może wpływać na nasilenie działania, które pobudzają ośrodkowy układ nerwowy lub osłabiać działanie leków nasennych i uspokajających. Leki zobojętniające sok żołądkowy wpływają na zmniejszenie wchłaniania tego leku. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Lek zawiera sorbitol – osoby ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Nie stosować w przypadku stanów zapalnych przewodu pokarmowego. Nie stosować w przypadku skłonności do krwawień. Nie stosować w przypadku zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej. Nie stosować u osób z napadami astmy oskrzelowej, katarem siennym, z polipami błony śluzowej nosa po zastosowaniu salicylanów lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować u osób z niewydolnością nerek. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u osób z ciężką niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością serca. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia. Nie stosować równocześnie podczas stosowania metotreksatu w dawkach 15mg na tydzień lub większych.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Możliwe działania niepożądane: bóle brzucha, nudności, wymioty; jawne krwawienia z przewodu pokarmowego pod postacią fusowatych wymiotów i smolistych stolców lub utajone krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza; owrzodzenie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, perforacja; reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej (rzadko). Rzadko występujące działanie niepożądane: zmniejszenie liczby płytek krwi, zaburzenia krzepnięcia krwi, wydłużenie czasu krwawienia; przejściowe zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (aminotransferaz); nadmierne pocenie, zawroty głowy, szumy uszne (zwykle objawy przedawkowania); kamica moczowa, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek; bezsenność, niepokój, bóle i zawroty głowy związane z kofeiną zawartą w leku. Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych może być obarczone ryzykiem występowania obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca, a także może w nieznacznym stopniu zwiększyć ryzyko ataku serca lub udaru (głównie w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek).

Dawkowanie tabletek musujących AntyGrypin Dzień:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych: jednorazowo stosować 1-2 tabletki, można stosować kilka razy na dobę, jednak nie więcej niż 5 tabletek na dobę. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody. Przyjmować po posiłku. W przypadku, gdy objawy nie ustępują lub się nasilają po 3 dniach leczenia, zaleca się skontaktować z lekarzem. Nie należy stosować leku w dawkach większych niż zalecane i przez okres dłuższy niż zalecane.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel