Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Bronchosol MAXIPUREN x 30 kapsułek

  • Bronchosol MAXIPUREN to produkt leczniczy zawierający 200mg olejku eukaliptusowego. Wskazaniem do stosowania jest wsparcie w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych objawiających się trudnością z odkrztuszaniem śluzu.
  • Bronchosol MAXIPUREN x 30 kapsułek
Producent: Phytopharm
Kod produktu: 42328
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
42,89 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Bronchosol MAXIPUREN:

Substancja czynna: olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum). Jedna kapsułka zawiera 200mg Eucalyptus globulus Labill, Eucalyptus polybractea R.T. Baker, Eucalyptus smithii R.T. Baker, aetheroleum (olejek eukaliptusowy) oraz substancje pomocnicze: żelatyny bursztynian, glicerol 85%, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) z dodatkiem polisorbatu 80 i sodu laurylosiarczanu, glikol propylenowy, polisorbat 80, glicerolu monostearynian 40–55.

Działanie Bronchosol MAXIPUREN:

Lek przeznaczony do stosowania u młodzieży powyżej 12. roku życia i u dorosłych wskazany do stosowania wspomagająco w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, katar i trudności z odkrztuszaniem lepkiego śluzu oraz wspomagająco w nieropnych stanach zapalnych zatok przynosowych. Substancją czynną leku jest olejek eukaliptusowy, który zwiększa wydzielanie prawidłowego śluzu i powoduje rozrzedzenie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Lek działa sekretomotorycznie, czyli zwiększa ruch rzęsek nabłonka i ułatwia ich oczyszczanie. Lek działa wykrztuśnie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Bronchosol MAXIPUREN wskazany do stosowania wspomagająco w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, katar i trudności z odkrztuszaniem lepkiego śluzu oraz wspomagająco w nieropnych stanach zapalnych zatok przynosowych. Do stosowania u młodzieży powyżej 12. roku życia i osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień lub gdy wystąpią duszności, podwyższona temperatura ciała, odkrztuszanie ropnej lub krwistej wydzieliny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Olejek eukaliptusowy może działać drażniąco na przewód pokarmowy, głównie u osób ze stanami zapalnymi przewodu pokarmowego. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować tego leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią. Wpływ leku na płodność nie został ustalony. Stosowanie z innymi lekami: należy to skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu nie jest znany. Lek zawiera sorbitol – do 14,77mg sorbitolu w 1 kapsułce.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, w tym na olejek eukaliptusowy i jego składnik (1,8-cyneol).

Działania niepożądane:
Podczas stosowanie leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: nudności, wymioty i biegunka. Częstość nieznana: reakcje alergiczne.

Dawkowanie kapsułek Bronchosol MAXIPUREN:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzież od 12. roku życia – stosować jedną kapsułkę 2-3 razy na dobę. Kapsułkę stosować 15 minut przed posiłkiem, popijać wodą. Kapsułek nie rozgryzać, należy połykać w całości. Czas stosowania: stosować do czasu ustąpienia objawów, zwykle zajmuje to tydzień. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem. Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 12. roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel