THERAFLU ExtraGrip x 14 saszetek

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Theraflu ExtraGrip są objawy przeziębienia i grypy (m.in. gorączka, ból głowy). Lek zawiera w swoim składzie aż trzy substancje czynne – paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i maleinian feniraminy.
  • THERAFLU ExtraGrip x 14 saszetek
Producent: Novartis
Kod produktu: 17798
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
38,79 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Theraflu Extragrip to wieloskładnikowy preparat leczniczy przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Zawiera składniki, które skutecznie łagodzą takie objawy jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowe, katar oraz kaszel. Theraflu Extragrip, dzięki specjalnie dobranym komponentom, pozwala na szybkie złagodzenie dolegliwości oraz wspiera organizm w walce z infekcjami.

Skład Theraflu ExtraGrip:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), maleinian feniraminy (Pheniramini maleas). Jedna saszetka zawiera 650mg paracetamolu, 10mg chlorowodorku fenylefryny, 20mg maleinianu feniraminy oraz substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Działanie Theraflu ExtraGrip:

Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu objawowym przeziębienia i grypy, jest pomocny w przypadku takich objawów jak: gorączka i dreszcze, bóle – mięśni, kostno-stawowe, ból głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Produkt leczniczy Theraflu ExtraGrip zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a także chlorowodorek fenylefryny, który zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i maleinian feniraminy, czyli substancję antyhistaminową, która łagodzi objawy uczuleniowe – kichanie, świąd, przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Zastosowanie Theraflu ExtraGrip:

Produkt leczniczy Theraflu ExtraGrip wskazany do stosowania w leczeniu objawów grypy oraz przeziębienia (objawy – gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie). Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe o Theraflu ExtraGrip:

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek, pacjent choruje na niedokrwistość hemolityczną, u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (dziedziczne zaburzenie), pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony, pacjent ma chorobę układu krwionośnego, pacjent choruje na cukrzycę, pacjent ma przerośnięty gruczoł krokowy, u pacjenta występuje niedrożność przewodu pokarmowego, u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka, pacjent choruje na padaczkę.

Lek zawiera paracetamol – nie stosować równocześnie z innymi produktami z paracetamolem.

Lek zawiera sacharozę – 12,6g sacharozy w 1 saszetce, trzeba to wziąć pod uwagę u osób z cukrzycą, przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli występuje nietolerancja pewnych cukrów.

Lek zawiera żółcień pomarańczową – może wywoływać reakcje alergiczne.

Lek zawiera sód – 42,2mg sodu w 1 saszetce, trzeba to wziąć pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Theraflu Extragrip - zastosowanie dawki większej niż zalecana

Należy natychmiast skontaktować z lekarzem, także wtedy, gdy nie wystąpiły żadne objawy, może bowiem dojść do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku, gdy: pacjent ma problemy z oddychaniem (astma, rozedma lub przewlekłe zapalenie oskrzeli), gorączka wzrasta lub utrzymuje się dłużej niż 3 dni, ból lub zatkanie nosa nasili się lub będzie trwać więcej niż 5 dni lub będzie mu towarzyszyć wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.

Theraflu Extragrip a alkohol

Podczas leczenia nie spożywać alkoholu ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Ryzyko uszkodzenia wątroby jest szczególnie wysokie u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu i osób przyjmujących inne leki mające wpływ na wątrobę (barbiturany, leki przeciwpadaczkowe – fenytoina, fenobarbital, karbamazepina; ryfampicyna i izoniazyd).

Theraflu Extragrip - stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Theraflu Extragrip - stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Theraflu Extragrip - interakcje z lekami

Należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeśli stosowane są następujące leki:

- inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO),
- leki stosowane w leczeniu depresji, np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
- leki obniżające podwyższone ciśnienie krwi,
- leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca,
- leki zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi, np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny,
- leki zawierające paracetamol lub leki sympatykomimetyczne, np. obkurczające błonę śluzową nosa stosowane w leczeniu przeziębień i grypy, itp.,
- leki przeciwko nudnościom i wymiotom, takie jak metoklopramid lub domperydon,
- leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol),
- barbiturany (leki nasenne),
- leki stosowane w leczeniu napadów drgawkowych, kolestyramina, zydowudyna, probenecyd, ergotamina i metysergid,
- leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona,
- leki opioidowe (narkotyki),
- tiazydowe leki moczopędne,
- progesteron i doustne środki antykoncepcyjne.

Fenylefryna może powodować fałszywie dodatnie wyniki testów dopingowych. Paracetamol może wpływać na wyniki oznaczeń kwasu moczowego z zastosowaniem fosforowolframianów.

Theraflu Extragrip a prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i przy obsłudze maszyn – lek powoduje senność.

Przeciwwskazania do stosowania Theraflu ExtraGrip:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO). Nie stosować w przypadku ciężkiej choroby serca lub bardzo wysokiego ciśnienia tętniczego. Nie stosować w przypadku nadczynności tarczycy. Nie stosować w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania. Nie stosować w przypadku guza chromochłonnego nadnerczy. Nie stosować w przypadku przyjmowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Nie stosować w przypadku przyjmowania leków beta-adrenolitycznych. Nie stosować w przypadku przyjmowania doustnie leków sympatykomimetycznych. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane Theraflu ExtraGrip:

W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące objawy: reakcje uczuleniowe (rzadko), obrzęk naczynioruchowy, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (rzadko), reakcja anafilaktyczna (częstość nieznana), wysypka, pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie skóry (rzadko), ciężkie reakcje skórne, w tym złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, nadżerki w jamie ustnej (bardzo rzadko), krwawienia lub powstawanie siniaków (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane: często – nudności, wymioty, senność; rzadko – nerwowość, bezsenność, zawroty głowy, bóle głowy, przyspieszenie rytmu serca, kołatanie serca, zwiększone ciśnienie tętnicze, zaparcia, biegunka, dolegliwości brzuszne, suchość w ustach, uczucie ogólnego dyskomfortu lub rozbicia (złe samopoczucie); nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby; bardzo rzadko – agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia.

Dawkowanie saszetek Theraflu ExtraGrip:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zawartość saszetki rozpuścić w gorącej (nie wrzącej) wodzie, po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury wypić. Zalecana dawka: dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: jednorazowo stosować jedną saszetkę, jeśli jest taka konieczność dawkę ponowić po 4-6 godzinach. Maksymalna dawka dobowa: 3-4 saszetki. W przypadku, gdy objawy chorobowe będą się nasilać lub utrzymywać dłużej niż 3 dni, należy się skonsultować z lekarzem. W przypadku, gdy gorączka będzie się utrzymywać dłużej niż 5 dni, należy się skonsultować z lekarzem. Jeśli odczuwane jest wrażenie zbyt mocnego lub zbyt słabego działania, należy skonsultować się z lekarzem. Osoby z chorobą wątroby: w przypadku dorosłych ważących poniżej 50kg, osób z niską lub średnią niewydolnością wątroby, zespołem Gilberta, odwodnionych, przewlekle niedożywionych, osób zchorobą alkoholową, nie należy stosować dobowej skutecznej dawki paracetamolu większej niż 60mg/kg/dobę (do 2g/dobę – maksymalnie zawartość 3 saszetek na dobę). Osoby z niewydolnością nerek: w przypadku pacjentów z niewydolnością nerek jednorazowo należy przyjąć zawartość jednej saszetki. Odstępy pomiędzy dawkami powinny wynosić: klirens kreatyniny 80-50ml/min – 4 godziny, klirens kreatyniny 50-30ml/min – 6 godzin, klirens kreatyniny 30-10ml/min – 6 godzin, klirens kreatyniny <10ml/min – 8 godzin.

Theraflu Extragrip - przechowywanie

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel