Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml aerozol 30ml

  • Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml aerozol to produkt leczniczy do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Wskazaniem do stosowania jest objawowe leczenie ostrego bólu gardła, któremu towarzyszą objawy stanu zapalnego, m.in. obrzęk.
  • Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml aerozol 30ml
Producent: Klosterfrau
Kod produktu: 41813
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
21,86 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml aerozol:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). 1ml roztworu zawiera 1,5mg benzydaminy chlorowodorku. Pojedyncza dawka aerozolu (0,17ml) zawiera 0,255mg benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: glicerol 85%, etanol 96%, makrogologlicerolu hydroksystearynian, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), sacharyna sodowa (E 954), sodu wodorowęglan (do ustalenia pH), aromat wiśniowy, woda oczyszczona.

Działanie Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml aerozol:

Chlorowodorek benzydaminy to substancja czynna produktu leczniczego Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml aerozol. Należy ona do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo – przeciwzapalnie. Lek jest wskazany do stosowania w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła z towarzyszącymi typowymi objawami stanu zapalnego – ból, zaczerwienienie, obrzęk w jamie ustnej i gardle. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia i u dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml aerozol wskazany do stosowania w objawowym leczeniu ostrego bólu gardła, któremu towarzyszą typowe objawy stanu zapalnego (zaczerwienienie, ból, obrzęk jamy ustnej i gardła). Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 4 tygodni. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących sytuacjach: jeśli pacjent ma uczulenie na salicylany (np. kwas acetylosalicylowy i kwas salicylowy) lub na inne leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym (tzw. NLPZ); jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek występowała astma oskrzelowa lub choroby alergiczne (istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli lub alergii – w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym). Owrzodzenie jamy ustnej i gardła może być objawem znacznie cięższych chorób. Jeśli po upływie 3 dni objawy nie ustąpiły lub pacjent czuje się gorzej, jeśli pojawiła się gorączka lub inne objawy, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku długotrwałego stosowania lek może zaburzyć florę bakteryjną jamy ustnej i może powodować podrażnienia. Jeśli do tego dojdzie, należy tymczasowo przerwać stosowanie i zasięgnąć porady lekarza. Należy unikać kontaktu leku z oczami. Stosowanie u dzieci: nie jest zalecane stosowanie u dzieci, które nie potrafią wstrzymać oddechu podczas stosowania aerozolu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, jednak nie jest zalecane stosowanie leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie z innymi lekami: należy to skonsultować z lekarzem. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Lek zawiera alkohol (etanol) – 13,22mg alkoholu (etanolu) w każdej jednostce dawkowania (jedno rozpylenie to 0,17ml), ilość alkoholu w jednej dawce tego leku jest równoważna mniej niż 0,5ml piwa lub wina, mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków. Lek metylu parahydroksybenzoesan – lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) i wyjątkowo skurcz oskrzeli. Lek zawiera makrogologlicerolu hydroksystearynian (otrzymywany z oleju rycynowego) – lek może powodować niestrawność i biegunkę. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w każdej jednostce dawkowania, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: nadwrażliwość na światło (skóra staje się bardziej niż zwykle wrażliwa na światło słoneczne, co wywołuje swędzącą, czerwoną, łuskowatą wysypkę, niekiedy z pęcherzami). Rzadko: swędzenie i suchość w ustach, znieczulenie ust i gardła (należy do zakresu działania tego leku i szybko ustępuje), nudności, wymioty. Bardzo rzadko: trudności z oddychaniem lub połykaniem (skurcz krtani lub skurcz oskrzeli), bolesny obrzęk podskórny błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy). Częstość nieznana: reakcje alergiczne (nadwrażliwość). W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy przerwać stosowania leku i niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną: ciężka reakcja alergiczna (szok anafilaktyczny) – objawy: trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub uczucie ucisku w klatce piersiowej, uczucie zawrotów głowy, omdlenia, silny świąd skóry lub wypukłe guzki na skórze, obrzęk twarzy, ust, języka i/lub gardła (objawy te mogą potencjalnie zagrażać życiu).

Dawkowania aerozolu Benzydamine neo-angin 1,5mg/ml:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek przeznaczony do stosowania w jamie ustnej i gardle. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Czas leczenia: nie dłużej niż 7 dni. Sposób użycia: końcówkę rozpylającą podnieść, wprowadzić do ust, skierować w stronę leczonego miejsca, następnie nacisnąć głowicę aerozolu palcem wskazującym. Podczas rozpylania leku należy wstrzymać oddech. Przed pierwszym użyciem należy kilka razy nacisnąć przycisk, aby uzyskać jednolitą mgiełkę. Nie stosować bezpośrednio przed piciem lub jedzeniem. Zaleca się stosować 2-6 razy na dobę, jednak nie częściej niż co 1,5-3 godziny. Dawkowanie dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: jednorazowo rozpylać 4-8 dawek. Dawkowanie dla dzieci od 6. do 12. roku życia: jednorazowo rozpylać 4 dawki. Jeśli po upływie 3 dni objawy nie ustępują lub się nasilają, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel