Mufluil Hipertonic roztwór do zakrapiania i nebulizacji 5ml x 10 ampułek

  • Wyrób medyczny Mufluil Hipertonic roztwór do zakrapiania i nebulizacji jest wskazany do stosowania w leczeniu chorób układu oddechowego, które przebiegają z nadmierną produkcją gęstej, lepkiej wydzieliny. W składzie zawarto m.in. N-acetylocysteinę.
  • Mufluil Hipertonic roztwór do zakrapiania i nebulizacji 5ml x 10 ampułek
Producent: Oceanic
Kod produktu: 43583
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
47,17 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Mufluil Hipertonic roztwór do zakrapiania i nebulizacji:

Jedna ampułka 5ml zawiera: 300mg N-acetylocysteiny, 150mg chlorku sodu oraz substancje pomocnicze: wodorotlenek sodu, wersenian sodu, woda do iniekcji.

Działanie Mufluil Hipertonic roztwór do zakrapiania i nebulizacji:

Mufluil Hipertonic roztwór do zakrapiania i nebulizacji to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w postaci nebulizacji do drzewa oskrzelowego przy użyciu inhalatora, a także przez bezpośrednie wkraplanie do uszu i/lub nosa lub przez podanie dooskrzelowe przez cewnik lub bronchoskop. Wskazaniem do stosowania preparatu są choroby układu oddechowego, które charakteryzują się nadmierną produkcją gęstej i lepkiej wydzieliny. Jest to sterylny, buforowany roztwór z N-acetylocysteiną i hipertonicznym roztworem chlorku sodu (3% NaCl). Preparat rozrzedza gęsty i lepki śluz, dzięki fizycznemu i mechanicznemu działaniu zawartych w nim składników.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny Mufluil Hipertonic roztwór do zakrapiania i nebulizacji przeznaczony do stosowania w leczeniu chorób układu oddechowego, które przebiegają z nadmierną produkcją gęstej i lepkiej wydzieliny (m.in. ostre zapalenie oskrzeli, przewlekłe zapalenie oskrzeli i jego powikłania, rozedma płuc, mukowiscydoza, rozstrzenie oskrzeli, zapalenie zatok, wysiękowe zapalenia ucha).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować po upływie daty ważności. Podczas otwierania ampułki wyczuwalny jest siarkowy zapach, który nie wpływa na stosowanie preparatu. Roztwór może czasami zmienić kolor na różowy w otwartej ampułce lub pojemniku nebulizatora, nie ma to wpływu na aktywność i tolerancję preparatu. Osoby z astmą oskrzelową muszą być ściśle monitorowane podczas leczenia. Jeśli wystąpi skurcz oskrzeli, należy natychmiast przerwać stosowanie N-acetylocysteiny, a także rozpocząć odpowiednie leczenie. Stosowanie N-acetylocysteiny u osób leczonych lekami na bazie nitrogliceryny może powodować obniżenie ciśnienia krwi z rozszerzeniem tętnicy skroniowej i możliwym wystąpieniem bólu głowy. Przed zastosowaniem tego wyrobu należy skonsultować się z lekarzem oraz monitorować ciśnienie krwi. Nie należy łączyć tego preparatu z lekami przeciwkaszlowymi, gdyż zmniejszenie odruchu kaszlu może prowadzić do gromadzenia się wydzieliny oskrzelowej. Preparat ten może być podawany razem z lekami rozszerzającymi oskrzela, obkurczającymi naczynia krwionośne, ale w takiej sytuacji powinien być stosowany przez możliwie najkrótszy czas. Nie jest zalecane jednoczesne stosowanie antybiotyków i tego preparatu. N-acetylocysteina może zaburzać test pomiaru salicylanów i ciał ketonowych w moczu. Zaleca się, aby przed zastosowaniem tego preparatu poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli w ostatnim czasie były stosowane jakieś leki (również te bez recepty). U kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią preparat można stosować wyłącznie w razie bezwzględnej konieczności i pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.

Sposób użycia roztworu do zakrapiania i nebulizacji Mufluil Hipertonic:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem należy przeczytać instrukcję stosowania. Zaleca się, aby ampułkę otworzyć bezpośrednio przed użyciem. Jeśli roztwór został zmieszany z innymi preparatami, należy go zużyć w jak najkrótszym czasie i nie przechowywać. Inhalacja: nebulizować jedną ampułkę, stosować 1-2 razy dziennie przez 5-10 dni. Częstotliwość i dawki mogą być modyfikowane przez lekarza w szerokim zakresie, mając na uwadze efekt kliniczny i terapeutyczny, bez konieczności znacznego różnicowania dawek dla dorosłych i dla dzieci. Wkraplanie i płukanie uszu oraz innych jam: stosować 0,5-1 ampułkę na aplikację. Podanie dotchawiczo-oskrzelowe: stosować 1 ampułkę na aplikację, aplikować 1-2 razy dziennie lub w zależności od potrzeb.

Producent: Oceanic

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel