CALPEROS 1000 x 100 kapsułek

  • Calperos 1000 to dobrze przyswajalny preparat, zawierający cenny dla organizmu wapń w postaci węglanu, wskazanego w okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, w czasie ciąży i laktacji. Odpowiedni poziom wapnia wpływa na stan nerwów, mięśni i kości.
  • CALPEROS 1000 x 100 kapsułek
Producent: Teva
Kod produktu: 7620
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
67,94 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Calperos to preparat zawierający wapń, który jest niezbędnym składnikiem dla zdrowia kości i zębów. Regularne przyjmowanie Calperos wspomaga profilaktykę osteoporozy oraz uzupełnia niedobory wapnia w organizmie. Przed rozpoczęciem stosowania leku warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu dostosowania odpowiedniej dawki oraz upewnienia się, że nie występują przeciwwskazania do jego zażywania.

CALPEROS 1000 - skład:

1 kaps. 500 zawiera 500 mg węglanu wapnia (200 mg Ca+2); 1 kaps. 1000 zawiera 1 g węglanu wapnia (400 mg Ca+2).

CALPEROS 1000 - substancje pomocnicze:

magnezu stearynian, talk, dwutlenek tytanu, indygotyna, laurylosiarczan sodu, dwutlenek siarki, woda oczyszczona, żelatyna.

CALPEROS 1000 - działanie:

Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w takich procesach, jak m.in. przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi, aktywacja niektórych enzymów, przepuszczalność błon komórkowych i naczyń. Węglan wapnia przekształca się pod wpływem HCl soku żołądkowego w chlorek wapnia, który jest wchłaniany z jelita cienkiego. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia w organizmie, pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń, zmniejsza utratę wapnia z kości u kobiet w okresie około- i pomenopauzalnym oraz u osób w podeszłym wieku. U pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek wapń zapobiega rozwojowi osteodystrofii nerkowej w wyniku zmniejszenia wchłaniania fosforanów z przewodu pokarmowego. Ponadto jony wapnia wyrównują kwasicę metaboliczną towarzyszącą mocznicy.

CALPEROS 1000 - wskazania:

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, ciąża, laktacja). Mała podaż wapnia z dietą. Zaburzenia wchłaniania zwrotnego wapnia w kanalikach nerkowych, hipokalcemia z hipofosfatemią u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i zapobieganie wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Kompleksowa profilaktyka osteoporozy. Okres rekonwalescencji po złamaniach kości i stany po długotrwałym unieruchomieniu. Wspomagająco w przeziębieniu i chorobach alergicznych.

CALPEROS 1000 - przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hiperkalcemia (w przebiegu nadczynności przytarczyc lub gruczołu tarczowego, hiperwitaminozy D, nowotworów, ciężkiej niewydolności nerek, sarkoidozie). Ciężka hiperkalciuria. Kamica nerkowa. Nie stosować u pacjentów leczonych preparatami naparstnicy.

CALPEROS 1000 - działanie niepożądane:

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, odbijania, nudności, ból w nadbrzuszu). Stosowanie dawek znacznie przekraczających dawki terapeutyczne może prowadzić do hiperkalcemii.

CALPEROS 1000 - interakcje:

Wapń zmniejsza wchłanianie tetracykliny i preparatów fluoru z przewodu pokarmowego - zaleca się zachowanie 2-godzinnego odstępu między podaniem preparatu i tych leków. Nasila toksyczne działanie preparatów naparstnicy. Osłabia działanie werapamilu i innych antagonistów wapnia. Moczopędne leki tiazydowe zwiększa się ryzyko hiperkalcemii, natomiast osmotyczne leki moczopędne, furosemid, kwas etakrynowy oraz kofeina zwiększają wydalanie wapnia z moczem. Glikokortykosteroidy, kalcytonina, kwas szczawiowy, fitynowy i fosforany hamują wchłanianie soli wapnia, natomiast kwas cytrynowy, witamina D, parathormon - ułatwiają je.

CALPEROS 1000 - dawkowanie:

Doustnie (podczas posiłku) dorośli 2-3 razy dziennie po 1-2 kaps. 500 lub 1-3 razy dziennie po 1 kaps. 1000, tj. 400-1200 mg Ca dziennie. Dzieci powyżej 7 r.ż. i młodzież: 1 kaps. 500 do 3 razy dziennie, tj. do 600 mg dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg Ca.

CALPEROS 1000 - uwagi:

U pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek należy kontrolować stężenie wapnia i fosforanów we krwi.

Calperos 1000 a karmienie piersią

Wapń, który jest głównym składnikiem Calperos 1000, jest naturalnym składnikiem mleka matki. W odpowiednich dawkach jest bezpieczny zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Mimo że Calperos 1000 jest uważany za bezpieczny podczas karmienia piersią, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku w tym okresie. Lekarz będzie mógł dostosować dawkę oraz uwzględnić indywidualne potrzeby pacjentki.

Calperos 1000 a alkohol

Alkohol może wpływać na proces wchłaniania wapnia w przewodzie pokarmowym. Spożywanie alkoholu w trakcie przyjmowania Calperos 1000 może więc zmniejszyć efektywność leku. Choć na chwilę obecną nie ma dostępnych badań potwierdzających bezpośrednie, negatywne interakcje pomiędzy Calperos 1000 a alkoholem, należy zachować ostrożność, ponieważ może on nasilić ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Calperos 1000 - przechowywanie

Aby zapewnić długi okres przydatności oraz zachować pełnię skuteczności preparatu Calperos, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad przechowywania:

- Przechowuj w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania światła słonecznego.
- Unikaj miejsc o wysokiej wilgotności, takich jak łazienki. Nadmierna wilgotność może wpłynąć na skład i konsystencję leku.
- Upewnij się, że lek jest przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci, aby zapobiec przypadkowemu spożyciu.
- Zawsze zachowuj Calperos w oryginalnym opakowaniu, aby chronić go przed zanieczyszczeniem i zapewnić ochronę przed wilgocią.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z CALPEROS 1000 x 100 kapsułek

2021-04-30

Osteoporoza - objawy i profilaktyka. Jakie leki na osteoporozę?

Osteoporoza - objawy i profilaktyka. Jakie leki na osteoporozę?
Lekarze alarmują – osteoporoza to realne zagrożenie dla naszych kości! Choroba ta, co ważne, występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Choć jej rozwój jest silnie powiązany ze zmianami zachodzącymi w wyniku procesu starzenia się układu szkieletowego, istnieją także czynniki zwiększające ryzyko jej wystąpienia. Czy w aptekach dostępne są skuteczne leki na osteoporozę? Czy profilaktycznie stosowane preparaty wapnia pozwolą uniknąć złamań kości w podeszłym wieku?
2015-08-14

Nietolerancja laktozy - czy życie bez niej jest możliwe?

Nietolerancja laktozy - czy życie bez niej jest możliwe?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zarówno dorosłych jak i małych dzieci ma alergię pokarmową przejawiającą się nietolerancją laktozy czy też glutenu. Dziś przybliżę Wam kulisy nietolerancji laktozy. Skąd się bierze? Jak trzeba zmienić swoją dietę aby nie odczuwać przykrych skutków niedoboru laktazy?

pixel