Acetylcysteinum Flegamina 600 mg x 10 tabletek musujących

  • Produkt leczniczy Acetylcysteinum Flegamina 600 mg jako substancję czynną zawiera acetylocysteinę. Lek działa rozrzedzająco na śluz i ułatwia jego wykrztuszanie. Preparat dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 14. roku życia.
  • Acetylcysteinum Flegamina 600 mg x 10 tabletek musujących
Producent: Teva
Kod produktu: 36919
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,58 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Acetylcysteinum Flegamina 600 mg:

Substancja czynna leku: acetylocysteina. Jedna tabletka musująca zawiera 600mg acetylocysteiny oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas adypinowy, powidon K-25, aspartam (E 951), aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, sacharozę, gumę arabską (E 414), triacetynę (E 1518), alfa-tokoferol (E 307)).

Działanie Acetylcysteinum Flegamina 600 mg:

Acetylocysteina, czyli substancja czynna zastosowana w produkcie leczniczym Acetylcysteinum Flegamina 600 mg rozrzedza uporczywy śluz w drogach oddechowych. Lek wskazany jest do stosowania w zapaleniu oskrzeli. Preparat wyłącznie dla młodzieży powyżej 14. roku życia oraz dla osób dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Acetylcysteinum Flegamina 600 mg wskazany do stosowania w przypadku zapalenia oskrzeli, które wywołane jest przeziębieniem z towarzyszącą uporczywą wydzieliną dróg oddechowych i zmniejszonym transportem śluzu. Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem, przy czym lek w tym okresie zaleca się stosować wyłącznie w sytuacji, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Lek zawiera sód: w jednej tabletce musującej znajduje się 150mg sodu (7,65% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu dla osób dorosłych), osoby kontrolujące ilość sodu w diecie powinny zachować ostrożność. Lek zawiera aspartam: w jednej tabletce musującej znajduje się 20mg aspartamu (źródło fenyloalaniny), lek może być szkodliwy dla chorych na fenyloketonurię. Lek zawiera sacharozę: w jednej tabletce musującej znajduje się 17,5mg sacharozy, osoby ze stwierdzoną nietolerancję niektórych cukrów powinny skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 14. roku życia.

Działania niepożądane Acetylcysteinum Flegamina 600 mg:

Podczas stosowania leku u niektórych osób wystąpić mogą działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i udać się do szpitala: ciężkie reakcje skórne, takie jak zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella, które mogą objawiać się wysypką, problemami z połykaniem lub oddychaniem, obrzękiem warg, twarzy, gardła lub języka (rzadko). Inne działania niepożądane: niezbyt często – reakcje nadwrażliwości, ból głowy, dzwonienie w uszach (szumy uszne), przyspieszone bicie serca, wymioty, biegunka, zapalenie błony śluzowej w jamie ustnej, ból brzucha, nudności, reakcje alergiczne: bąble pokrzywkowe, swędzenie, wysypka, obrzęk skóry i błony śluzowej, gorączka, niskie ciśnienie krwi; rzadko – duszność, skurcz oskrzeli (głównie u pacjentów z hiperreaktywnym układem oskrzelowym w astmie oskrzelowej), zgaga; bardzo rzadko – reakcje nadwrażliwości aż do wstrząsu, krwotok; częstość nieznana – gromadzenie się wody w obrębie twarzy (obrzęk twarzy).

Dawkowanie tabletek musujących Acetylcysteinum Flegamina 600 mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Młodzież powyżej 14. roku życia, dorośli: jedna tabletka musująca na dobę. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody. Lek można stosować niezależnie od posiłku. Nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni. W przypadku braku poprawy po 5 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel