Ambroksol Orifarm 30mg/5ml 150ml

  • Produkt leczniczy Ambroksol Orifarm 30mg/5ml zawiera ambroksolu chlorowodorek, który pobudza wydzielanie śluzu oskrzelowego i zmniejsza jego lepkość. Wskazaniem do stosowania leku jest m.in. leczenie ostrego i przewlekłego zapalenia oskrzeli.
  • Ambroksol Orifarm 30mg/5ml 150ml
Kod produktu: 41859
Typ preparatu: lek
11,17 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ambroksol Orifarm 30mg/5ml:

Substancja czynna: ambroksolu chlorowodorek (Ambroxoli hydrochloridum). 5ml syropu zawiera 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący; glicerol 85%; kwas benzoesowy (E 210); kwas propionowy; esencja bananowa (zawiera m.in.: glikol propylenowy (E 1520), metyloheptino-węglan, eugenol, cytral, izoeugenol, siarczyny); woda oczyszczona.

Działanie Ambroksol Orifarm 30mg/5ml:

Ambroksol Orifarm 30mg/5ml to produkt leczniczy w postaci syropu wykrztuśnego o smaku bananowym. Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek (pochodna bromoheksyny). Lek ten działa pobudzająco na wydzielanie śluzu oskrzelowego i zmniejsza jego lepkość. Wskazaniem do stosowania leku są przewlekłe i ostre schorzenia dróg oddechowych, które przebiegają z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny w drogach oddechowych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ambroksol Orifarm 30mg/5ml wskazany do stosowania w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny w drogach oddechowych – m.in. ostrego i przewlekłego zapalenia oskrzeli, stanów zapalnych nosa i gardła, mukowiscydozy. Do stosowania od 1. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie zamrażać. Należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Szczególną ostrożność trzeba zachować u osób z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego oskrzeli. W przypadku osób z astmą oskrzelową lek może początkowo nasilać kaszel. Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem ambroksolu chlorowodorku, dlatego w przypadku, gdy pojawi się wysypka (m.in. zmiany na błonach śluzowych, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Należy zachować ostrożność u osób z ciężką niewydolnością wątroby, z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy i owrzodzeniem jelit. W przypadku osób z niewydolnością nerek lekarz może zlecić zmniejszenie dawki dobowej w zależności od stopnia wydolności nerek lub wydłużenie przerwy między dawkami. Leku nie należy stosować bezpośrednio przed snem. Możliwość stosowania u pacjentów leżących należy omówić z lekarzem. Jeżeli w ciągu 30 minut od podania leku nie nastąpiło odkrztuszenie rozrzedzonej wydzieliny, należy ją odessać. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi (np. kodeina), ze względu na ich działanie hamujące odruch kaszlowy. Lek stosowany równocześnie z antybiotykami (np. amoksycylina, ampicylina, cefuroksym, doksycyklina, erytromycyna) zwiększa ich przenikanie do płuc i nasila ich działanie. Ambroksol i teofilina wzajemnie nasilają swoje działanie. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania należy omówić z lekarzem, przy czym lek u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera sorbitol – 1,66g sorbitolu w 5ml syropu. Sorbitol jest źródłem fruktozy, osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancją fruktozy powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna: 2,6kcal/g sorbitolu. Lek zawiera kwas benzoesowy (E 210) – 5mg kwasu benzoesowego w 5ml syropu. Lek zawiera glikol propylenowy (E 1520) – 4,35mg glikolu propylenowego w 5ml syropu. Lek zawiera siarczyny – rzadko może powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku skurczu oskrzeli.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: reakcje nadwrażliwości; reakcje uczuleniowe, takie jak: odczyny skórne, zaczerwienienie i/lub pieczenie błon śluzowych, obrzęk twarzy, duszności, dreszcze; wysypka, pokrzywka; bóle brzucha, zaparcia, zgaga, niestrawność, nudności i wymioty. Częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej) i świąd; ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica). W przypadku długotrwałego stosowania w rzadkich przypadkach mogą wystąpić: suchość błony śluzowej jamy ustnej i dróg oddechowych, wodnisty wyciek z nosa, zwiększone wydzielanie śliny, zaburzenia oddawania moczu. Notowano również pojedyncze przypadki występowania uczucia znużenia i zmęczenia u osób stosujących ambroksol w dawce 60-120mg na dobę.

Dawkowanie syropu Ambroksol Orifarm 30mg/5ml:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka: dla dzieci od 1. do 2. roku życia: stosować po 1,25ml syropu (7,5mg ambroksolu) 2 razy na dobę; dla dzieci od 2. do 5. roku życia: stosować po 1,25ml syropu (7,5mg ambroksolu) 3 razy na dobę; dla dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować po 2,5ml syropu (15mg ambroksolu) 2-3 razy na dobę. Zalecana dawka dla młodzieży powyżej 12. roku życia i dla dorosłych: stosować po 5ml syropu (30mg ambroksolu) do 3 razy na dobę przez pierwsze 2 do 3 dni, a następnie 5ml syropu 2 razy na dobę. Zalecane dawkowanie dotyczy ostrych stanów chorobowych układu oddechowego, przy chorobach przewlekłych należy zmniejszyć dawkę o połowę. Należy zachować ostrożność u dzieci od 1. do 5. roku życia. Leku nie stosować na noc. W przypadku, gdy po upływie 4-5 dni nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel