Ambroksol Hasco Max x 15 tabletek

  • Ambroksol Hasco Max to produkt leczniczy zawierający chlorowodorek ambroksolu. Wskazaniem do stosowania leku są ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli, które przebiegają z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
  • Ambroksol Hasco Max x 15 tabletek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 41626
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,17 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ambroksol Hasco Max:

Substancja czynna: chlorowodorek ambroksolu (Ambroxoli hydrochloridum). Jedna tabletka powlekana zawiera 60mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, żelowana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka Opadry - 200 200F280000 White (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego kopolimer, sodu wodorowęglan).

Działanie Ambroksol Hasco Max:

Zawarta w produkcie leczniczym Ambroksol Hasco Max substancja czynna, czyli chlorowodorek ambroksolu zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi kaszel. Lek jest wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, w których przebiegu dochodzi do zaburzenia wydzielania śluzu i utrudnienia jego transportu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ambroksol Hasco Max wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli przebiegających z zaburzeniem wydzielania i transportu śluzu. Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w następujących przypadkach: pacjent ma ciężkie zaburzenia czynności nerek lub ciężką niewydolność wątroby. Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem ambroksolu. W przypadku wystąpienia wysypki (w tym zmian na błonach śluzowych, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem, jeśli stosowane są inne leki. Leku nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, może to doprowadzić do niebezpiecznego nagromadzenia wydzieliny oskrzelowej wskutek osłabionego odruchu kaszlowego. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, jednak stosowanie leku w okresie ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze) i karmienia piersią nie jest zalecane. Lek zawiera laktozę – w przypadku stwierdzenia nietolerancji niektórych cukrów przed zastosowaniem leku należy się skontaktować z lekarzem. Jedna tabletka zawiera 336mg laktozy, co odpowiada 672mg laktozy w największej zalecanej dawce dobowej (120mg, tj. 2 tabletki). Osoby z rzadko występującą, dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy nie powinni stosować tego leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z dziedziczną nietolerancją laktozy.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Jeżeli wystąpią następujące objawy, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem: reakcja alergiczna z obrzękiem zlokalizowanym w obrębie twarzy, ust, jamy ustnej, języka i/lub gardła (obrzęk naczynioruchowy) – może to wywołać uczucie zaciskania w gardle, trudności w połykaniu i oddychaniu; nagle pojawiające się reakcje alergiczne dotyczące całego organizmu (reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny) – częstość nieznana. Inne działania niepożądane: często – nudności; niezbyt często – biegunka, wymioty, niestrawność, ból brzucha; rzadko – wysypka, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości; częstość nieznana – świąd, reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej), ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica).

Dawkowanie tabletek Ambroksol Hasco Max:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, popijać płynem. Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: 1 tabletka 2 razy na dobę lub 1/2 tabletki 3 razy na dobę. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Poniżej 12. roku życia zaleca się stosować lek w postaci syropu. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli podczas leczenia w czasie ostrych chorób dróg oddechowych nie dojdzie do złagodzenia objawów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują lub się nasilają po 4-5 dniach stosowania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel