Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 120 dawek

  • Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg to produkt leczniczy zawierający mometazonu furoinian. Lek łagodzi takie objawy jak kichanie i uczucie zatkanego nosa. Wskazaniem do stosowania leku jest sezonowe alergiczne zapalenie śluzówki nosa u dorosłych.
  • Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 120 dawek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 42266
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
34,14 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg:

Substancja czynna: mometazonu furoinian (Mometasoni furoas). Każda dawka leku zawiera mometazonu furoinian jednowodny odpowiadający 50 mikrogramom mometazonu furoinianu oraz substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór; glicerol; polisorbat 80; celuloza mikrokrystaliczna; karmeloza sodowa; kwas cytrynowy jednowodny; sodu cytrynian; woda oczyszczona.

Działanie Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg:

Mometazonu furoinian to substancja czynna zaliczana do grupy leków zwanych kortykosteroidami. Lek podawany donosowo łagodzi objawy zapalenia, czyli obrzęk i podrażnienie śluzówki nosa nosa, łagodzi kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa oraz zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg jest leczenie objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (sezonowego alergicznego nieżytu nosa, kataru siennego) u osób powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica; występuje jakiekolwiek inne zakażenie; pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków; występuje mukowiscydoza. Podczas stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem, gdy: układ odpornościowy pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo (występują trudności w zwalczaniu zakażenia) i pacjent miał kontakt z osobą chorą na odrę lub ospę wietrzną – należy unikać kontaktu z osobami, u których występują te zakażenia; u pacjenta występuje zakażenie nosa lub gardła; lek jest stosowany przez 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem; pacjent ma długotrwałe podrażnienie nosa lub gardła. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania mometazonu furoinianu w tym okresie. Stosowanie z innymi lekami: należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą; w przypadku leczenia alergii innymi kortykosteroidami w postaci doustnej lub zastrzyków, lekarz prowadzący może zalecić pacjentowi, aby zakończył ich stosowanie w momencie rozpoczęcia stosowania tego leku; u niektórych osób po przerwaniu stosowania kortykosteroidów w postaci doustnej lub zastrzyków mogą wystąpić działania niepożądane, np. ból stawów lub mięśni, osłabienie, depresja. Mogą ujawnić się też inne objawy alergiczne, np. swędzenie, łzawienie oczu lub czerwone i swędzące plamy na skórze – należy skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z tych objawów. Niektóre leki (w tym niektóre leki na HIV: rytonawir, kobicystat) mogą nasilić działanie tego leku, dlatego zaleca się monitorować stan pacjenta przyjmującego takie leki. Nie wykazano interakcji tego leku z loratadyną. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: brak danych. Lek zawiera benzalkoniowy chlorek – może powodować podrażnienie lub obrzęk wewnątrz nosa, przede wszystkim w sytuacji, gdy jest stosowany przez długi czas.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niewyleczonego zakażenia nosa (z zastosowaniem leku należy poczekać do czasu wyleczenia zakażenia). Nie stosować w przypadku, gdy pacjent niedawno przeszedł zabieg chirurgiczny w obrębie nosa lub uraz nosa (leku nie należy stosować aż do czasu zagojenia się ran).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Po zastosowaniu tego leku mogą wystąpić natychmiastowe reakcje nadwrażliwości (alergiczne) o częstości nieznanej; reakcje mogą być ciężkie. Jeśli wystąpią następujące objawy, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską: obrzęk twarzy, języka lub gardła, problemy z przełykaniem, pokrzywka, świszczący oddech lub trudności w oddychaniu. Kortykosteroidy w postaci aerozolu do nosa stosowane w dużych dawkach przez długi czas ze względu na wchłanianie się leku w organizmie mogą powodować występowanie działań niepożądanych. Inne działania niepożądane: większość osób stosujących aerozole do nosa nie zgłasza żadnych działań niepożądanych, choć u niektórych mogą się one pojawić – często: ból głowy, kichanie, krwawienie z nosa, podrażniony nos lub ból gardła, owrzodzenie błony śluzowej nosa, zakażenie górnych dróg oddechowych; częstość nieznana: wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i/lub zaćma powodujące zaburzenia widzenia, uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza, zaburzenia smaku i węchu, nieostre widzenie.

Dawkowanie aerozolu do nosa Momester Nasal 0,05mg:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Nie należy stosować większej dawki lub stosować leku częściej lub przez dłuższy okres niż zalecane w tej ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych i osób w podeszłym wieku: zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Gdy objawy zostaną opanowane, należy zmniejszyć dawkę do jednej aplikacji aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Do złagodzenia objawów u niektórych osób może dojść w ciągu 12 godzin od przyjęcia pierwszej dawki, nie mniej jednak pełne korzyści z leczenia mogą wystąpić po dwóch pierwszych dniach stosowania leku. Jeśli w ciągu 14 dni stosowania leku nie nastąpi poprawa, należy się skonsultować z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 miesiące. Nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Sposób użycia: z butelki zdjąć nasadkę, wstrząsnąć butelką przed użyciem (przed pierwszym użyciem należy nacisnąć pompkę 10 razy aż zostanie rozpylona jednorodna mgiełka, jeśli aerozol nie był stosowany przez 14 dni lub więcej, przed kolejnym użyciem należy nacisnąć pompkę 2 razy aż do uzyskania jednolitej mgiełki), delikatnie wydmuchać nos, palec wskazujący i środkowy umieścić po obydwu stronach pompki oraz kciuk pod spodem butelki, zatkać jeden otwór nosowy i włożyć końcówkę dozownika do drugiego otworu nosowego, głowę lekko przechylić do przodu, trzymając butelkę pionowo do góry (jest to ważne, aby trzymać butelkę pionowo, niewłaściwe rozpylenie może uszkodzić przegrodę nosową). Delikatnie rozpocząć powolny wdech przez nos, podczas którego należy rozpylić aerozol do nosa, naciskając raz w dół palcami, po czym zrobić wydech przez usta. Następnie zaaplikować drugą dawkę. Czynność powtórzyć z drugim otworem nosowym. Po użyciu aerozolu, należy ostrożnie wytrzeć końcówkę dozownika czystą chusteczką lub ściereczką i założyć nasadkę. Końcówkę dozownika i nasadkę należy regularnie myć ciepłą wodą, pozostawić do wyschnięcia. Nigdy nie przekłuwać dozownika aerozolu do nosa.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Momester Nasal aerozol do nosa 0,05mg x 120 dawek

2023-03-05

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!
Przewlekły nieżyt nosa to stan zapalny błony śluzowej nosa utrzymujący się ponad 12 tygodni. Charakterystycznym objawem jest obfita, śluzowa wydzielina.
pixel