Pronasal Control 0,05 mg x 60 dawek

  • Produkt leczniczy Pronasal Control 0,05mg to aerozol do nosa zawierający mometazonu furoinian. Jest to substancja czynna należąca do grupy kortykosteroidów. Wskazaniem do stosowania są objawy sezonowego, alergicznego zapalenia śluzówki nosa.
  • Pronasal Control 0,05 mg x 60 dawek
Producent: Teva
Kod produktu: 38423
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,70 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Pronasal Control 0,05mg:

Substancja czynna: mometazonu furoinian (Mometasoni furoas). Każda dawka leku (0,1ml) zawiera 50mcg mometazonu furoinianu (w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego) (całkowita masa jednej dawki to 100mg) oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa (Avicel RC-591), glicerol, benzalkoniowy chlorek, roztwór, polisorbat 80, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda do wstrzykiwań.

Działanie Pronasal Control 0,05mg:

Mometazonu furoinian to substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Pronasal Control 0,05mg. Zawiesina w postaci aerozolu do nosa wskazana jest do stosowania w leczeniu objawów sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej. Mometazonu furoinian jest kortykosteroidem, stosowany donosowo łagodzi takie objawy zapalenia śluzówki nosa jak obrzęk, podrażnienie, kichanie, świąd, uczucie zatkanego nosa, a ponadto zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Pronasal Control 0,05mg wskazany do stosowania w leczeniu objawów sezonowego, alergicznego zapalenia śluzówki nosa. Stosować po zdiagnozowaniu objawów przez lekarza. Lek dla osób powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku, jeśli występuje lub występowała w przeszłości gruźlica, jakiekolwiek inne zakażenie, mukowiscydoza, stosowane są kortykosteroidy w postaci zastrzyków lub doustnie. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli układ odpornościowy nie funkcjonuje prawidłowo, osoba miała kontakt z chorym na odrę lub ospę wietrzną.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niewyleczonego zakażenia błony śluzowej nosa. Stosowanie leku w czasie niewyleczonego zakażenia w obrębie jamy nosowej (np. opryszczka) może spowodować zaostrzenie objawów zakażenia. Nie stosować w przypadku niedawno przebytego zabiegu chirurgicznego w obrębie nosa oraz w przypadku urazu nosa (należy wstrzymać się z zastosowaniem leku do całkowitego zagojenia się ran).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Po aplikacji leku może dojść do wystąpienia natychmiastowej reakcji nadwrażliwości (mogą to być reakcje ciężkie). Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów: obrzęk twarzy, języka lub gardła, problemy z przełykaniem, pokrzywka, świszczący oddech lub trudności w oddychaniu. Kortykosteroidy podawane w donosowo w dużych dawkach przez dłuższy czas mogą wywoływać działania niepożądane ze względu na wchłanianie się leku w organizmie. Inne działania niepożądane: często – ból głowy, kichanie i podrażnienie/pieczenie błony śluzowej nosa, krwawienie z nosa (występowało bardzo często u pacjentów z polipami nosa, którzy stosowali dwie dawki leku do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę), ból nosa lub gardła, owrzodzenie błony śluzowej nosa, zakażenie górnych dróg oddechowych; częstość nieznana – wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i/lub zaćma powodujące zaburzenia widzenia, uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza, zaburzenia smaku i węchu, trudności w oddychaniu i/lub świszczący oddech, nieostre widzenie.

Dawkowanie aerozolu do nosa Pronasal Control 0,05mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zaleca się aplikować dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego. Stosować raz na dobę. Efekt złagodzenia objawów następuje najwcześniej po 12 godzinach od przyjęcia pierwszej dawki. Lek zaleca się stosować do uzyskania pełnych korzyści leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Pronasal Control 0,05 mg x 60 dawek

2023-03-05

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!
Przewlekły nieżyt nosa to stan zapalny błony śluzowej nosa utrzymujący się ponad 12 tygodni. Charakterystycznym objawem jest obfita, śluzowa wydzielina.
pixel