Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

4Flex PureGel 100g

  • Żel o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym z naproksenem (100mg w jednym gramie). Produkt leczniczy 4Flex PureGel wskazany jest do miejscowej aplikacji w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz bólów mięśniowo-stawowych.
  • 4Flex PureGel 100g
Producent: Bausch Health
Kod produktu: 37765
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
27,43 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład 4Flex PureGel:

Substancja czynna: jest naproksen (Naproxenum). 1g żelu zawiera 100mg naproksenu oraz substancje pomocnicze: trolamina, etanol 96%, karbomer, woda oczyszczona.

Działanie 4Flex PureGel:

Substancją czynną zastosowaną w produkcie leczniczym 4Flex PureGel jest naproksen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Naproksen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, dzięki niemu żel do miejscowego stosowania zmniejsza ból i obrzęk. Lek wskazany jest w leczeniu bólów mięśniowo-stawowych oraz choroby zwyrodnieniowej stawów.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy 4Flex PureGel wskazany do stosowania w miejscowym leczeniu bólów mięśniowo-stawowych oraz choroby zwyrodnieniowej stawów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i promienie UV w solarium w okresie leczenia i dwa tygodnie po jego zakończeniu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią – zawsze wymaga konsultacji z lekarzem: w pierwszym i drugim trymestrze nie jest zalecane stosowanie leku, chyba że jest to bezwzględnie konieczne, w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane, nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią. W sytuacji, gdy pojawi się zaczerwienienie i podrażnienie skóry, należy zaprzestać stosowania leku. Leku nie można aplikować na błony śluzowe oraz do oczu (w przypadku kontaktu należy obficie opłukać je wodą). Nie stosować doustnie. W przypadku stosowania u osób z niewydolnością nerek lub wątroby, owrzodzeniem przewodu pokarmowego lub skazą krwotoczną należy zachować szczególną ostrożność.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku uczulenia na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne i kwas acetylosalicylowy. Nie stosować w przypadku stanu zapalnego skóry, uszkodzenia skóry oraz otwartych ran. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Działania niepożądane:
W czasie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Nie pojawiają się one u wszystkich (lek charakteryzuje się dobrą tolerancją). Rzadko: miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, swędzenie) ustępujące po zaprzestaniu aplikacji leku. Długotrwałe stosowanie leku na dużej powierzchni skóry może spowodować wystąpienie ogólnoustrojowych objawów niepożądanych (m.in. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości) – w przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem. Należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, gdy wystąpią duszności lub zmiany skórne.

Dawkowanie żelu 4Flex PureGel:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Aplikować miejscowo, wmasować delikatnie do całkowitego wchłonięcia. Stosować 4-5 razy na dobę z zachowaniem kilkugodzinnych odstępów. Dawkę dostosować do powierzchni objętej schorzeniem, zwykle stosuje się pasek żelu o długości około 4cm. Maksymalna dobowa dawka: 1000mg naproksenu. Po użyciu żelu umyć ręce (chyba że leczenie dotyczy tego obszaru). Leczonego obszaru nie zakrywać opatrunkami, plastrami lub bandażami. Czas leczenia: zależy od skuteczności leczenia i rodzaju schorzenia, zazwyczaj leczenie trwa do 4 tygodni. W przypadku braku poprawy lub nasilenia się objawów po tygodniu stosowania należy skonsultować się z lekarzem.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą .

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel