Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Steryd donosowy bez recepty już w sprzedaży!

Steryd donosowy bez recepty już w sprzedaży!

Zmiana kategorii dostępności leków zawierających mometazonu furoinian – z wydawanych wyłącznie z przepisu lekarza na dostępne w sprzedażny odręcznej (OTC) – stała się faktem, a w polskich aptekach już można nabyć preparaty Momoster Nasal i Nasometin Control bez recepty!
Jak długo ważna jest recepta?

Jak długo ważna jest recepta?

Odkąd weszły w życie e-recepty zrobiło się niewielkie zamieszanie co do ich ważności. Wielu z pacjentów zastanawia się, jak długo ważna jest recepta (erecepta) i czy terminy ważności recept pozostały bez zmiany? Choć niektóre ustalenia wciąż są niewiadomą, spróbujemy rozwiać chociaż część tych wątpliwości.
Lek na kaca - czy w ogóle istnieje?

Lek na kaca - czy w ogóle istnieje?

Najlepszy lek na kaca i najbardziej sprawdzona metoda to niespożywanie alkoholu dzień wcześniej! Niestety innego równie dobrego leku nie znajdziemy w żadnej aptece, a jedyne co możemy dla Was zrobić, to podpowiedzieć jak pozbyć się kaca ciut szybciej...
7 kosmetyków, które musisz mieć na zimę

7 kosmetyków, które musisz mieć na zimę

Zima to najbardziej wymagająca pora roku pod względem pielęgnacji skóry. Dokuczliwy chłód, mroźny wiatr oraz naprzemienne opady śniegu i deszczu nie sprzyjają skórze. Dłonie stają się szorstkie, skóra na ciele przesuszona, usta spierzchnięte, a na cerze pojawiają się zaczerwienienia, którym czasem towarzyszy nawet uczucie swędzenia i pęknięcia.
Jakie minerały przyjmować dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Jakie minerały przyjmować dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Minerały, czyli mikro i makroelementy to pierwiastki, które stanowią nieodłączny element diety każdego człowieka – wraz z witaminami przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pierwiastki chemiczne o znaczeniu biologicznym są menedżerami metabolizmu, wzmacniają układ odpornościowy i serce, chronią przed rakiem, zwiększają sprawność umysłową, a także poprawiają nastrój!
Korund kosmetyczny - domowy zabieg mikrodermabrazji

Korund kosmetyczny - domowy zabieg mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji najczęściej wykonywany jest w salonach kosmetycznych – wiąże się to z wygospodarowaniem dodatkowego czasu oraz dużym kosztem (zabieg oscyluje w przedziale od 100-200 zł). Alternatywą wizyty u kosmetyczki jest domowe wykonanie zabiegu złuszczania naskórka – wystarczy do tego Korund kosmetyczny i dodatek Twojego ulubionego kosmetyku np. olejku, kwasu hialuronowego czy balsamu do ciała.
Po co pacjentom baza leków?

Po co pacjentom baza leków?

Czym jest baza leków, w jakim celu się ją tworzy i kto korzysta z jej zasobów? Okazuje się, że ułożona kategoriami oraz według porządku alfabetycznego lista leków, którą możemy znaleźć w internecie, cieszy się duża popularnością wśród pacjentów, poszukujących wiarygodnego źródła informacji oraz tych, którzy chcą poznać rzetelne opinie o leku.
Uwaga! Leki na cukrzycę z metforminą zanieczyszczone?

Uwaga! Leki na cukrzycę z metforminą zanieczyszczone?

Leki na cukrzycę zawierające metforminę mogą być zanieczyszczone toksyczną substancją, która według napływających informacji stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia bardzo licznej grupy pacjentów. Jeśli obawy potwierdzą się, może być to kryzys z jakim rynek farmaceutyczny dawno nie miał do czynienia!
Leki na przeziębienie

Leki na przeziębienie

Dopadł Cię katar, kaszel i uciążliwe kichanie a nie wiesz jakie leki na przeziębienie wybrać? Nie pozwól, aby stan zapalny się rozwinął – szybka reakcja zahamuje rozwój wirusa, który może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Najczęściej wykorzystywane leki na przeziębienie bazują na paracetamolu oraz kwasie acetylosalicylowym. Apteczka domowa w okresie jesiennym powinna być wyposażona dodatkowo w syropy przeciwkaszlowe i przeciwbólowe oraz preparaty służące do udrożnienia nosa. Ze względu na okres wzmożonych przeziębień i infekcji pacjenci bardzo często sięgają po kwas l-askorbinowy, czyli witaminę C. Zapoznajmy się z lekami na przeziębienie i nie pozwólmy, aby stan zapalny czerpał z nas żniwo!
    pixel