Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Zmiany w wypisywaniu recept

Zmiany w wypisywaniu recept

Od 4 października wprowadzono ważne zmiany w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wypisywania recept ( podstawa prawna - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2014r. DU-2014-1239). Co to oznacza dla pacjenta?

Jakich leków można używać do wykonania inhalacji?

Jakich leków można używać do wykonania inhalacji?

Jakich leków można używać do wykonania inhalacji? Które leki można wlać do inhalatora? Jakimi lekami można inhalować dzieci? Fakt posiadania w domu podręcznego inhalatora pneumatycznego jest bezcenny. Przydaje się przy zwykłym katarze ale również w napadzie astmy.

Jak wybrać odpowiedni inhalator ?

Jak wybrać odpowiedni inhalator ?

Jak wybrać najlepszy inhalator? Czym różnią się inhalatory? Który inhalator jest odpowiedni dla dzieci? Jakie są rodzaje inhalatorów? Zapewne wiele z nas zastanawia się nad tym czy w domu potrzebny jest inhalator. Te rozważania kończą się zazwyczaj, gdy w domu pojawia się małe dziecko lub jeśli u któregoś z domowników zdiagnozowana zostaje przewlekła choroba związana z drogami oddechowymi.

Jak skutecznie pozbyć się biegunki?

Jak skutecznie pozbyć się biegunki?

Każdy z nas wie czym jest biegunka. Czasami mija szybko a niekiedy może trwać kilka tygodni bądź miesięcy. Staje się niebezpieczna dla życia, gdy w połączeniu z wymiotami dotyka małych dzieci. Co robić w razie biegunki, jakie leki przyjmować i co jeść, aby sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić?

    pixel